Daniel P

Intalnire de Ziua Nationala 2017

253 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnire de Ziua Nationala 2017

Intalnire de Ziua Nationala 2017

Mihai Ciprian

O sa vorbesc cu un bun prieten proiectant daca ar putea sa importe dimensiunile de pe google maps si sa ne faca o amplasare in plan pentru 25 rulote pe actulalul plan.

Anunt pe aceasta cale ca pregatesc si eu o ciorbica de vacuta ca la mama acasa dar in ciaunul de 5 galeti atunci cand este disponibil. Eu am unul de o galeata jumatate dar nu ne saturam din acesta ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Ciprian

Eu de obicei stateam in casa la caldurica de ziua nationala si ma simteam putin in plus cand vedeam lumea ca se mobilizeaza afara la frig la manifestatie ... noroc cu casuta cu toti ca ma motiveaza sa fac si altceva. Simt ca sunt printre prieteni cu toate ca inca nu ne cunoastem dar din activitatea de organizare din topic vad ca interes exista si toti trag sa iasa trasnet.

Aveti tot respectul meu.

Modificat de Mihai Ciprian
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 10 ore, Manole Marius a scris:

Bună seara rulotistii, am luat aminte de anunțul facut si pe data de 29 seara apar si eu!:noroc::cu-rulota:

 

Marius atata-ti trebuia, sa nu vii...:bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Mihai Ciprian, nu te mai stresa ca e loc pentru toata lumea...Vom face in asa fel ca toata lumea sa se simta bine si nu vor fi alte reguli, decat acelea normale, de bun simt...:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Popa

Salutare!  Suntem si noi prezenti. 3 adulti si un bebe de 13 luni. Ajungem miercuri seara si plecam duminica dimineata.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sunteti bineveniti @Alexandru Popa, sa va traiasca micul rulotist! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
în urmă cu 12 ore, Mihai Ciprian a scris:

Nu stiu daca intram 25 rulote aici ... mai bine spre baraj chiar daca suntem mai departe de sat. Mai departe ... mai putina galagie caci o sa fie ...

Ai dreptate Mihai Ciprian, locația de lângă baraj e mult mai generoasă, dar drumul până acolo e mai rău și dacă cumva ninge sau îngheață nu cred că va curăța cineva drumul. Eu zic că vom stabili un loc mai larg pentru foc și să punem mesele pt a desfășura ostilitățile (:feliare:) și apoi, cu puțină bunăvoință din partea tuturor (să nu ne supărăm ca nu suntem în formație, ca suntem la margine, sau mai știu eu ce), să campam rulotele cât putem de aproape și în orice forme geometrice vrem și putem (cercuri, ovale, pătrate,   etc. concentrice) și apoi totul va fi super. 

Eu cred ca nu e cazul să ne stresam mai mult decât trebuie. Mâncare și băutură să fie, că voia bună vine (mâncând :default_big_grin:). 

 

  • Like 6
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Buna Ziua

 

Rulotisti constanteni care vor sa mearga la 1 decembrie si au ceva probleme la rulote si vor sa-i ajut sa ma sune 0721930633. Deasemenea sa discutam si ora de plecare pentru cei care pot sa plece Miercuri pe 29.10.2017

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP
în urmă cu 13 ore, Mihai Ciprian a scris:

Sa speram ca vremea tine cu mine caci inca nu am pusa la puncr incalzirea ... ce sa mai zic de dusul de dimineata si seara ...  

 

Ciprian, fara caldura nu te vad bine. Noptile sunt in general cu temperaturi negative. Da-i bataie si rezolva incalzirea, e singura chestie indispensabila. Restul e can can :noroc:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
în urmă cu 15 ore, Mihai Ciprian a scris:

Asta este dispunerea maxima. Aici parerea mea este sa calculam cumva un 7 per 2.5 maxim de rulota sa incapa cat mai multe

 

Ar trebui sa facem si exceptii altfel rulota mea nu o sa intre :default_doh:

Eu am nevoie de cam 8x5 :amuzat: ca sa pot monta si cortul de iarna , prietenii stiu de ce :tipp:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam
15 minute în urmă, Alin Opran a scris:

 

Ar trebui sa facem si exceptii altfel rulota mea nu o sa intre :default_doh:

Eu am nevoie de cam 8x5 :amuzat: ca sa pot monta si cortul de iarna , prietenii stiu de ce :tipp:

Îți dau eu un metru de la mine, să nu fie probleme...:default_big_grin:.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
Chiar acum, Stefan Adam a scris:

Îți dau eu un metru de la mine, să nu fie probleme...:default_big_grin:.

