Ninel

Revelion 2018 pe Valea Cerbului - Busteni

146 postări în acest subiect de discuţie despre Revelion 2018 pe Valea Cerbului - Busteni

Revelion 2018 pe Valea Cerbului - Busteni

Trufasila Sorinel

 

 

în urmă cu 16 ore, Mihai Ciprian a scris:

Pentru mine sunt 3. Sper sa apuc sa refac paturile la rulota ca sa nu dorm pe jos :)))

Am ajuns cu bine, am parcat lângă prima rulota găsită pe vale...ne băgăm la somnic..așteptăm să se facă dimineața!

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin S

Bv , bun asa baga ceva poza , zapada este??

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
în urmă cu 10 ore, Sorin S a scris:

@Alin Opran la21 cand pe 29 sau 28 eu sant acolo , ideea este sa mai fiu apt de beutura .

 

:default_doh:

 

Astazi la ora 20-21 plec din Bucuresti cu sosire la locul faptei dupa ora 23 :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
în urmă cu 7 ore, Trufasila Sorinel a scris:

 

 

Am ajuns cu bine, am parcat lângă prima rulota găsită pe vale...ne băgăm la somnic..așteptăm să se facă dimineața!

M-am instalat, zăpadă ioc, drumul negru..

IMG_20171228_082025.jpg

IMG_20171228_082042.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

@Alin Opran e mare boss , ajungi sa incalzesti locul..

@Trufasila Sorinel  nu este bine unde ai campat , locatia este mai sus spre cabana diham vis a vis de tomberoanele de gunoi , bine acum nu sant.

Daca tu crezi ca este ok unde ai campat tinand cont ca vin destule rulote si trebuie si teren mai drept este ok , daca nu trebuie sa te muti.

Ia legatura cu Alin  sa iti spune exact locatia..

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

@Trufasila Sorinel, locatia de campare este zona marcata cu rosu in foto de mai jos (mai spre cabana, tot pe stanga, inainte de pod):

 

image.png.c2e14bce363d9977160d3589a3e7b343.png

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Nu e acolo Aline...Fata de locul marcat cu rosu,  e mai inapoi cu 100-150 m, pe stanga in sensul de inaintare spre cabana Gura Diham...

Acolo unde se vede poiana aceea mai larga...:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
1 minut în urmă, Daniel P a scris:

Nu e acolo Aline...Fata de locul marcat cu rosu,  e mai inapoi cu 100-150 m, pe stanga in sensul de inaintare spre cabana Gura Diham...

Acolo unde se vede poiana aceea mai larga...:salutare!:

 

Corect:

 

image.png.50d00e380d680b342c91496c9431a576.png

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Da, acolo e...:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
58 minute în urmă, Daniel P a scris:

Da, acolo e...:OK:

Ok, am văzut, deocamdată rămân aici..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

@Daniel P chiar nu poti face nimic sa veniti si voi , chiar daca plecati pe 1 sau doar Oli cu trenul , stiu ca ma injurati . Oricum pe 1 seara plecam si noi acasa , ca pe 2 va fi moarte de om...

 

Incearca ..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

N-avem cum, pentru ca lucreaza si sambata pe 30 de zi si luni pe 01 de noapte...sa vin pe 31 si sa plec pe 01 dimineata, iti dai seama ca nu se poate...:default_doh:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

Buna seara si LA MULTI ANI. Va doresc la toti cei care doriti sa petreceti trecerea dintre ani la Gura Diham  peterecere frumoasa [din pacate ursii va vor colinda] campati cat mai aprope de cabana[ pamantul imbibat de apa] . La multi ani.  A.A

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

Inca o data la LA MULTI ANI. Am privit pe hata satelit zona incercuita . De la bradul inanlt pana la rau este aleea ursilor , acolo la rau se termina digul de beton prin acel vad traverseaza. Nu sbestimati un animal flamand [din cauza vremii nu au intrat in hibernare si mai au si cate doi pui]. PS. Sunt un rulotist si montaniard batran[78 ani].Sa auzim numai de bine

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
51 minute în urmă, Anghelescu Anton a scris:

Inca o data la LA MULTI ANI. Am privit pe hata satelit zona incercuita . De la bradul inanlt pana la rau este aleea ursilor , acolo la rau se termina digul de beton prin acel vad traverseaza. Nu sbestimati un animal flamand [din cauza vremii nu au intrat in hibernare si mai au si cate doi pui]. PS. Sunt un rulotist si montaniard batran[78 ani].Sa auzim numai de bine

Acum vreo 15ani am avut ocazia să mă întâlnesc singur in pădure cu o ursoaica cu 2pui, aveam decât un topor cu mine, ne-a surprins pe amândoi întâlnirea, eu eram așezat jos pe pământ fumam o țigară(fumam atunci) iar ea a venit de la deal de mine, am auzit primul fiindcă a călca pe niște crengi.M-am ridicat în picioare, când m-am întors și am văzut-o în primele secunde am rămas perplex apoi am strigat la ea  continuu , sa uiat la mine și a luat-o de-a coasta îndepărtandu-se de mine insa după fiecare 20-30metri se oprea și se uită daca vin puii, ei s-au ținut după ea.Pot sa spun că am fost norocos.Aici pe Valea Cerbului am poze și filmări cu ursul si cu mine la tomberon

