Mihai-Arad

Camping Al Bateo - Venetia

8 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Al Bateo - Venetia

Camping Al Bateo - Venetia

Mihai-Arad

Salut ...

 

Am fost in Martie 2017 intr-o mini-vacanta la Venetia. Doream sa (re)vad Venetia dar "acea Venetia" pe care ochiul turistului NU o vede.

Nu-mi doream sa ma-ntalnesc cu turisti grabiti dupa "the best pictures" . Voiam sa vad Venetia in care localnici isi duc traiul de zi cu zi. Nu-mi doream pub-uri, localuri & terase unde pranzul /vinul e servit pe banda rulanta. Imi doream sa beau o cafea unde pot vorbi (desi nu cunosc lb. italiana) cu chelnerul /proprietarul , sa povestim despre lucruri banale (vreme, politica, sport...).

Camping-ul ales se numeste Al Bateo !  Vezi preturi si servici pe site-ul Camping Al Bateo - Venetia ! Locuri limitate (parca 30 parcele)

In Venetia se ajunge foarte repede ( 15- 30 min) cu vaporetto , curse regulate & preturi accesibile !

 

DSC_7279__2017.JPG.337dbc51aa4b6781007a12f0a220c338.JPG

 

 

DSC_7277__2017.JPG.218c694d15c0464e0bbdc6a037a2187a.JPGDSC_7278__2017.JPG.4ab68d2d5fb442c5e2244c67926b3af6.JPG

 

O alta Venetia !

 

DSC_7791__2017.JPG.934bd8e8ec4a0690b362a01239d5085a.JPG

 

DSC_7794__2017.JPG.1dbb7ad80d02799d4e2fceb5335abc6b.JPG

 

DSC_7747__2017.JPG.52b3721e4f5607b46d6643127a9b5066.JPG

 

DSC_7782__2017.JPG.e0e6541f9c3ae5e448d19ce0c50c5550.JPG

DSC_7750__2017.JPG.f1357ea0175873d212918f1cef014c63.JPG

 

DSC_7752__2017.JPG.dd55c1a802e252fd233ff72a103c36fd.JPG

 

Venetia - turistica !

 

DSC_7352__2017.JPG.61c969cdc877a77d3e4407be32624ffd.JPG

 

DSC_7521__2017.JPG.20ef4f40f76911df5b9ed3691be88940.JPG

 

DSC_7545_1__2017.JPG.a0982970ccc31e982fc626a20df59c0f.JPG

 

 

 

 

  • Like 10
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

:bravo: Foarte frumoase pozele si relatarea  :multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Flavius Ivan , Multumesc ! Relatarea , ... mai putin !

(O vorba din batrani: Vorba multa, saracia omului ! O fi adevarat ?)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

De adevarat e adevarat, ca altfel nu ar fi existat! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Frumos... :bravo:

Multumim :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Foarte frumos! Ce  contrast intre o  lume si alta in acelasi loc! Multumim @Florea Mihai-Micki!:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Am gasit "traseul marcat" cu ajutorul Garmin Oregon 550 pe care-l am tot timpul in Multivan. Ma ajuta enorm de mult; ma deplasez (vizitez) prin oras fara frica de-a ma rataci . Da, de-a ma rataci. Am patit-o in Viena.

 

Aici o parte din traseul meu !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Alin Opran
      de Alin Opran
      Salut comunitate de 
       
      Daca este cineva care a campat personal in camping pe ruta Venetia - Coasta de Azur il rog sa impartaseasca aceste informatii.
      In aceasta vara voi face concediul pe ruta Bucuresti - Venetia - Coasta de Azur - Paris - Dublin si orice informatie verificata despre posibilitatea camparii va fi apreciata . Am rasfoit forumul si am gasit o singura postare referitoare la aceasta ruta, am contactat deja colegul pe privat pentru a share-ui info.
       
      Multumesc anticipat tuturor care vor da reply 
    • Alexandru A
      de Alexandru A
       Vacanta a inceput pe 1 august si s-a terminat pe 5 septembrie.
       Am fost doua echipaje care au plecat din Romania
       1 Familia Papuc - camper Hymer
       2 Familia Adam - camper Hobby
       Traseul a fost urmatorul : Bucuresti - Craiova - Drobeta Turnu Severin - Belgrad - Zagreb - Gorizia - Padova - Vicenza - Verona - Milano - Torino - Montgenevre - Briancon - Gap - Nimes - Montpellier - Perpignan - Andora - Zaragoza - Madrid - Toledo - Cordoba - Sevilia - Gibraltar - Tanger - Malaga - Granada - Murcia - Valencia - Benicarlo - Barcelona - Girona .
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Hmmm... ma pregatesc de o plecare in vacanta de iarna, de asta data fara rulota. Am ales pentru iarna asta Varsovia, Cracovia si Gyula la intoarcere, dupa anul nou. Odata cu planificarile pentru Polonia, m-a lovit un dor de duca pentru vara... De fapt cam in perioada asta a anului imi planific si concediul de vara, iar prin februarie deja ma apuc de rezervari. Pentru 2018 am ales un traseu prin Slovenia, cu vizitarea Ljubljanei si a lacului Bled, apoi Venetia, cu oprire la Lazise, in apropiere de Gardaland pe malul lacului Garda in Italia, de unde voi vizita si Verona. Lazise este practic punctul terminus, la intoarcere as vrea sa campez vreo 7 zile in apropiere de Trieste pentru a putea vizita si pestera Postojna din Slovenia. Aici intervine marea mea problema. Nu stiu unde sa raman cele 7 zile, in Italia sau in Slovenia. Ar mai fi si partea de litoral croat, Umag, Porec.
      Daca aveti recomandari va rog sa-mi dati de veste.
      Multumesc anticipat!
    • Eugen David
      de Eugen David
      PISOGNE, o comuna in Lombardia situată in provincia Brescia la interferență cu provincia Bergamo situata la "coada lacului Iseo, dispune si de un camping ca de altfel mai toate comunele din preajma lacurilor ce "Har Domnului" sunt multe pe intinsa Italie!
      Campingul dispune de toate facilitatile, apa, curent, grup social cu apa rece, calda, umbra, plaja si apa la lac!
      Cateva imagini!












    • Dan Pacurar
      de Dan Pacurar
      Rulotisti si camperisti din toate tarile unitiva.Pe vremuri erau niste lozinci care se terminau cu ...2 zile libere, in prezent nu situ ce lozinci de genul asta mai sunt dar de un lucru sunt sigur,  pentru cei ce muncesc in Italia, se apropie doua perioade cu 4 zile libere fiecare.
      Eu as indrazni sa va invit la o iesire in perioada 28 oct.-1nov. Initial vroiam sa mergem in Toscana (Maramuresul Italiei), dar daca vrea cineva sa ni se alature suntem dispusi si la alte variante.
      Mi-ar face placere sa ni se alature cineva.
      Astept propuneri din partea voastra.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.