Dan Tudorache

Salut - off topic

11 postări în acest subiect de discuţie despre Salut - off topic

Salut - off topic

Dan Tudorache

Se poate ieși din țara cu o rulota având numere roșii ?

Modificat de Daniel P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

@Dan Tudorache te rog incearca sa te familiarizezi cu forumul si posteaza acolo unde trebuie!

Pentru o simpla intrebare, cauta un topic care are legatura cu intrebarea ta si nu deschide unul nou cu titlul "Salut" si intrebi de numere rosii...

De exemplu, asa cum este cel de mai jos...:multumesc!:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Nu , pentru că numerele rosii presupun autorizatie provizorie de circulatie pe teritoriul României.:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Tudorache

@Daniel P   :noroc:tipic romanesc face omul o greseala si sariti repede cu gura . Am deranjat pe cineva ?@Emil Vinteler a fost mai de treaba si a raspuns simplu :OK:

  • Downvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 7 ore, Dan Tudorache a scris:

@Daniel P   :noroc:tipic romanesc face omul o greseala si sariti repede cu gura . Am deranjat pe cineva ?@Emil Vinteler a fost mai de treaba si a raspuns simplu :OK:

@Dan Tudorache, daca l-ai cunoaste personal pe @Daniel P ti-ai da seama ca nu a sarit cu gura pe tine.Nu il caracterizeaza acest tip de comportament, deloc. Doar a incercat sa te ajute sa postezi acolo unde te vad cat mai multi, ca sa-ti raspunda. Nu-i bai si nu te supara, cand o sa ajungi sa ne cunosti pe toti, la intalnirile anuale sau ocazionale, o    sa-ti dai seama  de asta.:noroc:Deci, sa ne vedem cu bine !:OK:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Dan Tudorache, putine lucruri sunt mai neplacute, decat acela ca atunci cand iti bei cafeaua dimineata, intri pe forum si dupa ce dai accept celor care doresc sa devina membru, treci in revista ultimele postari si raspunzi sau moderezi acolo unde e cazul, te trezesti ca-ti strica cineva ziua...:default_doh:

DACA mai citesti o data postarea mea de mai sus, poate-ti vei da seama ca "n-am sarit cu gura", ci dimpotriva, te-am rugat si ti-am indicat sa postezi acolo unde trebuie...

Pentru ca daca cineva, asa ca tine, ar avea nevoie de o informatie despre numere rosii, n-ar cauta niciodata intr-un topic care se cheama "Salut"...Cat voi mai fi pe-aici (pentru ca si rabdarea mea are o limita), eu si echipa care se afla in spatele acestui forum, vom incerca sa tinem acest forum curat, bine structurat si organizat...

Ce sa mai zic ca in topicul Prezentare membru , in loc sa ne spui cateva cuvinte despre tine, ai rezolvat totul cu 2 emoticoane...alta dovada de respect...:default_doh:

In fine, daca ai inteles ceva, esti bine venit alaturi de noi...daca nu, poate-ti gasesti alta comunitate mai prietenoasa!

Ca doar traim intr-o tara libera, nu?

O zi buna! :salutare!:

  • Like 2
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Se poate iesi cu numere rosii dar cu ea pe platforma :default_big_grin:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
în urmă cu 10 ore, Dan Tudorache a scris:

@Daniel P   :noroc:tipic romanesc face omul o greseala si sariti repede cu gura . Am deranjat pe cineva ?@Emil Vinteler a fost mai de treaba si a raspuns simplu :OK:

 

Parerea mea ca ambii colegi @Daniel P si @Emil Vinteler au fost "de treaba" cum spui tu!

Tu insa n-ai cam ridicat la nivelul lor!

De fapt "tipicul romanesc" se regaseste-n tine dupa ce ai dat dovada aici!

Nu stiu cum, cum iti permiti ca intrand intr-o comunitate, la a 3-a postare "sa faci tu reguli", sa adresezi cuvinte urâte unui administrator care de fapt "ti- deschis un pic ochii pentru a face ce trebuie sa faci"!

Daca citeai si-ti insusiai cat de cat regulamentul cred ca nu procedai la fel!

Apropo pe alte diverse forumuri la o intrebare "stupida"dar dezbatuta pe forum, de genul celei puse de tine t-i se spune pur si simplu "sa rasfoiesti" paginile si ai sa găsesti raspunsul!