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Garvaneanu

Vad ca vreti sa ne speriati pentru mine e primul an cu rulota iarna:OK:poate se gindeste sa nu vina...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
14 minute în urmă, Trufasila Sorinel a scris:

Acum vreo 15ani am avut ocazia să mă întâlnesc singur in pădure cu o ursoaica cu 2pui, aveam decât un topor cu mine, ne-a surprins pe amândoi întâlnirea, eu eram așezat jos pe pământ fumam o țigară(fumam atunci) iar ea a venit de la deal de mine, am auzit primul fiindcă a călca pe niște crengi.M-am ridicat în picioare, când m-am întors și am văzut-o în primele secunde am rămas perplex apoi am strigat la ea  continuu , sa uiat la mine și a luat-o de-a coasta îndepărtandu-se de mine insa după fiecare 20-30metri se oprea și se uită daca vin puii, ei s-au ținut după ea.Pot sa spun că am fost norocos.Aici pe Valea Cerbului am poze și filmări cu ursul si cu mine la tomberon

 

20140822_194812-1.jpg

20140822_194127.jpg

20140822_194935.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Garvaneanu

:default_big_grin: frumos ursuletul

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

AnulAnul trecut tot de Revelion a venit doamna cu pui mi-a atins protapul , am sarit ca ars din pat , am iesit afara cu inca 3 persoana am strigat si a plecat.

Ideea este ca daca nu gaseste de mancare pleaca , nu ataca decat daca este incoltita.

Acum fie vorba intre noi , nu mai mergem la mare ca ne inecam , la munte ne manca ursul, la salina nu ca se prabuseste , la gratar nu ca ia foc , etc .

Nu ma luati in nume de rau si la mine a fost greu pana am facut familionul sa merga anul acesta , ideea este ca esa este acolo pe linga tomberoane este drumul lui Martin , daca ne putem pune mai jos , ar fi ok...

 

Mai avem un pacient pe lista , Iulian Politic care va sta pana pe 31 la pranz....

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Salut! Se mai gaseste un loc si pentru noi? Vrem sa plecam din Bucuresti fie maine seara, fie sambata dimineata.

Intrebarea este daca pot intra cu un Opel Vectra si cu o rulota englezeasca ce are garda la sol cam joasa din cauza mover-ului...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
41 minute în urmă, Sorin S a scris:

AnulAnul trecut tot de Revelion a venit doamna cu pui mi-a atins protapul , am sarit ca ars din pat , am iesit afara cu inca 3 persoana am strigat si a plecat.

Ideea este ca daca nu gaseste de mancare pleaca , nu ataca decat daca este incoltita.

Acum fie vorba intre noi , nu mai mergem la mare ca ne inecam , la munte ne manca ursul, la salina nu ca se prabuseste , la gratar nu ca ia foc , etc .

Nu ma luati in nume de rau si la mine a fost greu pana am facut familionul sa merga anul acesta , ideea este ca esa este acolo pe linga tomberoane este drumul lui Martin , daca ne putem pune mai jos , ar fi ok...

 

Mai avem un pacient pe lista , Iulian Politic care va sta pana pe 31 la pranz....

Corect!!!!Stam acasă că vine cu colindul , , Doamna cu Coasa''..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

@Ionita Mihai stai linistit , eu vin Opel astra H cu o rulota destul de grea si nu ma mai gandesc ca ating.

Vei intra fara probleme drumul este bun pana la locatie , intrarea este putin denivelata dar totul este ok...

Te asteptam cu drag!!!!

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel
13 minute în urmă, Ionita Mihai a scris:

Salut! Se mai gaseste un loc si pentru noi? Vrem sa plecam din Bucuresti fie maine seara, fie sambata dimineata.

Intrebarea este daca pot intra cu un Opel Vectra si cu o rulota englezeasca ce are garda la sol cam joasa din cauza mover-ului...

Pe lănga mine nu mai sunt locuri!!??fiindcă sunt singur:default_big_grin:in noaptea asta.Da se poate intra, drumul e plin de gropi dar nu chiar adanci

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Ciprian
în urmă cu 1 oră, Ionita Mihai a scris:

Salut! Se mai gaseste un loc si pentru noi? Vrem sa plecam din Bucuresti fie maine seara, fie sambata dimineata.

Intrebarea este daca pot intra cu un Opel Vectra si cu o rulota englezeasca ce are garda la sol cam joasa din cauza mover-ului...

Si eu vin cu un ford de 90 cai si o englezoaica lunga si grea cat casa. Nu o sa avem probleme. Ajung pa 30 noaptea la 23 -24.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.