Adrian Rada

Vreau o rulota cu pat fix. Ce imi recomandati?

10 postări în acest subiect de discuţie despre Vreau o rulota cu pat fix. Ce imi recomandati?

Vreau o rulota cu pat fix. Ce imi recomandati?

Adrian Rada

Salutare, dupa un concediu cu rulota incep sa vad plusurile si minusurile unei rulote cu o singura zona de dormit. Acum imi doresc una cu un pat fix eventual pe lungimea ei. Cine are asa ceva ? Astept si eu ceva impresii. Pe olx am Https://www.olx.ro/oferta/rulota-fendt-saphir-470-2001-fransbed-4-5-pers-boiler-cadita-dus-ID7BkOU.html. sau https://www.olx.ro/oferta/rulota-hobby-495-ufe-cu-pat-matrimonial-varianta-lux-ID8SmeB.html sau https://www.olx.ro/oferta/rulota-hobby-de-luxe-440m-an-2000-impecabila-ID8Vdvh.html sau modelul asta http://www.rulote-turistice-second.ro/Rulota-CHATEAU-CALISTRA-450-cruise. Ce model imi recomandati? Ce marca e mai buna? Anunturile de pe olx le-am pus ca model

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Adrian Rada

Rog stergere. S-a postat de 2 ori

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

Salut, îmi dau cu părerea, sa nu te superi dar fendt. ul este cel mai ok...cel puțin așa  am învățat ...:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada
7 minute în urmă, Radu Adrian a scris:

Salut, îmi dau cu părerea, sa nu te superi dar fendt. ul este cel mai ok...cel puțin așa  am învățat ...:noroc:

Cum sa ma supar. Intreb ...ma documentez ....inca nu cumpar :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Si mie imi place foarte mult Fendt-ul Acela de pe OLX.

 

Eu am o rulota englezeasca cu 2 canapele pe fata care se fac un pat imens de 1.8 x 2m si doua scaune single care sa transforma in pat supraetajat pe o laterala, cu baie si cada de dus separate pe spate. Nu stiu insa de ce doresti pat fix si alta canapea, te gandesti sa nu trebuiasca sa strangi patul sa il faci masa ca sa poti manca inauntru? eu pana acum nu am simtit nevoia sa mananc inauntru sa strang patul. Patul chiar a ramas facut inca de la prima iesire :).

 

Eu am alternat foarte mult intre alegerea unei rulote cu aranjamentul meu si una in genul celor prezentate de tine. Am ales varianta 1 si pana acum nu imi pare rau.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

@Florin Dinu eu am tot o englezeasca (Bailey Ranger 450/2 din 2001) cu canapea mare, fara insa cele 2 scaune single. Vreau pat fix pentru confortul oferit de saltea si mai vreau si canapeaua pentru copil. La mine iese un pat de 2x2m dar nu e asa confortabil mai ales datorita umfaturilor de la forma canapelei.  Patul pe lung il aleg pentru ca am am aproape 2m si am nevoie de loc sa pot intinde picioarele  :).

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Sunt intru totul de acord cu tine @AdrianRada, si eu cand am cumparat rulota anul acesta am dorit o schimbare si anume am luat cu pat fix matrimonial. Calitatea dormitului pe o saltea mare este incomparabila cu cea pe bucati de burete in paturi care se fac/desfac.

Din punctul meu de vedere si Fendt si Hobby sunt firme bune care fac rulote trainice. Alegerea iti apartine functie de buget si gusturi :salutare!:

 

Asta este ceea ce am eu cu mentiunea ca rulota mea are latime 2.5 metri ceea ce se cunoaste in confort (spatiu).

IMG_20170604_144619.jpg

IMG_20170604_144707.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

@Alin Opran, rulota ta e pe 2 axe?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

La 2.5 m e mult prea lata pt mine :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.