Postolea Ionel

Incerc sa învăț despre rulota

7 postări în acest subiect de discuţie despre Incerc sa învăț despre rulota

Incerc sa învăț despre rulota

Postolea Ionel

Buna seara.Am rulota de putin timp si habar nu am despre ea.Abia încep să o cunosc si nu stiu mai nimic...pe lângă problemele specifice pentru care am deschis Tipic, as vrea sa stiu si eu ce e chestia asta neagră din poze.scuzati praful, dar acum se face curatenie in ea.Am o rulota Pageant Imperial.Si inca o problema/intrebare...am montat pe rulota motor mover, dar nu am telecomanda la el si nu stiu cum sa ii fac proba, sa stiu daca se merita sa fac comanda de asa ceva.Powrtouch este marca moverului.E cineva prin apropierea galatiului care are acelasi tip de mover si imi poate imprumuta telecomanda(sau vin eu cu calculatorul)20180926_131349.thumb.jpg.4825f75eaf719df405905aa4783c1e62.jpg?sa ii fac proba.Multumesc!

20180926_131546.jpg

20180926_130943.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

George B

Am si eu ceva asemanator pe rulota. Este un "all in one", in speta atat transformator de la 230V la 12V pentru alimentarea rulotei, cat si incarcator pentru acumulator cand este cuplata la retea. Mai mult, in conditiile in care ai acumulatorul legat la device, daca se intrerupe alimentarea de 230, trece automat pe 12 din acumulator.

Este foarte faina jucaria. :OK:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelianz

In plus de ce a spus @George B, chestia aia stie sa taie alimentarea acumulatorului cand acesta s-a incarcat.

Despre mover nu stiu ce sa-ti spun, dar fara telecomanda nu merge. Nici cu alta nu cred sa ai sorti de izbanda, decat daca este fix acelasi model.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
6 minute în urmă, Aurelianz a scris:

In plus de ce a spus @George B, chestia aia stie sa taie alimentarea acumulatorului cand acesta s-a incarcat.

Corect!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Postolea Ionel
în urmă cu 12 ore, George B a scris:

Am si eu ceva asemanator pe rulota. Este un "all in one", in speta atat transformator de la 230V la 12V pentru alimentarea rulotei, cat si incarcator pentru acumulator cand este cuplata la retea. Mai mult, in conditiile in care ai acumulatorul legat la device, daca se intrerupe alimentarea de 230, trece automat pe 12 din acumulator.

Este foarte faina jucaria. :OK:

Sa inteleg ca daca rulota este alimentata la 230V iar acest dispozitiv este pe ON, imi va baga in rulota doar 12V? Iar daca e pe OFF alimentează 230V si imi încarcă si acumulatorul? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelianz

Daca este pe ON, functioneaza cum s-a descris mai sus. Daca este pe OFF, nu mai functioneaza nimic pe 12 V. Raman alimentate doar prizele cu 220 V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Postolea Ionel

Mulțumesc tuturor 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.