BogdanP

Blocatoare geamuri

7 postări în acest subiect de discuţie despre Blocatoare geamuri

Blocatoare geamuri

BogdanP

Salut! De când mi s-a vandalizat rulota, in sensul ca unul din proaspeții refugiați musulmani din Romania nu avea unde sa doarmă si i-a suras norocul sa dea exact peste rulota mea căreia i-a fortat geamurile, m-am ales cu o problemă pe care nu stiu cum sa o rezolv. Nu mai am cum sa închid un geam din cauza ca nu găsesc modelul meu de blocatori, iar modele noi nu se potrivesc. Are cineva idee unde as putea găsi modelul acesta mai vechi de blocator/ inchizator geam? Rulota mea e un Gruau din anii '90, dar sunt la fel si la Burstner. Orice sfat e binevenit. Ma gândeam ca daca nu găsesc nimic asemănător sa le printez 3d din abs sau sa le fac la comandă din inox. Mulțumesc!

WP_20180731_21_25_08_Pro.jpg

WP_20180731_21_25_31_Pro.jpg

Modificat de BogdanP
nu am putut atasa pozele initial

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salut. Daca imi dai un model, pot sa fac eu din poliamida, alama, inox, sau si din aluminiu daca imi dai material  aluminiu din ce sa confectionez. Poliamida, alama si inox am eu. :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BogdanP

Mulțumesc frumos de răspuns! V-am trimis mesaj.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BogdanP

Alama sau inox suna bine! In principiu imi trebuie toate cele 3 piese ( elementul de prindere de geam, contrapiesa de fixare si mânerul propriu-zis) , 3 bucăți, daca ma puteti ajuta. Unul din mânere cu accesorii vi-l pot trimite prin curier rapid.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Buna seara. Pot sa fac din ambele materiale, insa recomand poliamida, deoarece una dintre piese se va monta pe geamul rulotei daca nu ma insel. Dar fac din ce vrei, te ajut cu placere.

 Piesele poti sa le trimiti prin curier; iti dau adresa pe privat. Ca termen de executie cam 10zile maxim, asta depinde ce comenzi avem la firma. :noroc:

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BogdanP

Recunosc ca nu stiu mare lucru despre poliamida. Am citit acum pe net niste descrieri si inteleg ca exista diferite tipuri, cu diferite grade de rezistenta la uv si rigiditate. In principiu mi-era frica sa nu se rupă sau sa fie afectate de soare. Daca spuneti ca e ok din punctul asta de vedere le facem din poliamida. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BogdanP

Din păcate n-am mai avut eu răbdare sa astept blocatorii pentru ca eram grăbit sa mai plec cu rulota in vacanta cat mai imi permite timpul. Asa ca domnul Mihai din Buftea a reusit sa-mi adapteze niste blocatori noi. Dar domnul Fejer Antal mi-a facut din poliamida niste capace de janta  identice cu originalele (care nu se mai găsesc) si au iesit perfect. Recomand cu toata caldura , lucrează foarte ingrijit, iar Fejer Antal e un om minunat! Mulțumesc mult ! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.