Macinic Nicolae

Sfat achizitie rulota.

8 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitie rulota.

Sfat achizitie rulota.

Macinic Nicolae

 Va salut...

 

  Am gasit ceva rulote prin zona Aradului. Acum daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi pentru achizitionare/verificare/locuri suspecte de infiltrati.

La banii astia gasesc rulote cam din '99 -2000... dar nu stiu cat sunt de bune si cat au fost reparate.

Ceva exemple am gasit

Aici

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

Părerea mea este că ar trebui să uiți de cele din zona Aradului ..... s-a mai discutat aici .... dă o căutare pe forum "arad" și sigur vei găsi discuțiile respective ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macinic Nicolae
în urmă cu 2 ore, Flavius Ivan a scris:

Părerea mea este că ar trebui să uiți de cele din zona Aradului ..... s-a mai discutat aici .... dă o căutare pe forum "arad" și sigur vei găsi discuțiile respective ....

Am vorbit cu cel din Arad si mi-a spus ca imi scoate numere rosii, si scoate fiscalul .Daca face asta mai este problema cu inmatricularea ei in Ploiesti?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Tu  crezi că la o rulotă sunt importante numai numerele roșii si fiscalul ?

Ce spune respectivul e una .... tu ai vazut niște poze .... si sunt vreo 900 km până acolo și înapoi .... când vei ajunge acolo sigur vei vedea cu totul altceva .... 

P.s. la englezoaice te păcălesc în primul rând la anul de fabricație .... vezi că e și aici un topic despre cum se verifică anul de fabricație la englezoaice ....

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Am fost si eu interesat de rulotele de la Arad. Dar am renuntat, si ma bucur acum. Cu rabdare o sa gasesti sigur una pe placul tau.

Modificat de Radu B

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macinic Nicolae
în urmă cu 10 ore, Fejer Antal a scris:

Am fost si eu interesat de rulotele de la Arad. Dar am renuntat, si ma bucur acum. Cu rabdare o sa gasesti sigur una pe placul tau.

     Salut...

 

 Sper sa gasesc, ca am visul asta de ceva timp si anul acesta m-am decis sa fac pasul....:OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macinic Nicolae

Multumesc mult pentru urari si sfaturi. Sper sa gasesc ceva si pentru mine . Va tin la curent. Daca mai am nevoie de un sfat apelez aici.

Sa ne auzim cu bine. 

Maci.  

Modificat de Radu B

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

 Sa ai grija, sa fii atent la fiecare detaliu. Mai bine sa fie cu cativa ani mai batrana dar intretinuta corespunzator, decat una mai tanara in care sa bagi bani multi.:noroc:

Modificat de Radu B

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.