Szekely

Ajutor, frana de mana rulota elddis

3 postări în acest subiect de discuţie despre Ajutor, frana de mana rulota elddis

Ajutor, frana de mana rulota elddis

Szekely

Buna!

Ma poate ajuta cineva cu o poza cu angrenajul de la frana de mana, la o rulota Elddis pe sasiu bpw?

cand am cumparat rulota, nu am observat ca lipseste piesa care leaga frana de mana de tija franei. Nu stiu ce sa caut , as vrea sa stiu cum arata. 

Multumesc anticipat de ajutor!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Szekely

Chiar nu are nimeni rulota elddis?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Eduard

Salut! 

De ce nu pui tu o poza cu frana inertiala pe care o ai pe rulota si asa ne dam seama ce piesa iti lipseste?  Eu nu cred ca pe frana inertiala pe care o ai pe rulota nu este trecut producatorul. Atentie! Este diferenta intre producatorul șasiului si producatorul franei inertiale.  Din anul 1993, toti producatorii de șasie si frane inertiale au inceput sa  produca utiilizand  acelasi " calapod"  la nivel international, deci daca rulota ta este fabricata dupa 1993 atunci se gasesc piese compatibile la toti producatorii mari gen Knott sau Alko. Daca  nu te descurci  sa citesti eticheta de aluminiu, fa i o poza si o citim aici pe forum, cu siguranta sunt colegi care nu stiu ce frana inertiala au si nici cum sa gaseasca piese de schimb ( bucsi, amortizor sau tirant ). Seara buna!:fug:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.