Dan Istodorescu

Schimbare deschidere compartiment exterior rulota

7 postări în acest subiect de discuţie despre Schimbare deschidere compartiment exterior rulota

Schimbare deschidere compartiment exterior rulota

Dan Istodorescu

Buna sa va fie ziua,

 

Am un Knaus 450 FU din 2001 cu un suport de biciclete pe protap. Problema e ca in momentul in care am bicicletele puse, nu pot deschide usa la compartimentul exterior (cel cu buteliile), pentru ca lovesc cu usa bicicletele. Deci, in mod normal trebuie sa dau jos cel putin o bicicleta. Ceea ce ma enerveaza...:) Insa, nu vreau sa pun suport in spate, mi se pare ca se echilibreaza greutatea mai bine cu suportul pe protap. Fapt pentru care ma gandesc sa schimb sistemul de deschidere. Am vazut la rulotele mai noi ca usa de la compatimentul exterior gliseaza in sus (aveti mai jos o fotografie de la un Hobby). Cei care aveti acest sistem, imi puteti trimite, va rog, niste fotografii ale balamalelor ? Eventual niste coduri ale acestor sisteme, ca sa le caut de cumparat ? A mai incercat cineva asa ceva ? Oare e posibil ? Bat campii :) ?

 

Multumesc.

 

Salutari !!!

WhatsApp Image 2018-07-08 at 12.43.23.jpeg

WhatsApp Image 2018-07-08 at 12.43.30.jpeg

hobby caravan.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Levi N

Salut @Dan Istodorescu

Si eu am un Knaus cu usa la fel si suport pe protap, decat sa incerci sa modifici usa rulotei, mai bine incearca sa faci suportul de biciclete sa se rabateze in fata, iar pe de alta parte, cand duci biciclete cu tine nu le folosesti ?

:default_big_grin:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Istodorescu
13 minute în urmă, Levi N a scris:

Salut @Dan Istodorescu

Si eu am un Knaus cu usa la fel si suport pe protap, decat sa incerci sa modifici usa rulotei, mai bine incearca sa faci suportul de biciclete sa se rabateze in fata, iar pe de alta parte, cand duci biciclete cu tine nu le folosesti ?

:default_big_grin:

Buna Levi,

 

Suportul se rabateaza, insa e aproape imposibil sa il rabatezi cu bicicletele agatate... Evident ca le iau ca sa le folosesc, insa intotdeauna prima prioritate a fost sa instalez strictul necesar pentru a hidrata echipajul, si numai ulterior vine si randul lor :) !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Din cate imi dau seama din poza se rabateaza doar bara dintre cele doua biciclete, exista suport care se rabateaza cu tot cu biciclete, nu de mult si-a cumparat un coleg, poate iti pune el ceva poze ca sa te inspiri !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Istodorescu
7 minute în urmă, Levi N a scris:

Din cate imi dau seama din poza se rabateaza doar bara dintre cele doua biciclete, exista suport care se rabateaza cu tot cu biciclete, nu de mult si-a cumparat un coleg, poate iti pune el ceva poze ca sa te inspiri !

Precum spui, doar bara dintre biciclete se rabateaza... Nu stiam ca exista suport care sa se rabateze cu tot cu sinele unde stau bicicletele, multumesc pentru idee...:) !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

In topicul"ce am mai achizitionat pentru rulota mea", la pagina 78, cauta postarea din 18 martie a lui Silviu Pascu, acolo are o poza cu acel suport ce se rabateaza !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Eu am avut si suportul de biciclete de la Fiamma (cel al colegului) si se lasa pe fata bara ce sustine bicicletele. Intr-adevar exista un inconvenient, dar poti deschide usa.

Pentru ultima rulota am optat pt un suport Thule ce se rabateaza cu tot cu biciclete.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.