Vizitator

Termo-Hidroizolatie

2 postări în acest subiect de discuţie despre Termo-Hidroizolatie

Termo-Hidroizolatie

Vizitator

Inainte de Sarbatorile de Iarna , cand am demarat timid activitatea la hala unde am bagat rulota mea pentru lucrari de intretinere , am facut la un camper placarea cu extrudat a podelei si am dat 2 straturi de hidroizolatie .

Placarea am facut-o pe dedesubt si a fost destul de greoaie dat fiind faptul ca podeaua unui camper este mult mai complicata decat la o rulota , pentru ca sunt : conducte , rezervoare ( apa si combustibil) , cablu de frana , traverse , treapta de urcare de la usa din spate .

Mi-a luat vreo 2zile si jumatate , din care 2zile sa pun polistirenul si doar juma de zi sa dau de doua ori cu solutie de hidroizolat.
A fost putina chinuiala deoarece nu am avut o rampa pe care sa pun camperul , asa ca in majoritatea timpului am lucrat stand pe spate.
Pentru extrudat am folosit un silicon special de lipire ( nu cel din poza , Bison ) si "ciuperci" cu holtzsuruburi .

Mai jos aveti cateva poze

ru1maa.jpg

e9feb4.jpg

2vxir0p.jpg

4jlshv.jpg

e022aq.jpg

f53rr5.jpg

205z40k.jpg

or5nc8.jpg

j5faxk.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

"Faina " lucrare si de folos pentru cine-si realizeaza .

Acum si pentru cine doreste sa iasa cu rulota in sezonul rece , daca nu, nu prea se justifica investitia .

Am citit ca proprietarul si-a pus si pe pod in interiorul camperului , rau nu poate face, dimpotriva, bine da!

Succes si numai bine !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.