Ursu Florin

Rulota Burstner Calitate/Compartimentare

4 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota Burstner Calitate/Compartimentare

Rulota Burstner Calitate/Compartimentare

Ursu Florin

Va salut, ma trece un gând...

Am găsit o rulota Burstner care imi place ca si compartimentare. Rog posesorii de rulote Burstner fabricatie 2000-2003 sa imi dea ceva informații legate de calitatea materialelor folosite, despre cat de rezistență este o rulota de genul in timp.

Rulota de mai jos imi place foarte mult dar pare putin înghesuită.

Burstner ventana

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

Salut, Florin!

 

Nu stiu cat iti va fi de folos ceea ce iti voi impartasi, dar sper sa te ajute in a face alegerea potrivita:

 

In perioada in care am cautat rulota, am dat de un Burstner Club (model 360?) din... 1988! Ca marime, ar fi varianta clasica cu bucataria pe stanga cum intri, baia, pe latime in continuarea bucatariei, iar pe lungimea ei continuata de dulapul cu soba dedesubt; in fata avea clasica bancheta in forma de "U". Cred ca era modelul clasic de rulota cu caroseria de 3, 5 m cu un singur spatiu de dormit/luat masa. Ceea ce m-a impresionat la acea rulota era calitatea mobilierului si a finisajelor de la pereti si tavan. Desi rulota era intr-o stare deplorabila (geamuri sparte, infiltratii pe la colturi si trapa), atentia pentru detaliile de finisare a interiorului de care a dat dovada fabricantul este ceea ce m-a impresionat. La rulota mea nu am intalnit acea atentie pentru detalii, ba din contra, am gasit multe dovezi ale stilului "las' ca merge si asa"...

De atunci n-am mai vazut o alta rulota Burstner, asa ca nu pot sa spun ca a ramas la acelasi nivel atentia pentru detaliile de finisare. Ce pot sa spun este ca la sfarsitul anilor '80, chiar daca era o rulota entry level, Burstner-ul era facut cu spirit de raspundere pentru banii ceruti.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Florin , nu te baga la Burstner au problema mare cu geamurile și cu etanșarea . Bogdan S  a avut o așa rulota și a vândut-o in 3 luni , proasta rău , daca vrei un sfat de la mine caută Adria model după 2002 citește despre ea și de sistemul de etanșare și sistemul de pereți sandwich .

Caută Fendt sau LMC TEC , Swift după 2003 , Eriba Nova ridicam ștafeta la Kabe, Tabertt .

 

 

Bafta la căutare ..

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dascalu Marius

Salut Florin,

Eu sunt posesor de Burstner 3702, e drept, nu asa de noua.  A mea e din 93, iar eu o detin din 2010. Nu stiu cum sunt cele mai noi, dar eu nu am avut probleme. Sunt foarte multumit de alegerea facuta si sta saraca in frig, cu zapada pe ea etc... .  Am  ales-o pentru greutate (MMA900 kg). Ca si compartimentare e foarte bine prezentata de colegul NLaurentiu. Sper sa te ajute si parerea mea.

Cu stima,

mdascalu

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.