Adrian Chiritescu

Off-camping "La stejari" loc. Ocnita

8 postări în acest subiect de discuţie despre Off-camping "La stejari" loc. Ocnita

Off-camping "La stejari" loc. Ocnita

Adrian Chiritescu

Salutare. La 20 km de Targoviste se afla un loc minunat de off camping "la stejari" in localitatea Ocnita.

Va invit prieteni dragi sa evitati astfel locurile aglomerate de tipul Cheia, Valea Cerbului, etc si va ofer astfel o alternativa excelenta. Pentru cei interesati, astept mesajele voastre in speranta unei iesiri impreuna.

In zona se pot face si drumetii prin padure. Rog totusi doritorii sa foloseasca toaletele din rulote si bazinul de apa menajera pentru a mentine zona la fel de curata.

Revin cu poze putin mai tarziu.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ilie Minea

Adrian, specifica si tu mai concret cum se poate ajunge acolo, sa ne orientam mai usor.Te asteptam cat mai curand cu fotografii. Este o locatie pt. un echipaj cat de cat sigura, fara ursi bipezi?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Chiritescu

Asa cum am promis...am revenit cu cateva poze. Zona este sigura, nu sunt ursi sau lupi in zona. Dat fiind faptul ca in zona sunt exploatari de titei, zona este patrulata de firma de paza Civitas chiar si pe timpul noptii. Revin si cu indicatii despre locatie.

20180429_130452.jpg

20180429_163350.jpg

20180429_163400.jpg

20180429_163334.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Adrian Chiritescu  a trebuit sa schimb titlul topicului si sa-l mut in aceasta sectiune, pentru ca aici ii este locul...:)

Multumesc pentru prezentarea locatiei, detalii si foto! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Sursa de apa este prin apropiere? Starea drumului? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Mulțumim pentru informație :multumesc!: :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Chiritescu

Salutare. 

Sursa de apa potabila nu este. Insa la 4-5 km este satul Gura Ocnitei de unde se poate face aprovizionare cu apa si alimente.

Exista un parau langa zona de campare, cam la 200 m, dar cred ca este poluat totusi... nu prea am incredere. Poate daca era zona montana ... era altceva.

Starea drumului este acceptabila. Asfalt pana la unitatea militara de jandarmi Ochiuri, de acolo fiind drum neasfaltat care mai prezinta denivelari. Nu ceva desperiat...noi am ajuns ok cu rulota si cu masina. In cel mai rau caz te prafuiesti :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.