Adrian Maier

Cu rulota in Grecia in camping Thalatta

11 postări în acest subiect de discuţie despre Cu rulota in Grecia in camping Thalatta

Cu rulota in Grecia in camping Thalatta

Adrian Maier

A fost cineva

 Aici : ?

Sotia mea a gasit acest camping si ar vrea sa mergem vara aceasta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Lungu Adrian

Arata interesant. O sa-l incerc eu cam in 2 saptamani si revin cu un review.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Am fost doar in trecere, este foarte frumos doar ca este cam piperat la pret din ce am mai auzit de la unii si daca te duci in grup de cateva rulote nu te aseaza unu langa altul, va imprastie prin tot camping-ul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Maier

Multumesc pentru raspunsuri.

Astept sa se intoarca Alin cu impresii.

Intr-adevar, la prima vedere si mie mi s-a parut putin piperat, dar adevarul e ca nu am mai fost pana acuma niciodata in camping si nu am termen de comparatie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Salutare,

@Adrian Maier Pe 16.06 voi pleca exact in acest loc. Suntem un echipaj de 2 adulti si un copil. Noaptea de 16-17 o vom petrece la Veliko Tarnovo - probabil-, iar de pe 17 am rezervare pentru 5 zile acolo. Daca nu ne vom plictisi vom mai sta inca 5 zile. In cazul in care voi mai gasi un alt camping in zona, la acelasi nivel de confort, probabil ne vom muta acolo. Vom vedea... Am mai gasit vreo 2 campinguri care par dragute, dar voi vedea la fata locului.

Da, si mie mi s-a parut un pic scump...dar in general, atat in Grecia cat si in alte parti ale lumii, cam cat dai atat face - sigur, nu e exclus sa dai mult si sa faca putin, dar in general...

In Grecia am mai fost de vreo 15 ori, atat pe continent cat si pe insule, dar anul acesta e prima data cand voi merge cu rulota... 

Voi reveni cu un review la intoarcerea din vacanta.

 

PS   Daca e cineva care va pleca in acelasi loc, in aceeasi data, poate facem drumul impreuna....

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Acum sunt in acest camping. Drumul l-am făcut cu o noapte la Veliko. Carosabilul bun, cu excepția zonei Haskovo, unde mi-au sarit toate cele prin rulota... Vreo 30 km groaznici... Am iesit de pe autostrada la Asprovalta, pentru a nu mai ajunge la Salonic si pt a scurta drumul cu vreo 130 km... Drumul bun, dar f greu din cauza numeroaselor rampe cu inclinare 10-12% si lungi de 4-5 km !!! Parca nu se mai terminau... In rest... Locatia ok, cu tot ce trebuie... Acum sunt 6 echipaje cu rulote/camper si 3 corturi din Ro. Vremea e excelenta (e a 5-a) zi si mai raman inca 7. Pt 12 zile pretul e 309 euro (cu energie el) 2 adulti + 1 copil (12 ani).

Vacanțe placute !

  • Like 5
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.
în urmă cu 11 ore, Radu Catalin a scris:

Acum sunt in acest camping. Drumul l-am făcut cu o noapte la Veliko. Carosabilul bun, cu excepția zonei Haskovo, unde mi-au sarit toate cele prin rulota... Vreo 30 km groaznici... Am iesit de pe autostrada la Asprovalta, pentru a nu mai ajunge la Salonic si pt a scurta drumul cu vreo 130 km... Drumul bun, dar f greu din cauza numeroaselor rampe cu inclinare 10-12% si lungi de 4-5 km !!! Parca nu se mai terminau... In rest... Locatia ok, cu tot ce trebuie... Acum sunt 6 echipaje cu rulote/camper si 3 corturi din Ro. Vremea e excelenta (e a 5-a) zi si mai raman inca 7. Pt 12 zile pretul e 309 euro (cu energie el) 2 adulti + 1 copil (12 ani).

Vacanțe placute !

Exista loc de parcare pentru masini in afara campingului? Nu prea as vrea sa ies si sa intru cu masina in camping aproape in fiecare seara. Cat de departe este primul sat sau oras, unde poti sa mergi seara? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

@Florin C. Da, exista parcare free in afara campingului. Doua localitati mai apropiate: Sarti, in dreapta 15 km, Porto Koufo, Toroni in stanga 12km

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.
27 minute în urmă, Radu Catalin a scris:

@Florin C. Da, exista parcare free in afara campingului. Doua localitati mai apropiate: Sarti, in dreapta 15 km, Porto Koufo, Toroni in stanga 12km

Multumesc

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Maier

Radu, ma bucur ca va place campingul si ca va simtiti foarte bine.

Daca aveti timp si chef, nu ne postati si noua niste poze de la fata locului?

Va multumesc anticipat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
în urmă cu 15 ore, Adrian Maier a scris:

Radu, ma bucur ca va place campingul si ca va simtiti foarte bine.

Daca aveti timp si chef, nu ne postati si noua niste poze de la fata locului?

Va multumesc anticipat.

Nu prea e net pe aici... Nici pe Vodafone, iar wirelessul e destul de slab... Nu prea pot incarca poze... 

aici, in schimb, pe pag2 a topicului sunt poze de anul trecut din camping... Si anul acesta e la fel?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.