Bogdan Moldovan

Ieșire la ski 2-11 Feb Austria Zell am See

4 postări în acest subiect de discuţie despre Ieșire la ski 2-11 Feb Austria Zell am See

Ieșire la ski 2-11 Feb Austria Zell am See

Bogdan Moldovan

După ce am fost la ski în iarna aceasta în Austria la Zell Am See în campingul Sportcamp Woferlgut de pe 27 Dec până pe 10 Ian, ne-am hotărât să mai merge încă o dată în săptămâna 2-11 Feb (vacanța intersemestrială). Se întâmplă printr-o minune să mai vină cineva? 

 

De data asta noi suntem doi tați cu doi copii: o fată de 9 ani și un băiat de 7 ani.

 

Câteva poze din ieșirea de anul nou...

 

IMG_5412.jpg

IMG_5228.jpg

IMG_5224.jpg

  • Like 5
  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

:OK:

 

Foarte - foarte frumoasa zona !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi A.

Foarte fain de voi! Poți sa ne dai mai multe detalii despre camping, despre cum te-ai descurcat cu rulota și despre condițiile de schi din acea stațiune? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Moldovan
în urmă cu 10 ore, Cristi A. a scris:

Foarte fain de voi! Poți sa ne dai mai multe detalii despre camping, despre cum te-ai descurcat cu rulota și despre condițiile de schi din acea stațiune? 

Bună @Cristi A., camping-ul Woferlgut e un camping foarte mare. Vara ajung să aibe și 3500 de oameni în camping. Iarna după cum poți să îți închipui este mai gol. 

Camping-ul are și locuri de joacă pentru copii, și cameră de lectură, sală de sport, cameră de socializare, restaurant, etc. Ei au și un hotel acolo. În acest moment, ei au în construcție (cu deschidere în Jul 2018) un, să îi zic, mini-therme (piscine încălzite, interioare și exterioare). 

Noi ne-am descurcat cu rulota foarte bine. A fost cald și bine înăuntru. Eu am un cort mic de iarnă pe care l-am montat și m-am folosit de el ca un fel de hol de intrare. Noaptea atârnam în baie gecile și mânușile pentru a le usca (că deh, copilul uda tot).

De ski, numai superlative. Domeniul skiabil din Zell Am See e super, instalațiile super, nu e aglomerație nici când e aglomerație ;). Kaprun e super aproape (<10km). Skipass-ul merge și în Zell Am See și în Kaprun. 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.