Mihai-Arad

Caravan Salon 2017/2018 - Expozitie (cumparare/ vanzare)

9 postări în acest subiect de discuţie despre Caravan Salon 2017/2018 - Expozitie (cumparare/ vanzare)

Caravan Salon 2017/2018 - Expozitie (cumparare/ vanzare)

Mihai-Arad

Fiind in cautarea autorulotei (ideala, pefecta, unica , ....ieftina) am gasit acest "Motorhome Show" din 18. - 22.10.2017 din Wels / Austria.

Drumurile mele sunt intr-acolo , asa ca va voi tine la curent cu "noutatile" din toamna lu'2017 !

(Sincer, merg deoarece proprietarul autorulotei pe care intentionez sa o cumpar "vezi postarea mea anterioara", m-a invitat. El isi va achizitiona o noua casa pe roti, iar eu spre sa obtin autorulota lui. Ma cunosc de ceva timp cu el , o poveste veche din Italia... Acesta-i motivul pentru care ajung p-acolo). :)

 

E cineva interesat sa mearga ? Am doua locuri libere ; Plecarea pe 19.10. ora 07:00 h din ... ARAD !

Motorhomeshow - 18. - 22.10.2017 Wels

  • Like 3
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

Revin cu detalii privind cazarea (mea) si traseul de la Hotel la Showroom

Am ales cazarea cat mai central (intr-o zona NU pietonala , cu parcare si statie de tramwai in apropiere; cerintele mele).

Distanta de la Hotel pin' la Showroom : ~ 40 km / 45 min !

Arad to Linz = 700 km / 7 ore

Start la 07:00 - Linz 15:00 !

Intoarcere Sambata 21.10. (plecarea pe' seara )

 

 

Hotel Spitz pt  19+20.10.2017

 

 

59d750cf920cc_TraseultoShow.png.43d9b593f9ab156a7304c80f78f0c34c.png

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Interesant. Daca am inteles bine pe site, exista si o expozitie de campere sh. Daca as fi fost mai familiarizat cu camperele sau  macar cu rulotele, eventual daca stiam germama mai bine, cred ca ar fi fost o ocazie buna. Succes. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

@Florea Mihai-MickiAm o rugaminte. Cand vei fi la salon, poate intrebi sau afli cumva daca este vreo editie si in primavara. Sper sa nu uiti. Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Viorel K asa voi face !

(mie teama ca-i prea , prea devreme ptr un plan 2018)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

@Florea Mihai-Micki Nu ne impartasesti si noua experienta de la salon? Ti-ai luat camper pana la urma? Cred ca nu, altfel presupun ca l-ai fi prezentat deja. Ai aflat ceva despre editia de primavara? Nu cred ca era devreme de aflat, astfel de saloane au calendarul stabilit dinainte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salut ...,
@Viorel K  , din pacate n-am luat ceea ce-mi doream.Intelegerea mea cu "amicul austriac" a picat.

Despre editia din primavara nu stiu nimic. Imi pare rau !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

@Florea Mihai-Micki

Pana la urma ai fost degeaba? Imi pare rau.

Am inteles de pe site ca in cadrul salonului exista si posibilitatea de a se vinde/cumpara campere, probabil si rulote sh? Ai vazut asa ceva? Ar fi o ocazie la salonul din primavara, probabil si vanzatorii mai dispusi sa lase din pret, cand alaturi ii asteapta cele noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Viorel K 

Da, ai posibilitatea de-a achizitiona campere/rulote SH.

Cei care-si "expun" camperul ptr vanzare sunt din zona ( nu departe de Wels, ce-am vazut pe tablita de inmatriculare) si-s dichisite foc . Preturi ? Piperate! Sunt prea mandri de ele , incat sa-ti ofere un discount.

Uite , ai aici un site unde poate-ti gasesti ceva convenabil .

 

Am vazut de la "reprezentanta asta" mai multe campere. E specializata pe Outdoor/ Camping...etc.

Bafta !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.