NLaurentiu

Bürstner Harmony 3 Concept Caravan

2 postări în acest subiect de discuţie despre Bürstner Harmony 3 Concept Caravan

Bürstner Harmony 3 Concept Caravan

NLaurentiu

Salutare, dragi colegi!

Daca majoritatea sunteti plecati care-incotro, va transmit un pic de armonie de la rulota "Bürstner Harmony 3 Concept" expusa la salonul de la Düsseldorf din August 2018, prezentata de Andrew Ditton, aici. Prezentarea de pe site-ul oficial, o gasiti aici, iar o prezentare in engleza, gasiti aici.

Prima rulota in care am intrat in perioada in care cautam sa cumpar din tara, a fost un Bürstner 360(?) din 1988! Am fost impresionat de calitatea mobilierului, iar din istoria marcii am aflat ca acestia produceau initial mobila, apoi au trecut la productia suprastructurii rulotei.

In clipul de mai sus, am remarcat solutiile ingenioase de economisire a spatiului incluse in modelul prezentat, inclusiv un... racitor pentru vinuri!

Vizionare placuta!

Pat.jpg.b05896aa106e18fe0eca2e00fc05008c.jpg5b87a04519f04_Racitorvinuri.jpg.396e1dec13f3c0d6050c03385b957f80.jpg

• Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Doamne! Doamne ce au facut aia in interior. Am vazut filmul. Superb. Multumim de informare, este ceva fantastic rulota aia.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Lucian Vosin
      de Lucian Vosin
      Bună ziua! Abia aștept să vina vremea de ieșit! Am achiziționat un Burstner 500 Studio Esprit și sunt dornic sa o folosesc. Sunt începător și sper să mă descurc
    • Andrei Preda
      de Andrei Preda
      Buna ziua dragi colegi!
      De acum mă pot numi și eu cu adevărat coleg.
      De cateva zile sunt proaspăt posesor a unei rulote Bustner Tk390 an 1998.
      Ca și dotări am cam tot ce mi-am dorit pentru mine și familia mea
      Pret achiziție 3500 euro din țară,  proveniență Olanda.
      Planuri viitorul apropiat:
      Iluminare led in totalitate
      Acumulator 
      Boiler apa
      O trage un Bmw xdrive
      Pe această cale va rog sa ma ajutati cu un sfat:
      Pot monta o baterie cu redresor la transformatorul  ce il am pe rulota ?(poza atașată)

• Georgiana
      de Georgiana
      Buna!
      In sfarsit ne-am luat rulota    

Procesul de achizitie din Olanda a fost unul placut si rapid.Totul s-a rezolvat intr-o jumatate de zi (vazut, placut, platit, nr de inmatriculare, asigurare, tot).
      Aveam o lista de 30 de rulote vazute pe net. Bugetul era de 10 000, dar concluzia a fost ca suntem foarte pretentiosi si trebuie sa marim limita. Am dat 11250euro pe aceasta. Este in perfecta stare, aproape noua, cu 2 corturi si suport de biciclete.
      Dupa achizitionarea ei, ne-am petrecut inca o saptamana in Olanda, ocazie cu care am testat cum e sa stai la camping si la rulota. Asa am descoperit ca trebuia sa mai cumparam cablu electric de alimentare, recipient de colectare apa uzata, radiator electric pentru ca pe gaz ar fi fost mai scumpa incalzirea si inconfortabil sa reincarci mereu butelia (butelia am primit-o bonus la achizitia rulotei), antifurt rulota si consumabile.
      A fost minunat si suntem foarte incantati de casa noastra de vacanta!
    • Bogdan P
      de Bogdan P
      Salut, sunt posesorul unei rulote burstner fabricatie 1996, o am de anul trecut dar din pacate nu am apucat sa fac f multe drumuri cu ea.
      Sunt destul de multumit de ea are f multe dotari din care enumar: boiler apa calda pe gaz, panou solar 240w, antena tv satelit, alarma+multe altele care nu imi vin acum in minte.
      Atasez cateva poze din excursiile mele.

• Nic
      de Nic
      In sfasit am intrat si eu in randul lumii: am luat o rulota. Mai bine spus am primit-o cadou.
      Este atat de veche incat nu o gasesc pe net. Este de patru locuri, fara baie, o rulota utila si atat.
      Urmeaza sa ma uit pe acte si sa fac vreo cateva poze. Baietii mei vor sta in sfasit civilizat la stupina 
      Nu ploua in ea ( a fost adusa pe o vreme ploioasa) este f usoara, cam 650 kg goala, si toate par la locul lor.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.