Meli

Camping Sighisoara

1 postare în acest subiect de discuţie despre Camping Sighisoara

Camping Sighisoara

Meli

Buna

 

Saptamana viitoare doresc sa merg cu familia la Sighisoara si nu stiu unde ne putem campa cu rulota. Pe internet am gasit cateva campinguri dar as avea nevoie de indrumare pentru o alegere buna. Ce-mi recomandati?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Florin Zob
      de Florin Zob
      Haideti sa va spun si eu cateva impresii despre un loc unde am stat cateva zile. Este situat la 10km de Sighisoara, pe drumul spre Agnita. ( coordonate: 46.1390840, 24.7890050 ). Este o locatie noua, dar inceputa "cu cap", cinste administratorului, un tip fain.
      Campingul beneficiaza de o curte foarte generoasa, cred ca sunt peste 4000m2, are amplasate prize pe ambele sisteme, furtun pentru apa si loc special pentru deversare toaleta. Grupurile sanitare arata impecabil... si cum spuneam, sunt facute cu cap.
      Locatia este iluminata nocturn si se inchid portile noaptea. Exista loc pentru luat masa , acoperit si loc pentru preparat mancarea. Sunt zone si cu umbra.
      Locatia este perfecta pentru plecari in plimbari cu bicicletele, fiind la numai 6-8 km de intersectarea rutelor din traseul Colinele Transilvaniei si Via Transilvanica.
      Puteti face si doua bucle cu masina pentru vizitarea bisericilor fortificate din zona, una prin Biertan si alta prin Viscri-Saschiz. Evident perfect si pentru vizitarea Sighisoarei, la 10 min distanta.
      Pret campare rulota cu doi adulti si un copil, 50 lei cu apa si curent.
      Pentru rezervari il puteti contacta pe administrator la: 0722 855 500




  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.