Dragos M

Iesire in Delta, camping Laguna Albastra, 1-3 Septembrie

29 postări în acest subiect de discuţie despre Iesire in Delta, camping Laguna Albastra, 1-3 Septembrie

Iesire in Delta, camping Laguna Albastra, 1-3 Septembrie

Dragos M

in primul week-end din Septembrie (1-3 de vineri pana duminica) as vrea sa merg in Delta la camping Laguna Albastra Murighiol, am fost in fiecare an si este destul de ok..., piscina, restaurant, un pic de umbra, aproape de debarcader pentru plimbari in delta, dam si la peste prin zona...

Pentru cine nu cunoaste acest camping vad ca s-a mai discutat chiar anul acesta pe forum aici 

Momentan suntem 2 echipaje...

Cine doreste sa ni se alature este binevenit ! :)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan P

Salutare! Buna initiativa. Si eu vreau sa ies undeva in septembrie dar nu stiu data. Daca ne sincronizam ma alatur si eu.

Am un prieten care o sa mearga tot la Murighiol intr-un camping dar de stat si mai elegant. Nu prea este cunoscut dar o sa revin cu detalii despre locatie cand o sa intru in posesia informatiei. Am intes ca la Laguna nu au dus-uri sau wc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

@Stefan P :salutare!:
Au si dusuri si wc-uri , dar....sunt la piscina si sunt cam incomode dusurile.
Sunt amplasate chiar pe  , , malul "  piscinei .
Wc-urile deasemenea,  sunt langa piscina . 3 pentru barbati si 3 pentru doamne .
In apropiere mai este si complexul Puflene unde poti servi ceva la terasele din incinta,
o mica plimbare ,  un lac destul de generos si o priveliste minunata.

2017-05-30 19.08.13.jpg

2017-05-30 19.08.09.jpg

2017-06-08 03.25.27-2.jpg

2017-05-31 11.18.34.jpg

2017-06-08 03.25.27-6.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

@Stefan P

La intrarea catre Laguna , cand faci stanga venind dispre Murighiol, pe partea dreapta  este Camping Primaria Murighiol, 50 ron/ 24 ore, telefon 0765042087 ( afisat la intrare).Este un proiect al primariei cu fonduri europene.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Fara umbra, ca si un camperstop..., nu ai ce sa faci acolo...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Despre asta e vorba cred.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TOPALU

Buna seara Dragos !

Am vazut intentia ta de a merge la Murighiol in 1-3 septembrie si ma bate gandul sa vin si eu... prima iesire cu autorulota !!! 

A stat saraca in garaj din noiembrie, anul trecut, cand am venit cu ea acasa de la dealer,  pana acum !?

M-am gandit ca e mai bine sa am pe cine intreba si/sau sa fiu 'asistat' de cineva "antrenat" la tot ce inseamna folosirea ei in camping si sa aflu ce mai trebuie si ce nu de facut, carat, folosit s.a.m.d.

Eu fiind din Constanta, e de preferat sa fac acest drum scurt mai intai, pentru ca dupa aceea as vrea sa plec o saptamana in nordul Moldovei si am un pic de 'trac' !?

Daca nu deranjez da-mi detalii despre data plecarii, punct de intalnire si ce stii tu ca trebuie in astfel de ocazii.

Multumesc,

O seara buna

Nicolae

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Eu o sa plec cel mai sigur joi dimineata din Ploiesti..., daca tot merg ceva km sa stau macar 3 zile...

 

@TOPALU vi cand vrei..., de la tine e mult mai aproape...

 

Din cate vad insa, nu prea exista interes pentru locatia din Delta..., mai asteptam...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

In perioda respectiva nu pot dar posibil sa ajung in zona respectiva in perioada 8-10 septembrie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Pt mine e tarziu.., incepe fi-mea scoala dupa acel week-end..., tocmai de aceea am ales aceasta perioada sa nu fim stresati de inceperea scolii :default_big_grin:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Am fost de Sf.Maria , ok, am stat sub salciile de lângă gardul de lângă drum. Wc și dus lampa piscina, foarte o.k.

