Tiberiu Bernath

Bara torsiune

3 postări în acest subiect de discuţie despre Bara torsiune

Bara torsiune

Tiberiu Bernath

Buna ziua colegi! Am nevoie de sfatul dvs legat de inlocuirea sau eventual repararea unei punti cu bara de torsiune rupta.Necazul s-a intamplat datorita cred, unui cumul de factori (varsta rulotei de 54 de ani si supraincarcarea).Multumesc si astept sa ma sfatuiti!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel Schuster

Cred ca ar fi util sa dai mai multe amanunte despre rulota ( model, an, tipul puntii, etc), eventual sa pui fotografii concludente cu puntea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel Gevre
La 12/3/2018 la 14:44, Tiberiu Bernath a scris:

Buna ziua colegi! Am nevoie de sfatul dvs legat de inlocuirea sau eventual repararea unei punti cu bara de torsiune rupta.Necazul s-a intamplat datorita cred, unui cumul de factori (varsta rulotei de 54 de ani si supraincarcarea).Multumesc si astept sa ma sfatuiti!

@Tiberiu Bernath. Seara buna . Incearca sa contactezi  Firma Knott . Probabilitatea este mare ca sa poti primi sugestii pertinente !

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Vali Popa
      de Vali Popa
      Vine sezonul mort, si am zis ca ar trebui sa fac o reconditionare a puntii, mai ales ca fiind o rulota mica, a fost mai mereu supraincarcata. (mma 820kg)
      Puntea este de 900kg, cu 3 bare de cauciuc de torsiune. (hexagonala) . Dupa 30 de ani cred ca ar fi bine sa schimb acele bare de cauciuc. Am vazut cum se demonteaza si cum se monteaza inapoi,   problema mare este ca nu am gasit , si n-am nici cea mai vaga idee de unde as putea sa procur cele 6 piese de cauciuc ca sa le schimb.  Am observat ca sistemul inca se foloseste, dar nimeni nu ofera asa ceva ca piese de schimb.  O idee sau un sfat? S-a lovit cineva de problema asta?
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.