Braslasu Florin

Obligativitate oglinzi suplimentare

6 postări în acest subiect de discuţie despre Obligativitate oglinzi suplimentare

Obligativitate oglinzi suplimentare

Braslasu Florin

Va salut!

sunt obligatorii oglinzile suplimentare dacă rulota mea are Lățimea de 2 m iar Lățimea dintre oglinzile mașinii este de 2 m și 13 cm?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Ce pot spune eu este despre legea din Italia ceea din România nu știu ce și dacă spune ceva.

Daca remorca e mai larga decât mașina sunt obligatorii prin lege, dar legea rulotistului spune ca trebuie sa vezi colțul din spate al rulotei.

Spre exemplu a mea e larga 250 și eu pun oglinzile la 252 făcând in așa măsura ca pe unde trec “urechile” trece și rulota, deci le folosesc nu numai pt a vedea ci și pentru o siguranța a mea ca nu bag cu capul precum boul la abator.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Din cate stiu eu, trebuie ca la 20 de metri in spatele rulotei sa poti vedea cate 4 metri in stanga si in dreapta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu BOGDAN

Salutare,

 

Ma puteti ajuta cu o informatie? La Skoda mea (poate ca e model mai nou, 2018) nu se potrivesc oglinzile universale pe care le-am primit la achizitionarea rulotei. In Timisoara nu prea sunt magazine de profil, asa ca nu pot sa cumpar altele. Pe net e riscant sa le iau daca nu le pot proba, si n-are rost sa tot platesc si sa le trimit inapoi.

 

Are cineva vreo idee ce s-ar potrivi? Ssau daca cineva are la Skoda l-as ruga mult sa-mi spuna modelul.

 

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Singurle care le pot sfătui cu ochii închiși sunt Milenco Aero 3, eu am cele convexe.
Cunosc cine le are pe Skoda și multe alte mașini.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.