Tibi Borza

Servus la toata lumea si un weekend cum scrie la carte!

12 postări în acest subiect de discuţie despre Servus la toata lumea si un weekend cum scrie la carte!

Servus la toata lumea si un weekend cum scrie la carte!

Tibi Borza

Salutare si bine v-am gasit! Sunt Tibi si de cel putin 2 luni va citesc in pauzele de cafea. Am decis sa trecem pe modul nomad in calatoriile noastre si sa mergem off grid cu o rulota. Noua achizitie va sta aproximativ o luna pe plaja in Turcia (insula Gokceada - la vant de 20-30 noduri in medie) si in rest plimbari prin tara si eventual strainatate (daca ma obisnuiesc cu trasul dupa mine). Dupa mai multe topicuri citite, pareri online si offline atat de pe forum cat si din alte surse, rulote vizitate in zona Bucuresti (inca nu am mers hai hui dupa ele) am ajuns la urmatoarele criterii "must have":

 

- pat matrimonial (fix) - ideal cu zona care se poate "inchide" de restul rulotei

- 2 spatii de dormit/stat

- cabina dus/wc - ideal separat de chiuveta


Marcile Knaus, Deathless, Hobby si Adria ne-au fost recomandate ca cele care intrunesc criteriile si cumva "se califica". Urmeaza lista scurta si comanda in Olanda :)

Sa ne vedem cu bine on site dar si off ;)

Vant in pupa,
Tibi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Adiciordas

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Bun venit in comunitatea noastra:OK: Bafta la achizitionarea rulotei.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun Venit!:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit printre noi! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Bednar

Bine ai venit printre noi si spor la achizitie

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit in aceasta comunitate @Tibi Borza și succes la achizitia rulotei pe care v-o doriți! :noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu

Salut, Tibi!

 

Aici ai o alta marca foarte buna. Iar aici ai un link cu criteriile tale de cautare (am folosit Chrome cu traducere din olandeza in engleza). N-am stiut la ce interval de pret cauti.

In general, marcile englezesti au cabina de dus separata - gasesti si cu usa pe partea dreapta la cele europenizate. Swift si sub numele de Sprite... nu bautura!

Un model cu dus separat sa as fi vrut si eu, insa bugetul nu mi-a permis. de asemenea, sa observi ca sunt si modele cu dus separat, dar care au pereti perimetrali obisnuiti, nu din plastic.

 

Spor la cautat!

 

Editare 1: la al doilea link, elimina Sprite din criterile de cautare pentru mai multe rezultate.

Editare 2: dupa un timp, modelul din primul link nu va mai fi disponibil pentru afisare (se va vinde si nu se va mai deschide pagina ca la momentul postarii mele initiale).

Distribuie această postare


Link către postare
Tibi Borza

@NLaurentiu multam fain pentru linkúri. bugetul nostru este in jur de 5000 eur. Aici e cu +/- in functie de ...imi trebuie un alt topic sa mentionez toate cele. Oricum, initial am plecat de pe la 3-4k eur si incet incet am urcat la 5000 adaugand criteriile "must have" cum ar fi pat matrimonial/fix si 2 spatii de "dormit" din care una sa fie "de stat". La rasfoit site-urile mai mult sau mai putin olandeze, doar cateva modele s-au inscris la ce ne doream: Knaus, Deathless, Hobby, Adria, KIP, TEC...ultimele cu modele mai putine/mai rar intalnire pe site. Pretul de 5k e stabilit de piata, nu ca m-ar deranja sa dau mai putin :)) Anul de fabricatie se invarte in jurul lui 2000. Pentru toate celalalte...exista Mastercard (vorba cantecului)

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.