Diaconu Robert

Roată sărita, nevoie ajutor!!!

12 postări în acest subiect de discuţie despre Roată sărita, nevoie ajutor!!!

Roată sărita, nevoie ajutor!!!

Diaconu Robert

Mi-a sărit roata la rulota pe autostrada în Ungaria, înainte de Budapesta. La ce serviciu pot apela și de unde? Va rog contactați-mă urgent! Nr tel: +40723169417

1509344585892713997967.jpg

15093446028832035700913.jpg

1509344615819283325827.jpg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Adam

Suna la 112 ! Locatia exacta ar trebui sa o ai pe GPS. Bafta.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Eventual trimite-i şi lui Attila poze cu defecţiunea, poate nu e cazul de platformă şi o poate rezolva pe loc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Deşi din ce se vede e destul de rău. Dar încearcă şi varianta asta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre S

Buna seara,  

Aceeași problemă am avut-o și eu, am rezolvat-o cu doi rulmenti de daewoo care s-au potrivit la fix, i-am montat si am continuat drumul până acasa chiar dacă nu am mai avut frână pe rulota. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Diaconu Robert

Va multumesc dragi colegi pentru implicare si sfaturile date .Am rezolvat problema dar de natura asta:a venit un echipaj SOS de lânga Budapesta si m-a luat cu platforma pâna la un service local -150€.Dupa ce au desfacut si cealalta roata rulmentul a cazut bucati si tamburul era spart în jumate (ca si adâncime)iar ferodourile lipseau cu desavârsire.Gânditi-va putin la această întâmplare a mea si poate nu o sa mai păteasca nimeni asta! Am venit cu rulota pe roti (dar ce spun eu cu rulota -cu moartea în brate 1000 si ceva de km)si nu am avut nici cea mai mica idee!Nu ar fi trebuit acel dealer olandez de unde am cumparat rulota să mă sfatuiasca cel putin sa fac o verificare a sistemului de franare înainte sa plec stiind că am de parcurs 2000 si de km?(asta în care avea în incinta elevatoare pt caravane?El mi-a pus moartea în brate si mi-a spus sa plec la drum cu ea!Mă gândesc sa îl actionez în instanta pe individ pt a nu mai pati si altii ce am patit eu.Daca aveti vreo sugestie as fi recunoscator!Gânditi-va ca am traversat Germania noaptea (si am mers cu ceva viteza 70-90km pe ora)ce s-ar fi putut întâmpla daca se desprindea roata la acea viteza!Din fericire cineva acolo sus mă iubeste!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Bine ca nu ai patit tu nimic. Ar fi bine să spui aici numele dealerului si locatia pentru ca sunt multi cei care merg in Olanda sa-si cumpere rulote. Nu cred ca ai sanse cu procesul pentru ca ei se cam protejeaza, in majoritatea anunturilor fac mentiunea ca bunul este sh si fara garantie. Daca rulota avea vreun fel de garantie se schimba intrucatva datele problemei. Indiferent ce ți-ar fi spus vanzatorul trebuia să verifici jocul la roți si la cupla. Numai bine.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Diaconu Robert

Adresa este Hoekeindseweg 147, 2661 DP, Bergschenhoek  iar numele firmei este Kuubcaravans

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Diaconu Robert

Pai cred ca am povestit patania mea cu rulota într-o postare de ieri  iar unii colegi au vrut sa stie adresa dealerului, atâta tot.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Trebuia postat in continuarea topicului de ieri, o sa rugăm frumos un moderator sa uneasca topicul asta cu "Roată sarită, nevoie de ajutor" sau cum se intitula...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
12 minute în urmă, Stefan Adam a scris:

Trebuia postat in continuarea topicului de ieri, o sa rugăm frumos un moderator sa uneasca topicul asta cu "Roată sarită, nevoie de ajutor" sau cum se intitula...

 

Rezolvat...:)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.