Florin Zob

Pat din canapele vs pat matrimonial

7 postări în acest subiect de discuţie despre Pat din canapele vs pat matrimonial

Pat din canapele vs pat matrimonial

Florin Zob

- sper ca am nimerit bine sectiunea, daca nu, va rog sa mutati postarea -

 

Sunt in prospectie pentru prima rulota si incerc sa-i gasesc "forma" care sa corespunda nevoilor familiei.

 

Din experienta, cat de confortabil este un pat "din canapele" (sper ca ma exprim bine)?

Spun asta deoarece si eu si sotia avem pb cu spatele.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Opran

@Florin Zob

 

Daca te referi la  pat din "canapele" la unul format din mai multe sectiuni, atunci raspunsul vine de la sine, cel mai confortabil este patul matrimonial, cel format dintr-o singura saltea. Este doar parerea mea, ca avand experienta in dormit in ambele tipuri de paturi. :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vana Petre

Florine vezi ca subiectul asta s-a mai dezbatut pe aci...

Legat de confort, e clar ca e mai confortabila salteaua dintr-o bucata si dreapta, ca la cel matrimonial decat cele "ondulate", lipite, ca la cel din canapele. Dar si spatiul disponibil/ocupat este altul!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Trend-ul e patul matrimonial.

După anul 2000, majoritatea constructorilor de rulote au ales această variantă. 

E ok și cel "din canapele" cum spui tu, dacă ai două spații de dormit și implicit de luat masa, caz în care unul va rămâne "întins" tot timpul (cum am ales și noi să facem), așa că tot matrimonial este.

Cât privește problema cu spatele, se rezolvă în ambele cazuri cu o saltea pe măsură pusă sau nu peste cele ale/a rulotei. 

Așa că fiind vorba până la urmă de anul de fabricație, totul se reduce la cash. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Zob
17 minute în urmă, Alin Opran a scris:

@Florin Zob

 

Daca te referi la  pat din "canapele" la unul format din mai multe sectiuni, atunci raspunsul vine de la sine, cel mai confortabil este patul matrimonial, cel format dintr-o singura saltea. Este doar parerea mea, ca avand experienta in dormit in ambele tipuri de paturi. :salutare!:

imi dau seama ca este mai ok "matrimonial" , incercam sa aflu cat de deranjant este cel format din canapele.

 

18 minute în urmă, Vana Petre a scris:

Florine vezi ca subiectul asta s-a mai dezbatut pe aci...

Legat de confort, e clar ca e mai confortabila salteaua dintr-o bucata si dreapta, ca la cel matrimonial decat cele "ondulate", lipite, ca la cel din canapele. Dar si spatiul disponibil/ocupat este altul!

iertare, nu am gasit pe search, daca-mi dai link sterg postarea, nu vreau sa dublez.

 

In target am o rulota pentru 2 adulti si un copil de 9 ani, incerc sa gasesc o varianta optima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

va rog sa ma credeti ca in rulotica mea patul format din canapele este aproape la fel de confortabil ca o saltea normala pentru faptul ca nu prea s-a dormit in el... saltelele individuale sunt destul de tari, nu se simte cand stai pe ele unde sunt imbinate. dorm chiar foarte confortabil.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

daca mai pui si un topper deasupra este insesizabila diferenta. iar spatiul mic care il ocupa cand este strans este ideal. cand este desfacut se face pat 2X2.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.