Andrei Popa

RoCamping: Aplicație mobil camping & off-camping din România

40 postări în acest subiect de discuţie despre RoCamping: Aplicație mobil camping & off-camping din România

RoCamping: Aplicație mobil camping & off-camping din România

Lupu Ciprian

poti lua de aici  orice  iti trebuie pt off camping mai am si altele pe care nu le am, adaugat din lipsa de timp 

 

http://wiki.******.ro/wiki/index.php/Locaţii_off-camping_din_România

 

le poti pune in aplicatie ....  

 

@POPICA.......

felicitari pt aplicatie ! 

Modificat de Lupu Ciprian
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marian Popa

Multumesc Ciprian ! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

@Marian Popa Salutare , da sigur îl facem grupul stai să dau de știre la trupa din Cj, Ms, Bn și ceilalți vecini și-o punem de o ieșire !:OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai B

Exact ce trebuie  ! Excelenta initiativa.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lupu Ciprian

MA gandeam sa scriu aici  locatiile care lipsesc de ex Casa Alba  Baneasa , singurul camping de la  Bucuresti ..............nu se vede dar daca versiunea  2.0 permite adaugare  o bag direct din aplicatie atat pe asa cat si pe altele .... 

 

modificare/ s-a rezolvat cu Casa Alba a bagat  o POpic   acum ...

 

Modificat de Lupu Ciprian
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Am fost rapid si Campingul Casa Alba este deja pe harta Camping din aplicatie:default_big_grin:

Te astept si cu alte locatii

Multumesc Ciprian

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Purice
On 21/06/2017 at 11:11, Andrei Popa a scris:

Salutare colegi,

 

Zilele trecute am fost anunțat de un coleg rulotist de lansarea aplicației RoCamping, aplicație de mobil compatibilă cu Android disponibilă gratuit pentru download pe website http://rocamping.com sau direct de pe Google Play

 

Aplicația are o interfață foarte simplu de utilizat și cuprinde harta României cu peste 100 de campinguri cu coordonate GPS, descriere, date de contact și peste 50 de locații off-camping, bălti de pescuit și service-uri de rulote.

 

Sunt entuziasmat sa împărtășesc cu voi aceste informații, deoarece am oportunitatea să colaborez și să lucrez la aplicația RoCamping în speranța că în viitorul apropiat aceasta va deveni foarte utilă oricărui iubitor de călătorie cu cortul sau rulota. Orice feedback sau idee este bine venită din partea oricui.

 

Vă doresc o săptămână frumoasă!

:default_groupati:

Super aplicatia. Ar fi util daca am gasi numerele de telefon de la camping-uri si ceva review-uri cand dam click pe camping.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Salut @Cristi Purice,

La care camping nu ai gasit nr de telefon ? Iar partea de review-uri va fi posibila curand 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Trufasila Sorinel

Excelenta aplicatie!!!foarte receptivi, ieri nu era locatia off camping de la cabana Voina iar astazi a aparut pe harta.:multumesc!::bravo:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa

Salutare!

 

Am observat că există un procentaj mic de blocări sau erori la rularea aplicației pe anumite versiuni de Android, respectiv anumite modele de telefoane. În cazul în care apare vreo problemă la utilizarea aplicației, orice mesaj sau print-screen ne va ajuta să înțelegem care e motivul și să îl remediăm odată cu următoarele actualizări.

 

Cu siguranță o parte din recomandările colegilor se vor implementa în următoarele versiuni.

 

Mulțumim pentru recomandări și feedback!

 

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Salutare rulotiști ! :salutare!:

Vă anunț că am actualizat aplicația RoCamping.

Ce este nou ? de azi aplicația are o hartă nouă, pe care am numit-o "Utile" și conține service-urile pentru rulote și parcurile de rulote.

Vă aștept cu locații noi, pe care le puteți adăuga cu ajutorul butonului "Adaugă" sau pur și simplu scriindu-mi un mail cu ajutorul butonului "Contact" aici putem sta mai mult de vorbă despre locația pe care vreți sa o adăugați.

Vă mulțumesc !

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

Am instalat si eu aplicatia.

Incerc sa ma conectez. Apas pe "Conectati-va", apare optiunea "Conectare - Folositi Contul Google" dar pare inactiva.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Salut @Radu Ionescu,

Butonul "Conectati-va" nu are foarte mare utilitate in aplicatie, iti da posibilitatea sa te conectezi cu un alt cont de mail, ignora-l

Am incercat sa-l scot de acolo dar este butonul lu Google si nu ma lasa el sa-l scot :tamp:. Daca ai ajuns la harti si vezi acel buton, inseamna ca aplicatia ruleaza, nu trebuie sa te conectezi undeva.

Scuze pentru intarzierea cu care-ti raspund :noroc: 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

a, ok. Am crezut ca daca ma conectez imi tine un soi de evidenta a cautarilor, inregistrarilor, etc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Din pacate nu am apucat sa ma bucur de ea si imi doresc sa gasesc pe cineva care sa o faca...
       
