Constantin Stanciu

Forma de teapa ?

5 postări în acest subiect de discuţie despre Forma de teapa ?

Forma de teapa ?

Constantin Stanciu

In iarna asta, o perioada in care nu aveam prea multe de facut datorita vremii nefavorabile,  am intrat peste tot pe unde se vindea ceva pe internet in toata Europa. 

La un moment dat un tip din Vulcan, judetul Hunedoara de cateva minute inainte de a-l descoperi eu, a scos la vanzare o autorulota Ford  din 2009 pentru 6 peroane, independenta energetic, 2 televizoare, radio, kit antena,  frigider, incalzire de ultima generatie, panouri solare, suport pentru biciclete, etc si acum tinetiva bine, la pretul de 2025 euro. Degeaba incercati sa mai cititi o data pretul. Este corect 2025 euro.

Cum la anunt nu era numar de telefon, am postat mesaj la anunt, cum ca sunt interesat.

 La cateva ore am primit mesaj pe email ca daca sunt interesat imi mai trimite si in privat fotografii, dar raspunsul meu a fost ca in ziua urmatoare voi fi la Vulcan si vreau mai multe detalii referitoare la loc intalnire si telefon.

Acum urmeaza ceva curios ; imediat anuntul a fost sters lasand o serie intreaga de intrebari fara raspuns.

Voi stiti raspunsul ?

Atasez fotografiile autorulotei aflate in vanzare.

 

28190624_1966484706725472_1122839652_n.jpg

28175576_1966484866725456_753454956_n.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Petre

Sunt din Vulcan si drept sa va spun asa ceva nu am vazut pe strazile din oras.Plus ca imaginile sunt facute altundeva.

Curios ca a ales sa zica ca e din Vulcan ....in rest tepari sunt la orice colt.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

La fel ca aici, apar cateva anunturi si pe ebay.kleinanzeigen.de ( un fel de olx german) de rulote si autorulote noi, la preturi foarte mici ( un sfert din valoarea reala) si pot fi contactati doar pe email. Nu raspund la mesaje, anuntul dispare si apare peste cateva zile localizat in celalalt capat al Germaniei. Nu am gasit o explicatie logica pana acum, dar urmaresc in continuare evolutia situatiei. 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Constantin Stanciu

Ieri a reaparut anuntul cu aceeasi autorulota pe CarZZ.ro avand tot 3 fotografii, 2 din celalalt anunt iar a treia cu suportul de bicicleta pozat din alt unghi.

De aceasta data pretul de vanzare a crescut la 2.500 euro iar vanzatorul era acelasi Carlos dar acum era din Comarnic, judetul Prahova. Si de aceasta data la anunt nu avea trecut numar de telefon.

Azi a disparut anuntul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.