Eugen David

Re: Despre forum

1 postare în acest subiect de discuţie despre Re: Despre forum

Re: Despre forum

Eugen David

Nu trebuie sa fim sumbri , pentru ca nu suntem la site de anunturi mortuare,   funerare  si decese

Iar pe de alta parte nu esti singurul , asa ca nu trebuie sa te simti vinovat cu nimic; era vorba de a face postarea(postarile) mai usor de citit .

La optiunea "Distribuie" nu este nimic de votat , pentru ca este o optiune optionala ( daca imi este permis sa spun asa) , la modul ca nu este nimeni fortat sa o foloseasca , doar ca ar fi de preferat sa fie luata in consideratie de cei care posteaza anunturi de vanzare/ cumparare , cat si de cei care fac diverse propuneri de intalniri , adica temele cele mai de interes.

Iti dai seama ca cei de pe alte site-uri cu alte preocupari nu o sa fie interesati de petromax , gaz lampant , pompa de apa de rulota , mastic , trape , , hidroizolatie , etc.....

Ambele puncte sunt pareri personale si trebuiesc tratate ca atare ; nu impun nimic nimanui si fiecare este liber sa faca ce vrea.

    Dar nu stiu despre ce ar fi interesati ? de lampi , de gaz, de pompe de apa, de trape : deci de toate astea ce au legatura directa cu rulota in off sau on camping , NU ! De alte imbunatatiri la rulota ar putea fi interesati ? Bunaoara de o lucrare pentru reabilitarea termica si hidroizolare cu materiale dedicate , la o rulota prin adaugarea ( pozarea si lipirea) de material izoterm pe baza exterioara a rulotei ar pute fi interesati ? App am vazut asa ceva prezentat pe un alt forum , realizat lucrarea  foarte frumos si cred cu beneficii maxime la vreme de iarna . Si ma-ntreb pe acest forum de ce oare nu a fost prezentata acasta lucrare de maxima importanta, cu mult mai importanta decat lampi, gaz, trape etc ? Si nu mai departe acesta lucrare a fost realizata de tine ! Prezentai cand ai inceput lucrarea la rulota ta, cate ceva din ce realizai zilnic, abia astaptam seara sa vad ce ai scris sa vad imagini ! Dar s-a terminat destul de repede, ai incetat a o mai face . Tocmai ca vor fi interesati si acolo si aici de orice informatie privind " inventarul " minim necesar pentru orice cazuri si conditii de on sau off-camping ! Cel putin asta este parerea mea care " savurez " tot ce este scris  pe forumuri in materie de rulote . La un moment dat ma saturasem aici sa vad doar anunturi de vanzari si cumparari , au si ele rostul lor pe un forum de rulote, dar nu cred ca trebuie sa fie primordiale . Doar la asta trebuie sa se rezume activitatea pe forum ?  In schimb cred ca propunerile de off si on camping trebuie sa fie la loc de cinste pe forum, de asemenea prezentarea de informatie in ceia ce priveste locurile de campare de " acasa si de afara ". Eu care nu am experienta rulotei inca , am incercat sa prezint ce am vazut si pe la altii si sa intreb despre ce nu stiu! Am gresit oare ? Am inceput si eu o lucrare de reabilitare termica , hidro si de rezistenta a podelei rulotei ( scartaia pe alocuri ) dar nu am terminat-o inca trebuind sa plec , si nu pot prezenta fotogafiile si comentarile . Binenteles ca pentru executarea lucrarii si a materialelor folosite m-am inspirat din ce am citit/vazut pe ici pe colo . Si pe celelalte forumuri cam " lancezeste " activitatea, numai ca ei sunt vechi si din 2007 si au cam atins limita de saturatie privind informarea tehnica si au capatat maximul de experienta pe alocuri . Cred ca-si pot permite mult mai mult o activitate mai lejera tehnic dar mult mai "aprisa " privind propuneri de iesiri pentru weekend si concedii si prezentarea rezumatelor lor in media !

  Asta tot ca o parere personala trebuie luata si tratata ca atare . Multumesc ! Cat despre "zambilici", se pot si sterge din punctul meu de vedere, nu-i  mai folosesc. Putandu-se citii mai bine ce-am scris , poate voi fi inteles ca atare !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.