Cris

Camping Meduza in Eforie Nord

10 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Meduza in Eforie Nord

Camping Meduza in Eforie Nord

Cris

Ne hotarasem sa mergem in Eforie Nord pentru cateva zile. Ma documentasem despre camping Meduza numai ca intre timp am mai aflat ca exista un camping- Pralyna, care se afla in mai aproape de mare mai precis vis-a vis de Acapulco. Am ajuns acolo seara si am mers sa-l vedem. Mi-a placut ca este un camping micut, are casute dar si cateva locuri pt corturi.rulote. Grupurile sanitare mi s-au parut curatele, problema ar fi cu apa calda care este facuta cu panouri solare si nu este in permanenta , cel mai bine prinzi apa calda la pranz. Am desfacut cortul si am inceput sa-l asamblam intr-un loc care ni s-a parut f bun si unde initial cand am vizitat campingul ni s-a spus ca il putem pune acolo. Numai ca in scurt timp a venit si ne-a spus ca nu putem pune cortul acolo ca nu vrea patronul si cum unde ni s-a indicat sa-l punem nu ne-a convenit , am strans si am plecat spre Meduza. Dar am aflat ca mai exista cel putin 2 campinguri in Eforie, dintre care unul este numai de casute dar foarte frumos amenajat iar altul, in spatele acestuia era o veritabila bomba.

Ajunsi la Meduza, ne-am instalat unde ni s-a parut mai liber cat de cat deoarece era vineri seara si deja era cam plin. Meduza este un camping generos, n-am avut parte de muzica data tare sau de manele, chiar a fost liniste, iar aglomeratie doar pe  week-end. Au f multe wc-uri (turcesti) si vreo 6 - 8 dusuri unde gasesti apa calda non stop + sapun lichid la baie. Dar cu toate ca se facea curatenie de 6 ori. zi nesimtirea romanului nu are limite. Am avut la dispozitie frigider, congelator, curent, gratar ( pe care n-am apucat sa-l folosim).Cred ca totusi ar trebui facute unele imbunatatiri atat la toalete cat si in camping, lipsind un loc de joaca pt copii. Tarifele/ zi : 12.5 lei/ persoana, 10 lei cortul, 5 lei masina.

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

daca ai pune si cateva poze de acolo am putea sa ne dam si noi seama de ceea ce spui...

multumim ! :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cris

IMG_20170711_075018.jpg

IMG_20170711_075015.jpg

IMG_20170708_200652.jpg

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

Salut, sunt in camping Meduza azi, am platit 50 lei/zi pentru autorulota, 2 copii, eu si sotia, este foarte aglomerat, este mizerie la wc-urile turcesti, usile nu se inchid, curentul pica, semnalul de net nu este foarte bun, este multa mizerie si poti observa usor ca nu se investeste nimic aici, cablurile de curent se pun peste alei, nu sunt prize suficiente, eu a trebui sa cer la receptie un triplu pt ca mi s-a cerut 20 lei garantie, fiecare parcheaza unde poate, daca ai noroc poti sta la umbra daca nu in soare, este ieftin dar totusi...conditiile sunt foarte proaste. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mulțumim pentru informații @Dan Marius ! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre S

in weekend am tras si eu o fuga la Meduza, in vizita la cineva.

Pentru o noapte, masina si doua persoane am platit 30 lei.

A fost foarte aglomerat, dar cum spune si @Cris romanul este cel mai mare animal.

Din ora in ora femeile de serviciu spala wc-urile si golesc tomberoanele de gunoi, dar imediat ce fac curat gasesti  peretii improscati cu tot felul de mizerii.

Asta este gradul de civilizatie din Romania la ora actuala.

Daca erau in alta tara sa vezi ce civilizati erau si ce frumos se comportau.

In schimb foarte multa liniste, in ciuda aglomeratiei, si foarte multa umbra, lucru pe care nu prea il intalnesti prin campingurile noastre.

Una peste alta eu recomand aceasta locatie, celor care nu sunt asa pretentiosi, cu mentiunea ca pot folosi cu succes wc-ul din rulota daca la cel comun li se pare ca este mizerie.

Multa sanatate tuturor!!

 

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

Cateva poze de la Meduza!

IMAG1492.jpg

IMAG1494.jpg

IMAG1493.jpg

IMAG1491.jpg

IMAG1496.jpg

IMAG1498.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cris

Nu se schimba nimic......parca mai rau se dezumanizeaza unii de la an la an. Nu ne mai civilizam in veci. Pacat ca este f mult spatiu ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Toma Roger

Am fost si noi la Meduza si una peste alta a fost ok. Camping-ul, asta tinand cont ca nu este chiar sezon si inca sunt locuri de campat la alegere).

Am inteles ca in sezon este foarte aglomerat, pretul este chiar ieftin (10Ron de persoana pe zi si atat, iar dupa data de 15 este 20Ron de persoana) dar cu toate astea nu voi mai reveni curand in Eforie Nord pt. ca este un santier total dintr-un capat in altul, mult praf, plaja (cel putin prima jumatate) este formata din scoici si foarte putin nisip.

WhatsApp Image 2019-06-07 at 09.17.07.jpeg

WhatsApp Image 2019-06-07 at 09.17.15.jpeg

WhatsApp Image 2019-06-07 at 09.17.30.jpeg

WhatsApp Image 2019-06-07 at 09.18.16(2).jpeg

WhatsApp Image 2019-06-07 at 09.22.43.jpeg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

O. K. campingul, vechiut, dar destul de curat, și la băi, umbră, liniște, ieftin. 

IMG_20190620_113150.jpg

IMG_20190620_090658.jpg

IMG_20190620_090645.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.