Marius Radu

In atentia colegilor care vor sa mearga la Zanoaga,Padina

4 postări în acest subiect de discuţie despre In atentia colegilor care vor sa mearga la Zanoaga,Padina

In atentia colegilor care vor sa mearga la Zanoaga,Padina

Marius Radu

Asa cum spune titlul, colegii care vor sa mearga la Zanoaga, Bolboci, Padina, nu se mai poate urca de la Sinaia decat pana la Cabana Dichiu, deoarece s-a surpat un pod, deci drumul este impracticabil.Cei care vor sa urce o pot face pe la Moroieni, Glod spre Sanatoriu....Sa auzim numai de bine.

  • Like 2
  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru Tiron
La 14.08.2018 la 15:51, Marius Radu a scris:

Asa cum spune titlul, colegii care vor sa mearga la Zanoaga, Bolboci, Padina, nu se mai poate urca de la Sinaia decat pana la Cabana Dichiu, deoarece s-a surpat un pod, deci drumul este impracticabil.Cei care vor sa urce o pot face pe la Moroieni, Glod spre Sanatoriu....Sa auzim numai de bine.

Buna ziua. 

Eu chiar sunt in drum spre lac Bolboci. Se mai poate campa cu rulota langa lac sau e obligatoriu la camping Zanoaga? 

Drumul de la Moroieni la Bolboci cum e? 

Multam mult! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Salut!

 

Noi am fost la Zanoaga acum 3 saptamani  si am plecat chiar inainte de a se inchide drumul. 

Drumul pe la sanatoriu este groaznic, cel putin partea de asfalt.  Drumul forestier este cat de cat acceptabil dar trebuie mers destul de incet daca tii la rulota.

Initial am vrut sa stam in camping Zanoaga, dar cand am aflat pretul am fugit: 140 de lei/ noapte. Am campat gratis dupa camping, in fata unei cabane aflata pe partea stanga. Accesul se face pe o panta aflata la cca 50 de m de prima curba la stanga dupa Zanoaga. Camparea se poate face fie pe partea dreapta a drumului de acces, pe o platforma betonata, fie in stanga, spre cabana, pe pamant, dar mai aproape de sursa de apa.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Tiron

Salut,  

Am fost ieri la Bolboci si pestera Ialomitei. Intradevar drumul de la Moereni spre Bolboci via Sanatoriu e groaznic. Am urcat doar cu masina ca daca luam rulota dupa mine o dezmembram pana sus si schimbam si 2 ambreaje :).

Pana la urma am campat pe Valea Cerbului.

Multumesc de info, drumuri bune!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.