Dar nu esti singurul , stai linistit, din comoditate o fac si cei "mai vechi" membri!

Chiar acum este un subiect/ topic deschis! 

Ma mira totusi ca la anii cei ai nu sti "care-i treaba" cu numerele provizorii!:tamp:

Parerea mea este alta, si anume, ai vrut doar sa impresionezi ca ai rulota si "vezi Doamne" "iesi afara" cu ea in prima luna! :amuzat: :tipp:

 @Dan Armeanu scuze , uite ca m-am incurcat, :nedecis: @Dan Tudorachenumai de bine, iesiri "afara si in romanica", cât mai multe si plăcute! :noroc:

 

  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Eu cred ca o cautare pe google, pentru a afla raspunsul la intrebare, era mai nimerita decat sa intre "in acest fel" in aceasta comunitate ..... 

 

35 minute în urmă, Eugen David a scris:

Parerea mea este alta, si anume, ai vrut doar sa impresionezi ca ai rulota si "vezi Doamne" "iesi afara" cu ea in prima luna! :amuzat: :tipp:

 

Parerea mea este ca altul este interesul lui ..... nu acea intrebare, mai mult "retorica" :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Hai sa dam un restart problemei si sa dam o sansa colegului. Sa privim problema din alta perspectiva, poate nu toata lumea se exprima fluent in forma scrisa si acest lucru duce la blocaje in comunicare. 

1. In topicul dedicat prezentarii, a folosit doua emoticoane. Topicul nu este inchis, poate sa ne mai spuna cateva cuvinte despre el.

2. Dorind sa afle o informatie despre iesirea din tara cu numere rosii pe rulota, a deschis un topic  cu titlu nepotrivit. Nu a stiut cum sa faca, dar acum cu siguranta stie.

3. A reactionat nepotrivit la observatia administratorului. Sa luam in considerare faptul ca poate nu a inteles tonul si intentia lui Daniel. Noi il cunoastem, dar poate colegul Dan Tudorache are in spate alte experiente neplacute, cu alti parteneri. A reactionat impulsiv, dar faptul ca raspundem si noi pe acelasi ton nu duce la nimic bun.  

4.Nu stim de ce a pus intrebarea, dar si noi am fost in aceasta situatie, in vara cand am  crezut ca putem iesi pe litoralul bulgaresc cu  rulota  cu numere definitive si masina cu numere rosii. Ne-am lamurit si am ramas in Vama. Deci, ca patitul.....

 Si ce cred eu ca e mai important: 

"Pentru că frica, în lumea modernă unde ursul nu este mult mai mare decât noi, ci este un ursuleț drăgălaș, adică un coleg/colegă, om de pe stradă, șofer care te claxonează strident, generează agresivitate. Nu e un urs mare, deci o să mă bat cu el. Nu fug, mă bat. Iar agresivitatea generează agresivitate. Celălalt va spune la fel: a, uite un ursuleț drăgălaș. Bine, mă bat cu el, nu fug. Moment în care compasiunea va lua liftul și va coborî din creier în stomac. Confruntările aduc mai întotdeauna regrete. Nu v-a părut niciodată rău că ați reacționat pripit și ați intrat cu cineva într-o confruntare?" 

Ce ziceti, colegilor? Restartam problema si aratam lui Dan Tudorache ca suntem o comunitate unita? 

Pe termen lung, merita, nu? :noroc:

  • Like 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Consider ca e mai bine sa inchid acest topic, pentru ca cine vrea sa inteleaga cum stau lucrurile, a inteles...Cine nu vrea, parerea mea e ca nu va intelege niciodata si n-are rost sa pierdem timpul cu astfel de discutii...

Ca o paranteza si ca o dovada de buna credinta, ca sa inteleaga si colegul @Dan Tudorache dar si altii care ma cunosc mai putin, este si faptul ca de cand sunt administrator n-am aplicat nici-o sanctiune nimanui, nici macar un avertisment...am incercat de fiecare data sa rezolv lucrurile cat se poate de omeneste si am manifestat mereu intelegere pentru noii veniti...

In fine, hai sa ne oprim aici si multumesc colegilor care au aratat deschidere si bune intentii! :salutare!:

Ganduri si drumuri bune tuturor! :noroc:

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.