Rulota AAA

Atentie !!!

8 postări în acest subiect de discuţie despre Atentie !!!

Atentie !!!

Rulota AAA

Bună seara! Vreau sa demonstrez, cum se pot pierde sume mari de bani, cumpărând iluzii!! Aseară răsfoiam "presa" din Olanda (Speurders.nl, Marktplaats), si am fost atras de un anunț, ce la prima vedere părea a fi oauuu!! Am trimis un mesaj la proprietarul anunțului, (cunoșteam momeala) cu o suma de banii, pe care sunt dispus sa o plătesc pentru acel camper!!! După ceva timp, arunc o privire din nou pe anunț, si ce sa vezi!! Cei care au grija de site-ul respectiv, au și intrat pe fir!! Dar sunt sigur, ca anunțul a făcut câteva victime!! Pentru cine dorește un camper, o rulota ,   o mașină!!!! Nu va aruncati  banii, în astfel de anunțuri  "fantomă"... Chiar acum 2 saptamani, un tip(necunoscător) de la noi din România, a pățit ceva asemănător, mergând prima data în Italia după un camper, si nu a găsit nimic (pierdere cam 1000 euro, iar apoi a "visat" frumos pe la Koln, după un camper "fantomă", încă  aproape 1000 euro duși pe drumuri!!! Dacă nu te pricepi, ÎNTREABĂ Aici, se vor găsi oameni să-ți lumineze mintea!! Anunțul se refera la camperul Dethleffs!!! 

Screenshot_20190210-230757.jpg

Screenshot_20190210-231209.jpg

Screenshot_20190210-231201.jpg

Screenshot_20190210-230805.jpg

Screenshot_20190210-231141.jpg

Screenshot_20190210-230727.jpg

Screenshot_20190210-230739.jpg

Screenshot_20190210-231244.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Rulota AAA

Azi am primit răspuns, la cererea mea de a cumpăra acel camper!  ATENȚIE!!! Eu sunt un eventual păcălit!!! Postez discuția cu el (ea)!! 

Screenshot_20190211-162226.jpg

Screenshot_20190211-173741.jpg

Screenshot_20190211-172952.jpg

Screenshot_20190211-173750.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Am trimis solicitare, să-mi trimita o copie de acte! 🙄🙄

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Aviz amatorilor de chilipiruri ! Deschideți bine ochii 😲 când e vorba de o afacere "trăsnet". Se vede că nu sunt ageamii și că nu e prima oară când o fac. Din păcate nici ultima și tot din păcate în Europa acum mustește de astfel de specimene.

Mulțumim Adrian pentru atenționare în legătură cu acest mod de operare. :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Cu mare placere! De pe acest forum, am învățat tainele rulotismului, si ma simt dator vouă! Multumesc! Și DORESC sa transmit un mesaj de atenție celor mai noi ca mine, si nu numai!! Vedem cat de mult"intinde coarda ".." DOAMNA". 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Joaca dur.. :default_109:

Screenshot_20190211-184555.jpg

Screenshot_20190211-184520.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
FlorinD

Eu am primit o mică teapa in Italia , am trimis 100 de euro ca sa mi-o rezerve autorulota. La motocicleta tot așa am făcut când am cumpărat-o și nu a fost nici o problema. Sunt țepari și in domeniul utilajelor. Un fenomen foarte interesant ce se mai petrece e scăderea forțată a prețurilor , in Franța am văzut. De exemplu eu vreau sa îmi cumpăr o autorulota de 20000 cu 12000 de euro . Postez multe anunțuri fictive cu autorulote aceleași ani și caracteristici la prețul de 10000/11000. Când vânzătorul de buna credință intra pe site și vrea sa își vândă autorulota , își face prețul in funcție ce se mai găsește pe piața. Așa se scade forțat prețul. Aceasta practica o fac și dealeri de autorulote/utilaje second .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.