Ciprian I.

Vanzare / Schimb Landrover Discovery 2 2003

4 postări în acest subiect de discuţie despre Vanzare / Schimb Landrover Discovery 2 2003

Vanzare / Schimb Landrover Discovery 2 2003

Ciprian I.

Salutare,  

Ar fii cineva interesat sa schimbe o rulota cu un Landrover Discovery 2 - 2003, autoutilitara in acte, multe lucruri schimbate la ea, puse noi, este stock, nu a facut off road, iesiri pescuit, cateva defecte optice, la schimb cu rulota cu 2 spatii de dormit, europeana.

Nu este pusa pe nici un site la vanzare.

Pret de vazare 4500e

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Buna seara. Niste poze si detalii sigur ajuta ?

Link către postare
Fejer Antal

Buna,

Scrie ceva si despre motorizare, dotarile pe care le are si bineanteles niste poze. Bafta la vanzare.:noroc:

Modificat de Radu B

Link către postare
Ciprian I.

Salut,

Nu am stiut ca vreau sa o vand / schimb, acum m-am hotarat, plus ca sunt plecat din tara. Este a 3-a masina, este pt iesiri in natura cu copii.

Motor 2.5 tdi - Ultimul model Facelift - cod motor 15P

Tractiune integrala permanenta

Diferential blocabil central - actionat automat

Cutie de transfer

Carlig tractare - 3500kg

Schimbat de vreo 200km:

Pivoti fata - Febi

Bielete - Febi

Bari de torsiune HD -TerraFirma + telescop directie + inca o bara noua lemforder - initial am pus-o pe aceasta dar am trecut la HD

Anulat EGR - cu kit

Golit catalizatorul

Marit putin debitul la turbo = putin fum dar trage frumos - nu consuma ulei

Avut probl cu 2 inj. - schimbate toate 5 - le am si pe celelalte vechi

Schimbat cablu comanda injectoare 

Perne de aer schimbate - complet Functionale

Schimbat discuri spate

Ulei Grupuri

Filtre

Pusa bancheta spate, nu avea fiind autoutilitara, am schimbat si scaunele fata sa fie toate la fel, le am si pe celealte

Schimbat cilindru ambreiaj

Schimbat butuc / rulment (vine cu totul) fata stanga, mai am unul nou si pt partea dreapta

Anvelope General Grabber AT 2 - 5 buc in stare f buna - marime originala R18

Folie spate

2 trape functionale

Aer conditionat 2 zone functional

4 geamuri electrice functionale

Mici defecte estetice ... asa am luat-o, si nu am avut timp sa le fac, fiind a 3-a masina partea mecanica m-a interesat cel mai mult.

Mici alte reparatii pe ici pe colo - gen un furtun spart sau uzat de timp etc .... 

De facut dar nimic urgent - schimbat ulei motor si curea accesorii distributia este pe lant. 

Poze nu am decat 2 ...

38776712_568386070245881_1826684655101804544_n.jpg

38828246_291133701441467_1912927894758227968_n.jpg

38781066_1729671670464685_6300655222947577856_n.jpg

Link către postare

• Conţinut similar

• Laurentiu Perjeru
      de Laurentiu Perjeru
      Salutare,  
           Ma chinui de vreo 3 luni de zile sa-mi iau si eu o jucarie din asta, o casa pe roti :). Si intr-un sfarsit am reusit sa-mi iau un Bailey Senator Oklahoma din 2002. 

