BarleanuDumitru

Sa traiti !

12 postări în acest subiect de discuţie despre Sa traiti !

Sa traiti !

BarleanuDumitru

Am nimerit unde trebuia ?

Am o duba si nu prea stiu cum s-o transform in rulota.

 

  • Downvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu-Betty

:nedecis:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Pai... nu prea ainimerit bine deloc. Trebuia mai intai sa te prezinti.  Dupa aceea, pentru problema pe care o expui pe scurt, exista topic dedicat. Daca cauti, gasesti. Usor.

Nici nu stiu cum ar fi mai bine. Sa sterg postarea (fiindca nu are nimic de-a face cu o prezentare de nou membru) sau sa o las aici ca pilda negativa pentru viitorime...

Am sa las un coleg din administratie sa hotarasca cum este mai bine.

  • Like 3
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BarleanuDumitru

Stimate domn,   Multumesc pentru randurile scrise, precum si pentru intelegerea manifestata. Imi permit sa observ ca site-ul dvs este destul de stufos ca si organizare. Doriti sa ma prezint.    Ok.  In ce mod as putea s-o fac? Vreti sa stiti cati centimetri am ?! Mai apoi ma amenintati. Nici o problema, puteti sa ma stergeti daca asta va inalta, sau puteti sa ma lasati pentru viitorime - atentie, cuvantul asta are ceva gregar in el, dar nu neaparat in ecoul lui pasoptist, ci abia in momentul in care il foloseste un ins cu veleitati de  tribun de cartier.

Cred ca eram mai castigat daca incapeam din prima "pe mana unui coleg din administratie". Cu stima !

  • Like 2
  • Downvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BarleanuDumitru

Va multumesc domnule Gabriel. Imi voi corecta greseala. Cu stima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

:salutari:
Si totusi un banal ..buna ziua..trebuia zic eu.
Si duba ???  Ce duba ???  
Sa o transformi in, , , rulota ??
Inteleg sa fim primitori si amabili, dar mai trebuie si  , , sapat " prin unele forumuri .
Nici chiar asa mura-n gura sa primim.
Ceva de genul de postare : Vreau rulota.
Si noi sa ne zbatem si sa ne agitam in ai gasi omului o rulota.
Dar....ce rulota?... ce capacitate? cate axe ?...etc..samd.
Hai sa fim seriosi ....

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu
în urmă cu 23 ore, BarleanuDumitru a scris:

 Imi permit sa observ ca site-ul dvs este destul de stufos ca si organizare.

 

         Cu astfel de initiative de topicuri il veti face inaccesibil, un fel de varza, de-a dreptul ! Altii vor trebui sa caute subiecte interesante dupa astfel de titulaturi nastrusnice.

 

în urmă cu 23 ore, BarleanuDumitru a scris:

 Doriti sa ma prezint.    Ok.  In ce mod as putea s-o fac? Vreti sa stiti cati centimetri am ?! Mai apoi ma amenintati. Nici o problema, puteti sa ma stergeti daca asta va inalta, sau puteti sa ma lasati pentru viitorime - atentie, cuvantul asta are ceva gregar in el, dar nu neaparat in ecoul lui pasoptist, ci abia in momentul in care il foloseste un ins cu veleitati de  tribun de cartier.

Cred ca eram mai castigat daca incapeam din prima "pe mana unui coleg din administratie". Cu stima !

 

        ...Si eu, naivul, imi faceam reprosuri:  "Poate bietul om o fi avand mai putina scoala..., poate nu prea stie sa scrie...  Hmm... am fost cam abrupt; se putea si altfel."

    Cand 'colo, iata ce limbuta ascutita are, din belsug !   Cata eruditie...  Ce umor fin... Un adevarat psihanalist... Om citit, se pare dar... degeaba s-a istovit fiindca a ramas repetent la educatie civica.

     Totusi, nu reusesc sa-mi gasesc culpa "amenintarii". Imi sta in fire sa actionez cand este cazul, nicidecum sa ma tin de amenintari...

 

        Parerea mea este ca un forum trebuie sa se desfasoare dupa anumite reguli. De aceea exista un regulament. Personal, nu sunt de acord cu asa-zisele liberalisme sau, mai curand, libertinisme (in fapt, invitatii la dezordine si haos). Discutii libere, da, insa nu harmalaie ca in gara la Segarcea.

  • Like 4
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BarleanuDumitru

Dragii mei, iar cand folosesc acest apelativ ma refer la toti cei care au rulote sau nu, mai putin la sexagenarul Mihnea Stoenescu, care se pare ca nu a inteles nimic din viata asta chinuita pe care o traim.

Vad ca s-a starnit o mica furtuna intr-un mare pahar cu apa.

