Dobrea Florin

Sterling Eccles Opal MB 1998 + Acareturi

6 postări în acest subiect de discuţie despre Sterling Eccles Opal MB 1998 + Acareturi

Sterling Eccles Opal MB 1998 + Acareturi

Dobrea Florin

Rulota adusa pe 26 august din UK. Consider ca nu are rost sa stea un an pe bara pentru concediul meu anual in tara nu mai mult de 2 sapt.

A fost folosita 9 zile in Delta anul asta 6-15 sept. Proprietar de anul trecut din decembrie, Chris Register pe numele meu.

Rulota se afla in Mihail Kogalniceanu - Constanta si nu este inmatriculata (sunt numerele mele de UK pe ea). Trebuie luata pe rampa.

 

Descriere:

 

Nu este o rulota pentru pretentiosi deoarece necesita mici atentii. Motor moverul Power Touch nu este functional, centrul de comanda din interior se aprinde, telecomanda merge dar nimic nu se intampla afara la roti, un prieten mi-a spus ca trebuiesc curatate bobinele de la motoare, nu ma pricep deci nu merge.

Frigiderul in UK a mers perfect, in Delta am avut surpriza sa constat ca ii trebuie 12h sa raceasca, e drept rulota nu era pe plan drept, a fost echilibrata prost, fugeau paharele de pe masa.

In fata rulotei am avut protectie pusa din Anglia in Ro - curelele de la husa au frecat de peretii laterali ai rulotei si au patat vopseaua. Practic vopseaua de pe intinzatori s-a imprimant pe vopseaua rulotei, cu ceva benzina probabil ca se curata, nu am avut timp de nimic pentru ca imediat din Delta am plecat spre casa, rulota fiind parcata la un prieten in curte, deci are nevoie de o igienizare exterioara.

 

958kg cu un MMA 1200kg

 

Rulota este modelul L gen coltar, nu cu 2 canapele despartite de un mic dulap.

Cupla anitbalans aks 2004 cu padurile de frictiune noi.

Luminile merg perfect.

Camera wifi pe spate cu displai in masina conectata pe pozitii, practic vezi in permanenta in spate, se vede foarte clar.

Bidon apa Aquaroll 40l, Bidon apa menajera Aquaroll, Pompa apa inclusa, toate cu huse.

Baterie de 130mah de 1an, folosita 2 concedii a cate 2 saptamani.

Panou solar gen valiza 2x80w=160w suficient sa-ti incarci bateria.

Invertor pentru 220v - pure sine 1kw, suficient pentru televizor.

Lumina pe led in interior, plus niste lampi pe led la bucatarie si in living pe suporti magnetici reincarcabile. Practic am folosit numai lampile pe led in Delta, nu am aprins deloc banda led.

Carpeta noua foarte moale, asa am cumparato.

Caseta toaleta tehetford, wc rotativ thetford cu pompa electrica.

Apa calda / apa rece.

Incalzire si pe ventilatie (gen aeroterma), merge perfect.

Scara solida metalica.

Plase de tantari la usa si toate geamurile, jaluze anti lumina, draperii catifea.

O sumedenie de dulapuri, un sifonier foarte spatios in baie, acolo intra bidoanele de plastic lejer.

Nu are cabina de dus, a fost anulata de englez sa faca baia spatioasa. Legaturile sunt sub rulota, cine vrea o poate monta la loc.

Oglinzi mari milenco (pt suv, transporter)

Amplificator radio si tv, casetofon nou pus de mine, 2 boxe (astea erau pe rulota).

Antifurt milenco pe roata stanga, maypole pe roata dreapta.

Antifurt cupla milenco (ultima generatie).

Sistem anti efractie cu 2 senzori nemontat.

GPS tracker cu autonomie 90zile a bateriei.

Butelia este full 25kg, furtun nou, plus ceas butelie nou romanesc.

Husa Maypole cu patru curele, este noua dar am reusit sa o agat in fata (cca 20cm) cu prima acoperire, am cusuto deci e ca noua.

Cort Kampa Rally 360cm cu mocheta noua nefolosita.

Fara urme de mucegai pe interior, pe la geamuri, podeaua e foarte tare, se simte putin mai moale in dreptul patului comparativ cu restul, dar de la mocheta nici nu bagi de seama.

 

Imi cer scuze pentru eventualele greseli si sper ca am descris cat se poate de bine, daca sunt intrebari nu ezitati sa ma contactati.

 

Pret 2500euro. Fara acareturi (bidoane, pompa, baterie, panou solar, invertor, cort, mocheta cort, husa, husa frontala, oglinzi) 1800euro

 

Pentru mai multe poze atasez link de youtube sper sa fie ok.

 

 

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu Cica

un nr de contact ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dobrea Florin

07490 558 458 - uk

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Succes la vanzare:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dobrea Florin
în urmă cu 2 ore, Fejer Antal a scris:

Succes la vanzare:noroc:

Nu ma grabesc sa o vand, daca iese pretul e ok daca nu, raman cu ea ca nu-mi pare rau. Multumesc oricum :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dobrea Florin

Rulota a plecat la Ploiesti, se poate inchide.

 

Multumesc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.