 

Mai ofera cineva? :noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP

Si eu Aline, nu mai pun cortul si raman 12.5 mp numai sa fie bine.  :OK:

 

 

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Cu cateva postari in urma, am scris ca voi veni si eu in vizita..., ocazie cu care am sa ofer tuturor participantilor de la aceasta intalnire (gratis) cate un STEAG ! (celor care nu au, pentru ca sunt si care au deja), rugamintea ar fi ca fiecare sa-si aduca un bat, o undita ceva... in care sa puna seagul, daca tot e 1 Decembrie sa arboram steaguri cu tricolorul si sigla ForumRulote.ro :default_big_grin:

 

Am vazut in postarile anterioare ca discutati despre cum asezati rulotele..., rugamintea mea este (mai ales catre organizatori) sa le puneti in asa fel sa nu se formeze "grupuri de cunoscuti" iar cei noi sa fie marginalizati.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
9 minute în urmă, Dragos M a scris:

Am vazut in postarile anterioare ca discutati despre cum asezati rulotele..., rugamintea mea este (mai ales catre organizatori) sa le puneti in asa fel sa nu se formeze "grupuri de cunoscuti" iar cei noi sa fie marginalizati.

Eu, care voi fi de miercuri acolo, printre primii, o să incerc să le așez în ordinea sosirii. Totul ține de cum vrea sa se simtă fiecare. Chiar dacă e mai în margine, trebuie să vrea sa vină în centru unde vom așeza mesele și se va desfășura întreaga acțiune. TOTI suntem noi sau vechi. 

Mi-ar plăcea,   și sunt convins că așa se va întâmpla, sa servim masa și șprițul împreună. Doar serbăm 1 Decembrie și trebuie să ne unim, nu? :noroc:

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
19 minute în urmă, Dragos M a scris:

voi veni si eu in vizita..., ocazie cu care am sa ofer tuturor participantilor de la aceasta intalnire (gratis) cate un STEAG !

Mulțumim! Dacă se poate, eu as dori un steag pe fond alb. Tricolorul îl am deja.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru
5 minute în urmă, AlexP a scris:

Ciprian, fara caldura nu te vad bine. Noptile sunt in general cu temperaturi negative. Da-i bataie si rezolva incalzirea, e singura chestie indispensabila. Restul e can can :noroc:

Ce vorbesti? Eu dorm in cort. Pe mine nu ma vaieti

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Si eu as avea nevoie de “putin” spatiu, cam 6x6 sa imi pun cortul ca altfel nu am unde dormi si eu am ceva cort. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M
33 minute în urmă, Dan Armeanu a scris:

Mulțumim! Dacă se poate, eu as dori un steag pe fond alb. Tricolorul îl am deja.

 

Nu am decat cu tricolor..., cu alb voi mai comanda in primavara...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP
48 minute în urmă, Marius Negru a scris:

Si eu as avea nevoie de “putin” spatiu, cam 6x6 sa imi pun cortul ca altfel nu am unde dormi si eu am ceva cort. 

 

Poti dormi la mine. Bonus ai si un suflet cald - LALA.

 

:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Rulotele le vom dispune circular, in ordinea sosirii, fara cumetrii, afinitati si simpatii...:default_big_grin: 

E adevarat ca nu este poiana atat de mare, dar sa incercam sa le asezam asa cum au fost la Intalnirea din martie de la Cheia, sa avem in mijloc spatiu pentru foc si servitul mesei...:feliare::bere:

Imi pare rau ca nu ajung mai repede de 01.00 noaptea pentru ca lucrez miercuri, dar am incredere in colegii care ajung mai devreme, ca se vor ocupa sa iasa treaba bine...:salutare!:

AMR 14 zile...:cu-rulota:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Daca o sa-l convingeti pe @Dan Armeanu sa va faca ciorba de varza  murata cu ciolan pe care ne-a  gatit-o  la Iernut, o sa aplaudati toti la scena deschisa. :feliare::perfect: Zau, serios!:OK:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Ma inscriu si eu pentru intalnirea de 1 Decembrie. O sa vin de miercuri.  2 in echipaj: eu plus un catel.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
2 minute în urmă, Cristian A a scris:

Ma inscriu si eu pentru intalnirea de 1 Decembrie. O sa vin de miercuri.  2 in echipaj: eu plus un catel.

Dar ce catel!:cutu::tipp:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
20 minute în urmă, Emil Vinteler a scris:

Daca o sa-l convingeti pe @Dan Armeanu sa va faca ciorba de varza  murata cu ciolan pe care ne-a  gatit-o  la Iernut, o sa aplaudati toti la scena deschisa. :feliare::perfect: Zau, serios!:OK:

 

Nu trebuie sa-l convingem, e placerea lui si nu-l pitem refuza...:nedecis:

@Cristian A, nu pot decat sa ma bucur...:noroc:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.