• Andrei Alexandru Leontin
      de Andrei Alexandru Leontin
      Buna ziua dragi colegi. 
      Sunt Alex din Bucuresti si sunt in cautarea unei rulote pt 2 adulți și 1 copil. As dori sa achizitionez rulota din Anglia dar nu stiu cum sta treaba cu actele daca o pot trage cu o masina înmatriculata pe Romania. Merg acolo in vacanta si am zis ca se merita sa o iau de acolo iar spre Romania sa fac si prima vacanta cu ea. Am citit ceva pe aici ca nu o poti trage cu o masina înmatriculata pe Romania. Unde as putea sa ma interesez daca chiar asa e ? Am sunat pe cineva de la un parc cu rulote din Anglia si mi-a zis ca nu se ocupa de asigurare el. Imi da factura si restul ma ocup eu după. Cum sa procedez ? Vreau din Anglia pt ca am văzut ceva la 3000 de lire destul de dotată si întreținută bine.
      Acum o sa vad si cum arata cand ajung acolo. Oricum o sa-mi aloca pana la o saptamana sa caut rulote pe acolo.
      Ce ma sfătuiți? Nu am avut niciodată rulota. Am permis cat B si masina este un golf caravan 2019. Nu are carlig. Trebuie să îi pun dar nici aici nu stiu exact de care, pt ca am inteles ca diferă priza de Anglia fata de ce este pe Germania.
      Va multumesc , vacante plăcute si drumuri bune 
      Orice sfat e bine venit. 
    • Vlad Carciumaru
      de Vlad Carciumaru
      Cort universal nou, desfăcut doar pentru probă, 3 laturi egale de 180cm.
      Ferestre pe fiecare latura. 
      490RON transport inclus sau o reducere pentru ridicare de la Brăila (precizați că ați văzut anunțul pe forum).
      0771045128

• Silviu Pascu
      de Silviu Pascu
      Salut.
      Cumpar rulota pe 2 axe, minim 560 lungime. Nu ma intereseaza un an recent, vreau doar sa fie ingrijita si curata. Nu doresc rulote de Anglia sau fara acte de provenienta.O voi folosi ca si rulota stationara. Daca aveti una de vanzare sau cunoasteti pe cineva care are una de vanzare, va rog PM. Multumesc!

• Mihai Bradu
      de Mihai Bradu
               Salutare comunitate.

In sfarsit dupa o luna de zile de la achizitie, reusesc sa imi prezint si eu rulotica.
      Conform celor citite pe forum, doresc sa dau dreptate multora care au spus ca nu tu gasesti rulota, ci ea te gaseste pe tine. Dupa ce am fost nevoit sa miros o gramada de "englezoaice puturoase"(infiltratii, ciuperci si mucegai) deoarece aveam impresia ca acele modele ni se potrivesc mai bine, am dat de micuta "Olandeza zburatoare" care parca a spus ca este potrivita pentru noi.
      Mai jos am atasat niste imagini cu ea.

Va rog ca cei care aveti ceva asemanator, daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi, etc. Aceasta nu are baterie si se pare ca nici loc pentru baterie cu toate ca pe consola de sigurante, exista un locas cu siguranta la care scrie caravan Akku. Ma gandeam ca in cazul in care doresc offcamping, mi-ar fi util sa pot sa incarc telefoanele, sa mearga lumina etc.
      A primit la ea un panou solar care se pune langa rulota si un convertizor de la 12V la 220V dar mi se pare putin atipic. Ma gandeam ca in viitor sa atasez o baterie, un panou solar mai mare, etc.
      Pentru cazurile de urgenta majora (tarziu pe autostrada sau oboseala) am lipit niste benzi LED care functioneaza cu 3 baterii AA sub garnisele de la geamuri si e lumina cat sa nu iti bagi degetele in ochi. . In rest, ma gandeam ca sa o folosim in camping cu legatura la 220V. 
      Intre timp am reusit sa adaug si un carlig la masina (ca deh.... trebuie sa o si trag cu ceva nu sa stea ca bibelou in curte).

La ea am primit si cort dar din pacate inca nu am reusit sa il montez pentru ca spatiul din curte nu imi permite.

Va multumesc tuturor care va-ti facut timp cand cautam rulota sau carlig sa imi raspundeti si sa imi dati sfaturi utile si pertinente.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.