Viorel C.

Mini rulota Gobanna

6 postări în acest subiect de discuţie despre Mini rulota Gobanna

Mini rulota Gobanna

Viorel C.

Cautand pe internet cateva modele de rulote, am descoperit aceasta mini rulota Gobanna, care este de productie olandeza.

Conceputa pentru o caroserie tip picatura, aceasta mini rulota este dedicata in special celor care au o masina ce nu pot sa traga rulote normale, adica de la 750 kg in sus.

Datorita dimensiunilor si greutatii acesteia, lungimea 3, 94 m, latimea 1, 75 m, inaltimea 1, 70 m si greutatea intre 225-295 kg, in functie de model, se creaza un avantaj pentru multi dintre cei care doresc sa o tracteze chiar si cu un ATV.

Un alt avantaj este acela ca dispune de usi pe ambele laterale, nefiind nevoie de a deranja colocatarul atunci cand se intra sau se iese din habitac.

In componenta dormitorului, pe langa dulapurile si rafturile suspendate si dotarile din interior, exista o saltea cu lungimea de 2m.

Ca si dotari se pare ca nu duce lipsa de strictul necesar: bucatarie dotata cu chiuveta, aragaz, frigider(12/220V/Gaz) in partea din spate, un rezervor de apa de 40l cu robinet, convertor de la 230V la 12V , sistem de iluminat, sistem de alimentare cu ajutorul unei baterii de 44A,   Radio / CD player si nu in ultimul rand un cort de 3×3 m, ce o face si mai personalizata.

Imi imaginez ce consum mic poate avea acel autoturism care duce dupa el aceasta mini rulota, in comparatie cu o rulota care iese din gabaritul de 750 kg.

Iata si cateva imagini:

 

zy8RVJ0.jpg

 

7oZSR3G.jpg

Sursa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Tanase

Rulota asta costa cat doua din alea mari si la second hand dar si noua.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Niky Radu

Exista si un producator roman care vinde asa ceva, firma Ader din Ramnicu Valcea, l-am intalnit prin targul auto Vitan cu preturi intre 2500-4000 euro, am facut si poze, trebuie sa le caut sa vad pe unde le am puse.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Niky Radu, ne-ai abandonat cu raspunsul referitor la imaginile promise.  ptg

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Niky Radu

Nu le mai gasesc, sunt facute prin 2010

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Buna seara,

Am cochetat cu gandul sa-mi iau o astfel de rulota acum doi ani. Se gaseau noi in Cehia, Ungaria si Olanda, dar erau foarte scumpe( produse in SUA de T&B).

Am vazut apoi o rulota produsa de ADER si am fost la firma in Rm. Valcea sa vad toate modelele produse. Dezamagire totala, calitatea " bricolarii" era slaba fata de pret. Am oferit jumatate din pretul cerut, eu dorind o rulota mica pt off-road la pescuit, cu dotari minime.

Bineinteles ca oferta mea nu a fost acceptata si asa am ajuns rulotist, fiind posesorul unei rulote "adevarate" Chateau Delta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.