Narcis

Bine v-am gasit

20 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit

Bine v-am gasit

Narcis

Salutare!

 

Am intrat pe forum pentru a ma informa cat mai bine inainte de a achizitiona o autorulota.

Sunt in cautare de un compromis bun intre spatiu si mobilitate.

Autorulota va fi folosita de 2 adulti si 2 copii, motiv pentru care consider sa caut una cu 4+2 locuri.

Momentan ma gandesc sa nu fie mai lunga decat 7, 5m si sa intre la categoria B pentru a fi condusa.

Ideea nu e sa o folosesc atat pentru vacante mai lungi, dar si pentru perioade mai scurte (weekend prelungit la 4-5 zile)

Planul este sa fie folosita atat vara cat si iarna.

 

Orice sugestie de cum si unde e mai bine sa caut si la ce ar fi bine sa fiu atent sunt bine venite.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Salutare @Narcis și :default_bun_venit: :salutare!:

Urmărește topicurile cu sfaturi din secțiunile dedicate și formează-ți cât de cât o părere înainte să treci la achizitia propriu-zisă. Baftă! 

Distribuie această postare


Link către postare
Narcis

Da, asta intentionez. Motivul pentru care m-am si alaturat comunitatii. 

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit @Narcis si spor in alegerea dorita!

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

Salut Narcis,  :default_bun_venit:și baftă la găsirea căsuței mobile perfecte pentru voi. :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate. Mult succes la achizitionarea autorulotei dorite:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Burian

Bun venit și  bafta in alegerea căsuței mobile :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit :salutare!:si bafta! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Chircu Florin

Bun venit in grup. Eu am cumparat anul asta , cam tarziu, prin octombrie o semi-integrata si deja am 2000 de km cu ea. Informeaza-te , studiaza foarte bine piata, si alege ceea ce iti trebuie. Mare atentie la cele aduse de afara si nu au cartea de identitate facuta. Spor la cautare. Perioada este buna pt achizitie, pana in primavara.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Narcis
în urmă cu 2 ore, Chircu Florin a scris:

Bun venit in grup. Eu am cumparat anul asta , cam tarziu, prin octombrie o semi-integrata si deja am 2000 de km cu ea. Informeaza-te , studiaza foarte bine piata, si alege ceea ce iti trebuie. Mare atentie la cele aduse de afara si nu au cartea de identitate facuta. Spor la cautare. Perioada este buna pt achizitie, pana in primavara.

Cam pe ce site-uri ai cautat? Am fost surprins sa vede ce slaba e oferta de autorulote pe mobile.de. 

Distribuie această postare


Link către postare
Chircu Florin

@Narcis , incearca si pe truckscout24, sau pe cele olandeze de profil. Repet, ai mare grija la acte. RAR-ul refuza imatricularea daca nu  sunt specificate campervan {kampervan}, cer declaratie din partea carosierului . Sunt cateva la vanzare in Romania care o sa aibe parte de dezmembrare. Nu neglija nici oferta din tara. 

Distribuie această postare


Link către postare
FlorinD

Salut . Noi Deținem o autorulota cu 3 spații distincte de dormit. Momentan suntem 3 . Dar ideea e ca se poate dormi intr-o parte , iar in aialaltă sa faci mâncare sau sa lucrezi. Contează cel mai mult cum e împărțită. Cele din Germania pot avea mai surprize la capitolul rugina . Orienteazate din Olanda Italia sau Franța . Ca idee sa îți cumperi pana la sf anului ca este de unde alege și mai poți negocia . Cum trece anul fiecare rulotist face planul de atac pe noul an și nu prea mai ai de unde alege . 

Eu am căutat destul de mult pe net , cam 6 luni , (eram cum e mai rău și buget mic și pretenții mari ) , am primit și o mică teapa cu o alta autorulota. Sunt multe anunțuri fictive , aici trebuie sa ai grija . 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai-Arad

@Narcis :default_bun_venit:

Rulota-Camper.png.f16c4df488151836d773597bd785d198.png

Multa bafta la achizitionarea autorulotei la care visezi ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Fii binevenit, nu ezita sa pui orice întrebare iti trece prin cap. 

Pt camper cea mai buna piata este Italia din septembrie pana în februarie-martie. 

Cauta pe subito.it principalul site de cumpărări-vânzări. 

Dacă găsești vreunul interesant si ai nevoie de ajutor eu sunt disponibil. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian Rada

incearca si pe subito.it

Distribuie această postare


Link către postare
FlorinD

Dar ai grija pe subito.it ca sunt si tepe. Eu am primit una de 100 euro ca am trimis ca avans. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G
în urmă cu 2 ore, FlorinD a scris:

Dar ai grija pe subito.it ca sunt si tepe. Eu am primit una de 100 euro ca am trimis ca avans. 

 

De aceea am spus sa mi-l trimită și mie, pentru a putea filtra cel puțin cele grosolane.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.