Claudiu Nae

Concediu Italia

3 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu Italia

Concediu Italia

Claudiu Nae

Salut,

 

Incep planificarea concediului (31aug) si destinatia ar fi , in acest moment , Malta . 

Am masina pe GPL  asa ca sunt ingrijorat de statii gpl si de adaptoare - ceva sfaturi mi-ar prinde bine. 

Inca  nu stiu care o sa fie traseul pana acolo. O ruta am vazut ca o ia pe Serbia(Belgrad), e sigura ? Se cere pe undeva B+E ? 

Nu am mai fost plecat cu rulota in afara tarii si nu stiu la ce trebuie sa ma astept asa ca orice gand si sfat de orice fel mi-ar fi de folos.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Mihaila

Malta, wow...

Cred ca cel mai simplu traseu ar fi prin Serbia, Macedonia (cu oprire la Ohrid, merita), Albania, ferry din Dures catre Bari si apoi coborat catre Catania, Pozzalo, de unde se ia ferry catre Valletta... Ar mai fi si varianta cu ferry din Bar (Muntenegru). Prin Serbia am trecut de vreo 4 ori, nu m-a oprit niciun echipaj, dar Serbia e motivul pentru care mi-am luat BE. Cum explic eu unui politist sarb, care nu stie alta limba, ca pictograma despre spatele permisului nu reflecta in totalitate realitatea? Asa ca mai bine mi-am luat BE :)

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Claudiu Nae
La 7/2/2018 la 12:42, Alin Mihaila a scris:

Malta, wow...

Cred ca cel mai simplu traseu ar fi prin Serbia, Macedonia (cu oprire la Ohrid, merita), Albania, ferry din Dures catre Bari si apoi coborat catre Catania, Pozzalo, de unde se ia ferry catre Valletta... Ar mai fi si varianta cu ferry din Bar (Muntenegru). Prin Serbia am trecut de vreo 4 ori, nu m-a oprit niciun echipaj, dar Serbia e motivul pentru care mi-am luat BE. Cum explic eu unui politist sarb, care nu stie alta limba, ca pictograma despre spatele permisului nu reflecta in totalitate realitatea? Asa ca mai bine mi-am luat BE :)

 

Mulțumesc Alin

Nu am BE si cred ca o sa evit Serbia sa nu am surprize . 

Am nevoie de ceva special la rulota ? Va trebui sa iau vinieta si pentru ea?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.