Angel

Posibilitate de tractare?

32 postări în acest subiect de discuţie despre Posibilitate de tractare?

Posibilitate de tractare?

Marius Negru

As prefera sa nu intru in polemici inutile pe sute de cai putere. Omul a intrebat daca se descurca  sa vina cu un opelas acasa. Nu cred ca il ajuta prea tare daca il punem sa isi ia un suv.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Anghelescu Anton

Salut. Nu vei avea probleme, eu cu Logan 1, 4 MPI trag o englezoaica de 1000Kg. fara probleme Cernavoda-Sighisoara -Cernavoda cu un consum mediu de10, 5-11%{benzina Co 98}  Sa va bucurati de ia.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Salutare colegi, vreau sa iau o rulota a cărei masa proprie este de 824 kg.Masina care tracteaza este un Renault Koleos a cărei masa proprie este de 1800 kg.

Pot conduce acest ansamblu cu categoria B?

Tot caut informatii si nu gasesc nimic concret...unii spun ca se poate, altii ca e nevoie de acel curs care te autorizează sa remorchezi rulote peste 750 kg...

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Citește acest topic ..... și te vei lămuri :OK:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Asa stiam si eu, ca ma incadrez aici”ansamblul de vehicule a căror masă totală maximă autorizată nu depășește 4.250 kg, format dintr-un
autovehicul trăgător din categoria B și o remorcă a cărei masă totală maximă autorizată depășește 750 kg”, eu am MMA total de 2624 kg...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angel

Revin , cu scuzele de rigoare , pentru ca a trecut destul de mult timp, sa va impartasesc faptul ca pana la urma am ajuns cu bine in tara. Nu am mai tractat rulota Burstner Holiday de care am vorbit initial in postare, ci am adus o rulota Roller Raphael ceva mai usoara , de 640 kg. Multumesc lui D-zeu , am calatorit bine , nu am avut probleme in locurile unde aveam emotii , urcusurile cu pante mai mari, din Slovenia si de prin tara. Probabil ar fi tras si rulota Burstner, in fine. Multumesc tuturor inca o data pentru informatiile oferite la momentul respectiv.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.