Eu recunosc faptul abominabil ca nu m-am prezentat ab initio cu o microcaracterizare libidinoasa insotita de poza fata/spate.

Am ratat intrarea in acest maiastru edificiu pe usa din fata si vad limpede ca nu voi intalni pe acest forum expertiza si suflu vest europeana si cu atat mai putin, nord americana.

Nu-i bai, ca si stilul romanesc are farmecul lui, desi, fara suparare, intre caruta si rulota nu-i chiar un pas-de deux.

Dar,   ma rog, cum bine spuneau niste fartati bine intentionati, mai sus citire, aici nu suntem la seminar ci vrem sa ne sfatuim intre noi, sa ne lamurim, sa ne informam, sa ne ajutam, sa ne completam, sa ne respectam, si tot asa.

In cazul meu am o duba, un microbuz, pe nume Noul Renaul Master si ma gandeam sa-l transform in Campervan cu costuri cat mai mici, deoarece m-am saturat de viata asta de rahat in care m-am scaldat; si inca mai sunt sluga la stat, si vreau sa plec, sa fug, sa emigrez, sa dispar, singur, sau cu un prieten, undeva intr-o tara calda si sa traiesc cat de cat real, in realitate , in ceva pe care voi, rulotisti cu mii de puncte pe acest forum, cred ca ati facut-o deja, sau inca o mai proiectati ...

Si nu prea stiam cum se face.

Dar acum am gasit o solutie. Gratie utilizatorului Gabriel.Gabriela, care m-a indrumat cu tact, m-am iluminat cam cum as putea sa-mi fac din duba ... bici.

Si o s-o fac. Si o sa va tin la curent. Asta daca nu voi fi scos din carti de catre atotputernicul  Mihnea Stoenescu, care se pare ca e Stapanul Rulotelor.

Cat ne-om mai putea regasi pe-aici, va pup !

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei I.

@George M. treaba asta legata de atitudinea lui @MihneaStoenescu ia-o mai degraba ca pe o forma de 'botez' -  e binevenita, hai sa nu mai facem atata pe desteptii din spatele tastelor, ci sa ne limitam la a posta chestiuni strict utile pentru comunitate, nu avem nevoie de 'lupi moralisti' aici (si nici in general), de asemenea nu avem nevoie nici de atitudini de tipul celei a noului-venit @BarleanuDumitru, care ne spunea in cel de-al doilea lui mesaj in cadrul forumului ceva legat de niste dimensiuni (ma duce cu gandul la vre-o forma de complex...).

 

Tu, domnule @George M., ai o forma de abordare analitica - lucru pe care il apreciez,   dar pe care nu o utilizezi de o maniera constructiva,  care sa fie in raport cu comunitatea in cadrul caruia ne desfasuram cu totii activitatea (de a ne ajuta unii pe altii), ci preferi sa o duci spre o zona de critica (aproape extrema). Din exterior pare ca abia astepti situatii de tipul acesta (as zice ca stai in spatele monitorului rozandu-ti unghiile de la degetele mainilor, asteptand sa mai apara o situatie in care poti lovi cu tesla-n frunte).

 

Citesc de ceva vreme cam tot ce se posteaza in cadrul forumului si asta am observat eu (ca si analogie, in mesajul asta am avut fix atitudinea pe care o critic eu la tine @George M. - sper ca intelegi...).

 

Relaxeaza-te si permite-ne sa beneficiem de calitatile tale.

  • Like 5
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Vad ca discutiile din acest topic au escaladat destul de mult, incepand de la prima postare..., momentan nu sunt in fata calculatorului sa pot bana,  dar cu siguranta @BarleanuDumitru are o atitudine nepotrivita pentru acest forum, iar @George M. il urmeaza !

momentan voi inchide acest topic pana cand un moderator va ajunge la un calculator sa se ocupe de topic si membri acestuia...

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita
în urmă cu 21 ore, BarleanuDumitru a scris:

. si vad limpede ca nu voi intalni pe acest forum expertiza si suflu vest europeana si cu atat mai putin, nord americana.

 

Daca tot te-ai limpezit, nu mai pierde vremea. Du-te si cauta expertiza aia in alta parte!

 

în urmă cu 21 ore, BarleanuDumitru a scris:

Dragii mei, iar cand folosesc acest apelativ ma refer la toti cei care au rulote sau nu, mai putin la sexagenarul Mihnea Stoenescu, care se pare ca nu a inteles nimic din viata asta chinuita pe care o traim.

Dar,   ma rog, cum bine spuneau niste fartati bine intentionati, mai sus citire, aici nu suntem la seminar ci vrem sa ne sfatuim intre noi, sa ne lamurim, sa ne informam, sa ne ajutam, sa ne completam, sa ne respectam, si tot asa.

 

Halal  respect!

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.