IMG_20170812_123457.jpg

IMG_20170812_123912.jpg

IMG_20170813_144842.jpg

 

Acolo este umbră pentru după-amiază, numai că sunt pietre, nu este pe iarba.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TOPALU

Eu o sa ajung cel mai probabil vineri seara,  daca o sa "fortez" putin, poate de joi... vedem ! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Din cate se vede nu prea va place in Delta... :default_big_grin: , ma asteptam sa fie mai multi care vor o iesire in Delta.... :default_109:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Se mai merge weekendul acesta la Laguna Albastra, ca m-am hotarat si eu? O sa vin de vineri seara. Vad ca vremea e buna in weekend.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Da, da, eu de joi dimineata vreau sa plec din Ploiesti !

Poate se mai gandesc si altii asa pe "ultima suta" :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Spune-mi te rog cum sa fac, sun la Pensiune si ma anunt ca vin un echipaj, masina + rulota?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Nu trebuie, am sunat eu acum vreo 2-3 sapt. si a zis ca nu e nevoie de rezervare, nu au nimic organizat de vreun grup ceva..., e loc destul...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

OK, mersi frumos si ne vedem acolo:multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Am ajuns in delta !

Suntem 3 campere, eu, unul de Italia si unul de Germania..., in rest liber si frumos...:default_big_grin:

Deci pentru cei care se hotarasc pe ultima suta, e loc destul..., apa buna la piscina, corba de peste gustoasa..., va asteptam ! :OK:

 

IMG_3869.JPG

 

IMG_3870.JPG

 

IMG_3872.JPG

 

IMG_3873.JPG

  • Like 4
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Vin si eu maine, abia astept, imi ploua in gura cu gandul la pestele ala :))))

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Salut baieti, nu postati si voi nimic dupa aceasta ieseala?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Deci s-a intamplt cam asa:

1. Plecat vineri la 10:40, drumul a durat 6 ore din Crevedia pana la Laguna abastra, Murghiol, 400km, am prins ambuteiaj pe centura unde am pierdut circa 30-40 de min, si am mai pierdut tot atat asteptand la o benzinarie pe A2 ca era buluceala mare de lume ce mergea la mare. Am ajuns la 16:40.

2. Acolo mancarea buna la restaurant pe baza de peste, preturi decente.

3. La dusurile si la toaletele de la piscina era doar apa rece sloi, nici gand sa poti sa faci dus chiar in mijlocul zilei cand erau 29-30 de grade afara, au curent si robineti cu apa langa zona de campare.

4. Nu prea ai ce face in zona, decat sa stai la piscina tot cu apa rece sloi ca noaptea erau 16 grade sau plimbare pe dunare, ceea ce am si facut.

5. La intoarcere duminica am facut 6 ore jumatate, plecat la ora 17, prins accident pe A2 la km 162, s-au facut 6km de ambuteiaj care dupa ce treceai de accident s-a mers apoi bara la bara cu 90-100 pana la Bucuresti unde cu 30 de km inainte ploua torential si iar nu a mai stiut lumea sa conduca :)) si s-a mers incet. La 23:30 am ajuns inapoi in Crevedia.

 

A fost o experienta ok, a doua oara nu mai vin ca nu e nimic acolo sa te faca sa revii.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Deh @Traian M, poate era mai bine sa vii cu mine la Zanoaga, drumul scurt, vreme buna, trasee, gratare ...:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Nu ma intelege gresit, a fost bine, doar ca am facut tot ce se putea face acolo si a doua oara nu am de ce sa mai revin in acelasi loc, voi merge sa vad si alt loc in Delta.

Normal drumul daca nu era aglomeratia asa mare cu oameni spre mare si inapoi il faceam in 5 ore ca se merge bine pe autostrada, constant cu 110. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Poze

20170903_113532.jpg

20170903_114845.jpg

20170903_114724.jpg

20170903_112855.jpg

20170903_114258.jpg

20170903_133836.jpg

20170903_133824.jpg

20170903_114557.jpg

20170903_114729.jpg

20170903_114848.jpg

20170903_114109.jpg

20170903_105916.jpg

20170903_114100.jpg

20170903_112734.jpg

20170902_201859.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.