      Hymer Nova, an 2005, inmatriculata în România, proprietar în acte.
      Echipare ptr offcamping!!
      Panou solar și baterie de 100A
      Cupla rapida de gaz ptr exterior
      Priza exterioara 220v
      Mufa tv externa, ptr cort.
      Mufa rapida externa ptr conectare la rețeau de apa sau bazin suplimentar + mufa si pompa apa externa si pompa apa exterior noua
      Bazin de apa curata la interior cu umplere din exterior BOILER apa calda pe GAZ si curent 220v Roata de rezerva noua, de tip C pe 14 și anvelope ca noi, jante de aliaj Cupla antibalans ca noua.
      Talpi pentru picioarele de calare, noi, nu am apucat sa le montez.
      Cuptor pe gaz si curent 220v
      Frigider mare cu congelator separat.
      Soba Truma cu Trumavent la 12v si încălzire Ultraheat la curent Aragaz și chiuveta.
      Iluminat 12v ambiental cu schimbarea culorilor Trapa mare funcțională, fără fisuri sau alte probleme Trapa în zona patului matrimonial Trapa în baie, cadita dus Geamurile sunt ca noi, plasele de insecte și parasolarele sunt prezente și funcționale.
      Mochete originale foarte curate, ca noi.
      Multiple spații de depozitare, usa de vizitare din exterior ptr spatiul de sub patul matrimonial.
      Vine echipata cu bidon de apa curata suplimentar ptr alimentare din exterior, bazin de ape uzate Rulota se prezintă într-o stare de excepție, foarte spațioasă.
      Tapiteria pentru banchetele din fata este noua, refacuta integral.
       
      Pret: 8000 Eur, usor negociabil.
       



















    • Nicolae Anghel
      de Nicolae Anghel
      Salut . Mă numesc Nicu și sunt nou pe acest forum și începător cu rulota. Cu familia mea locuim in Olanda și am o mașină cu numere de Olanda și o rulota tot cu numere de Olanda. Vara aceasta am dorii sa plecam in vacanta și o sa ajungem și prin Romania . Am însă o nelămurire .Aici asigurarea mașinii acoperă și rulota dar nu știu dacă în România este valabil. As fii foarte recunoscător dacă mă puteți ajuta cu problema asta
    • Stefan Robert
      de Stefan Robert
      Buna ziua grup,  
      Ma numesc Robert si sunt membru acestui forum de doi ani de zile. Din pacate nici pana acum n am experimentat viata de rulotist cu toate ca imi doresc acest lucru. Eu si prietena mea ne am decis sa ne luam o rulota in aceasta toamna pentru a locui in ea timp de 2-3 luni pe an continuu. O saptamana acolo, alta saptamana dincolo si tot asa. Detin o Dacia Duster 4x4 1.5dci, deci mma 1500 iar mai mult de jumatatea timpului vrem offcamping. Rulota o sa fie in bugetul de 10.000 +/- deoarece vrem sa fie cat mai izolata, preferat cu panouri si neaparat doua zone de dormit pentru a avea cat de cat spatiu in ea de odihna si de lucrat. Un exemplu de compartimentare ar fii weinsberg 450fu Astept sfaturile voastre, cum va descurcati pe o perioada mai mare de timp, ce marca de rulota sa aleg, ce ar trebui sa am in vedere etc.. Am nevoie de ajutor deoarece sunt nou in domeniu si plus o sa plecam cu saptamanile prin tara.  Va multumesc anticipat. 
    • Iulian Ene
      de Iulian Ene
      Salutare!
       
      Sunt un mare iubitor al plimbarilor in Romania, in special pe bicicleta. De data aceasta, am decis ca bicicletele sa le punem pe o rulota si sa plecam o saptamana prin frumoasa noastra tara.
      Deocamdata, am inchiriat o rulota cu care, in premiera, voi pleca timp de o saptamana prin Romania, in zona muntilor Banatului, Retezat, Orastiei, Defileul Dunarii, mai exact traseul ar fi Bucuresti - Petrosani - Sarmizegetusa - Hateg - Muntele Mic - Poiana Marului - TransSemenic - Resita - Oravita - Moldova Noua - Drobeta-Turnu Severin - Ponoarele - Bucuresti.
      Dupa aceasta experienta, ma gandesc si la varianta de a cumpara o autorulota.
      Am citit cam ce trebuie stiut la prima experienta de genul acesta.
      Ceea ce m-ar interesa acum ar fi daca pe traseul sus-mentionat, puteti sa imi recomandati locuri unde am putea campa peste noapte fara probleme. Si apropo de probleme, poti ramane cu autorulota peste noapte, in orice loc cu indicator de parcare, fara sa te trezesti cu vreo amenda? Multumesc frumos!
    • Radu Clapa
      de Radu Clapa
      De prin 2014 am început  și eu acest joc/hobby. Acum au trecut aproape 5 ani și am găsit peste 5200 de cutii în vreo 29 de țări diferite.

      Comunitatea de geocaching din România e mică și în mare parte ne cunoaștem... 
      Mă îndoiesc să mai fie cineva pe aici, dar mi-am zis că poate-poate unii dintre voi ați auzit despre asta, chiar dacă nu practicați.
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.