NRLaurentiu

Bürstner Harmony 3 Concept Caravan

2 postări în acest subiect de discuţie despre Bürstner Harmony 3 Concept Caravan

Bürstner Harmony 3 Concept Caravan

NRLaurentiu

Salutare, dragi colegi!

 

Daca majoritatea sunteti plecati care-incotro, va transmit un pic de armonie de la rulota "Bürstner Harmony 3 Concept" expusa la salonul de la Düsseldorf din August 2018, prezentata de Andrew Ditton, aici. Prezentarea de pe site-ul oficial, o gasiti aici, iar o prezentare in engleza, gasiti aici.

 

Prima rulota in care am intrat in perioada in care cautam sa cumpar din tara, a fost un Bürstner 360(?) din 1988! Am fost impresionat de calitatea mobilierului, iar din istoria marcii am aflat ca acestia produceau initial mobila, apoi au trecut la productia suprastructurii rulotei.

In clipul de mai sus, am remarcat solutiile ingenioase de economisire a spatiului incluse in modelul prezentat, inclusiv un... racitor pentru vinuri!

 

Vizionare placuta!

 

Pat.jpg.b05896aa106e18fe0eca2e00fc05008c.jpg5b87a04519f04_Racitorvinuri.jpg.396e1dec13f3c0d6050c03385b957f80.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Doamne! Doamne ce au facut aia in interior. Am vazut filmul. Superb. Multumim de informare, este ceva fantastic rulota aia.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • GigiBuciuman
      de GigiBuciuman
      Va salut si eu 
      Incerc aici sa va prezint rulota noastra. Este vorba de un Burstner Ventana 540TK din anul 2003
      Spre fericirea mea, in interior varsta nu isi spune adevaratul numar.
      este destul de grea si mare, dar suntem familie mare, deci e bine venita.


      Am prins rulota la un pret foarte bun, aceasta suferind o dauna estetica in vara 2023" lovituri de grindina" 
      Toate trapele sunt crapate si pe plafon sunt urme de lovituri de gheata.
      Ce am tinut foarte mult, sa am mult spatiu de dormit (avem 3copilasi) si avem , dormitor permanent, canapele ce se transforma in pat si un pat supraetajat.
      frigider, aragaz, incalzire, un boiler mic.
      suport de biciclete pe fata, moover 
       
      Pentru noi este prima rulota, deci nu pot spune ca ma pricep foarte mult la dotari. 
      sistemul actual, este cel de fabrica (nu este pregatita off grid)  dar urmeaza sa instalez un generator solar de la bluetti cu panou solar (permanent sau pliabil)
      Daca stiti variante unde as putea sa imi refac capacele de la trape, as aprecia tare mult.

      pentru alte intrebari va stau la dispozitie cu mare drag
      IMG_4826.HEIC
      IMG_4824.HEIC
      IMG_4825.HEIC
    • GigiBuciuman
      de GigiBuciuman
      Salutare
      Sunt proaspat proprietar al unei frumoase rulote Burstner 540TK din 2003. A fost lovita de gheata in vara cand au fost furtunile alea "criminale" prin Italia.  
      Abia astept sa inceapa sezonul.

    • Ionut C.
      de Ionut C.
      Lampa dreapta spate pentru rulote și autorulote Burstner după 2014.
      Condiție: produs original, nou, nemontat. 
      Echipată cu socluri și cu becuri. 
      Preț: 600 lei.

    • Teo Dragan
      de Teo Dragan
      Dupa un an de relatie cu peripetii, in sfarsit m-am hotarat sa prezint, pana nu se dezmembreaza,   prima noastra rulota, mica dar suficient de incapatoare pentru 2 persoane. Fiind la inceput, nu am reusit sa identificam problemele pe care le avea, dar incercam sa le remediem si sa ne bucuram de aventuri si speram, de concedii linistite de acum inainte. Ca dotari extra a avut un instat pe gaz care la prima utilizare s-a dovedit a fi o frumoasa fanatana arteziana si o baterie de 110 Ah care a inceput sa miroasa ciudat chiar in ziua de Paste si am deconectat-o pt. ca oricum e inutila in camping.  Piesa de rezistenta am descoperit-o dupa ce am scos mocheta cu care a venit: podea flexibila in zona bucatariei, pentru amatorii de senzatii tari. 
    • Lucian Vosin
      de Lucian Vosin
      Bună ziua! Abia aștept să vina vremea de ieșit! Am achiziționat un Burstner 500 Studio Esprit și sunt dornic sa o folosesc. Sunt începător și sper să mă descurc
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.