Raruta Florin

Salutare

19 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare

Salutare

Raruta Florin

Salutare tuturor!

 

Eu sunt Florin din Piatra Neamt, 38 de ani si de curand (4 luni)  tati. Am un frate care este rulotist de cativa ani si acum ca suntem 3 ma tot gandesc sa imi cumpar o rulota pentru iesiri in natura si nu numai cu fetita si cine stie poate pe viitor marim familia.

 

Ca fiecare incepator sunt nehotarat ce ar trebui sa cumpar. Suma disponibila ar fi undeva spre 4000 de euro...

Am ramas momentan la un Swift Corniche din 2000 desi dupa mobila si baie pare din 1998/1999, cu mover su panou solar, asta si pentru ca sotia mi-a pus o conditie sa aiba cel putin o baie decenta. Daca cineva are sau avut modelul il rog sa spuna ceva pareri. Am tot auzit ca rulotele englezesti sunt mai "firave" pentru drumurile noastre.

 

Multumesc pentru rabadare!

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare

Flavius Ivan

:default_bun_venit: @Raruta Florin :noroc:

 

Baftă în căutarea :cu-rulota:  dorite! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

Salut Florin,  :default_bun_venit:Felicitări și să fie sănătoasă aia mică și voi la fel.

În legătură cu englezoaicele, ai aflat bine, sunt mai firave dar mai dotate decât europencele, însă las pe cei care au sau au avut una, să-ți dea un răspuns la obiect. :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Raruta Florin

@Flavius Ivan Multumesc. Am vazut ca in Ploiesti  sunt ceva anunturi cu rulote, poate...cine stie, daca ajung pe acolo si sunteti disponibil ma puteti ajuta cu experienta dvs. in alegerea unei rulote acceptabile.

Distribuie această postare


Link către postare
Raruta Florin

@Ovidiu-Betty Multumesc. Au mai fost cateva incercari de achizitionare a unei rulote dar fie nu am avut acel "click" fie pana m-am hotarat s-au vandut.

Distribuie această postare


Link către postare
Flavius Ivan
în urmă cu 4 ore, Raruta Florin a scris:

@Flavius Ivan Multumesc. Am vazut ca in Ploiesti  sunt ceva anunturi cu rulote, poate...cine stie, daca ajung pe acolo si sunteti disponibil ma puteti ajuta cu experienta dvs. in alegerea unei rulote acceptabile.

 

Nu am cine știe ce experiența dar te pot ajuta cu cea mai mare plăcere, dacă te hotărăsti să cumperi una de la Ploiești, în limita a ceea ce știu și mă pricep. :salutare!:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai-Arad

:default_bun_venit:

 

Bun venit @Raruta Florin  ,  :noroc: !

Cu putina rabdare , iti vei gasi :cu-rulota: , potrivita !

Dar sti cum e, .... "Planul (socoteala) de acasă nu se potrivește cu cel din targ" !

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit :salutare!:si bafta! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Raruta Florin

Multumesc tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate. Mult succes la gasirea si cumpararea rulotei dorite.   La Targu Secuiesc in jud. Covasna sunt cateva parcuri cu rulote de vanzare, daca vrei pot sa te ajut sa le vizitezi.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare și bun venit în această comunitate @Raruta Florin:salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raruta Florin

@Fejer Antal Ms. Am intrat pe un rulote...ro. Sunt cateva modele care ar fi interesate. Fiind un parc ai mai multe optiuni. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Males

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bine ai venit printre noi, bafta mare la căutare. 

Te-ai uitat și prin Europa daca găsești ceva? 

Eu te pot ajuta cu ce este în vânzare prin Italia sau pe forumurile italiene ce frecventez, dar întâi ar fii bine sa ne spui cu ce vei tracta, cât are masa de tractare ce permis ai (B, B96, B+E) 

Suntem aproape concetățeni, eu fiind din Deva mi-am luat nevasta la Piatra și în îndepărtatul 2005 am luat și reședință acolo. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Raruta Florin

Va salut. Inca nu am reusit sa cumpar una. Am tot vazut cateva dar am zis sa mai astept. Desi imi propusesem sa nu investesc mai mult de 2500 euro, deja am tot marit suma si acum caut ceva pe la 4000-5000 de euro.

Masina care va tracta este momentan un Opel Vectra C din 2006, 120 Cp, MMM pe la 2160 ceva de genul.

Gasisem ziele astea un BEYERLAND VITESSE 495 LB din 2000. Imi plac modelele acestea cu pat matrimonial sau frenchbed cum cica se spune (sper ca am scris bine).

Daca din intamplace are/avut modelul poate imi spune mai multe.

Distribuie această postare


Link către postare
Raruta Florin
La 23/12/2018 la 19:36, Raul G a scris:

Bine ai venit printre noi, bafta mare la căutare. 

Te-ai uitat și prin Europa daca găsești ceva? 

Eu te pot ajuta cu ce este în vânzare prin Italia sau pe forumurile italiene ce frecventez, dar întâi ar fii bine sa ne spui cu ce vei tracta, cât are masa de tractare ce permis ai (B, B96, B+E) 

Suntem aproape concetățeni, eu fiind din Deva mi-am luat nevasta la Piatra și în îndepărtatul 2005 am luat și reședință acolo. 

:bravo:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.