Marian Enache

PREZENTARE MEMBRU

4 postări în acest subiect de discuţie despre PREZENTARE MEMBRU

PREZENTARE MEMBRU

Marian Enache

BUNA SEARA

Ma prezint  in fata dsv ca fiind, din anul 2012 octombrie , un tanar rulotist de 55 ani localizat in Brasov si posesorul unei rulote KNAUS SUDWIND 420  ( 4 persoane ) productie 1999 tractata cu un NISSAN QASHQAI 2008( Capacitate 1, 5 105 cp fara 4x4) cu care deja am facut 2 vacante in 2013 ( Navodari si Litoral Grecia ) de unde rezulta ca mi-am facut ucenicia cat decat  ( utilizare rulota , conducere a masina/ rulota , intretinere iernare etc ) Pot spune ca din punct de vedere al masinii relatia este foarte buna ( viteza de croaziera este de 90-100 kmla ora consumul 9, 5 l/100km in conditiile in care am folosit clima in masina iar pe unde a fost necesar am depasit cu 110-120km/h nu mai mult . Probleme au mai fost la manevrabilitatea necesara in spatii stramte dar prin exercitiu ( adica de nevoie) se poate scapa de aceste probleme 

Ma pot lauda ca am ales/procurat  o rulota foarte bine intretinuta de cei doi anterior  propietari ( un olandez si un roman)  curata fara mirosuri , bine dotata ( carlig anti balans , mouver la roti , boiler 10 l pe 220V , iluminat 12/220V, suport biciclete , cort vara , terasa vara  dotata in general  cu tot ce este in constructia clasica  ) intr-un cuvant  in perfecta stare de utilizare .

Desi nou in familia rulotistilor , mi-am facut o documentarea temeinica  de pe  diferse forumuri ptr rulotisti si am ales si cateva  dotari optional/ suplimentare pe care le-am si facut rapid - panouri solare 2x90w=180w , acumulator gel 160A , rezervor apa ( varianta ptr rulote Anglia )  dus exterior 12V, lada congelator ( 12/220V gaz), rezervor ape reziduale ( tot in varianta Anglia), aragaz/gratar , mese scaune etc

Intentia mea si a sotiei mele ( destul de reticenta in prima faza ptr ceea ce inseamna concediu cu rulota fata de cel la hotel ) a fost si este sa putem sa folosim aceasta varianta de recreere in aer liber, cu maximul de confort si dotare , din aprilie mai pana in octombrie dar cu siguranta  nu  in lunile de iarna sau  inceput primavara .Rulota este campata ( pe baza de abonament ) la PENSIUNEA RASNOV (Valea Rasnoavei ) tot timpul anului unde dealtfel ne petrecem marea majoritate a sfarsitului de saptamana ( stiti voi gratare cafele aer curat apa, soare  )

Incepand cu primavara 2014, daca criza nu ne mai apasa asa tare, dorim sa incepem miscarea prin diverse locuri din Ro in sfarsiturile de saptamana iar ptr concediile la mare sa mergem spre Grecia ( si nu numai ) Pentru aceste deplasari si vacante  anuale dorim sa gasim  parteneri de drum ( 1sau 2  perechi  de varsta apropiata si deasemenea sa fim aproape ca si locatie )

Sper ca nu v-au plictisit aceste cateva randuri dar doresc sa ma  primiti ca un prieten apropiat in familia dvs

Cu prietenie

Fam Cristina si Marian Enache

BRASOV 0740 390 147

Distribuie această postare


Link către postare

Ninel
:)(D Bun venit printre noi sper sa ne putem intilni  ybype viitor pe meleagurile patriei si nu numai!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Bun venit in comunitate!  wcm

Se pare ca deja ai devenit un adevarat rulotist  )(|, iar referitor la rulota care se pare ca este super dotata, te asteptam cu o prezentare Rulota Mea

Numai bine!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Marian Enache

Multumesc ptr apreciere Voi face o descriere  cat de curand

Marian Enache  0740390147

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.