Cosmin S

Suspensie pe aer, instalare mai puțin de 2 ore

14 postări în acest subiect de discuţie despre Suspensie pe aer, instalare mai puțin de 2 ore

Suspensie pe aer, instalare mai puțin de 2 ore

Cosmin S

Buna ziua. Din pricina unei achiziții greșite, vând acest fantastic kit de suspensii pe aer, ideal pentru rulotisti. Se montează în mai puțin de două ore, fără mari bătăi de cap. Am realizat târziu că de fapt, la bus-ul meu este compatibil modelul rotund. Pe Amazon IT, este la 180+€ . îl vând la 175€ cu transportul inclus si toate accesoriile necesare pentru montare. Chiar dacă pierd puțin la bani, prefer să îl dau repede, pentru că am nevoie să cumpăr setul compatibil cu bus-ul meu. Pe youtube, găsiți mai multe detalii daca căutați Air lift 1000. Prietenul ce mi-a recomandat acest kit, l-a montat pe mașina lui și zice că nu le-ar mai da jos, veci. Nu mă lăsa să adaug imagini. Căutați online. Kit-ul este cu adevărat fantastic, cel puțin pentru cei ce trag rulote după ei, stabilizează ansamblul în mers.   

 

 

  

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marius George

Salut, este compatibil la Skoda Octavia 4x4?

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
On 19/6/2017 at 12:40, MARIUSGEORGE a scris:

Salut, este compatibil la Skoda Octavia 4x4?

Sincer, nu îmi dau seama. Din câte am observat, important este ca amortizorul să nu fie montat prin interiorul arcului. În cazul meu, la Bus, spațiulPrivé Revaux dintre oala si tamponul de sus, este prea mic. Între timp, am contactat serviciul de asistență Amazon si mi-au spus că îl pot trimite înapoi și îmi returnează banii. Doar că am ceva probleme de sănătate și nu stiu daca reușesc să mă organizez în timp. În cel mai pesimist scenariu dacă nu reușesc să îl trimit la timp, probabil o să desfac pachetul, pentru a lua măsurile necesare. Astfel, un posibil client, și-ar putea da seama dacă îl poate monta sau nu.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
On 6/19/2017 at 12:40, MARIUSGEORGE a scris:

Salut, este compatibil la Skoda Octavia 4x4?

Am gasit optiunea de verificare disponibilitate, Iar Skoda Octavia imi apare, insa nu stiu ce model sa aleg. Nu imi apar detalii despre 4x4.

Daca intri la urmatoarea adresa si introduci datele corespondente modelului de care esti interesat, poate iti dai seama mai bine.

 

https://www.amazon.it/Air-Lift-60732-1000-Rear-Spring/dp/B000CFS028/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1499705720&sr=8-1&keywords=AIR+LIFT+60732

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

Salutare !

Îl las la 150€ cu transportul inclus.

 

Nu mai țin cont, că ies in pagubă. Vreau sa plec la drum in câteva zile și prefer sa am o rezervă de bani, decât să-i țin blocați.

Nu m-am mai complicat, cu trimiterea pachetului înapoi, pentru că mă costa in jur de 100€ transportul, sumă ce trebuia sa o achit eu inițial, după care teoretic, Amazonul îmi înapoia banii. 

Deși am vorbit in chat cu ei și mi-au confirmat, mi-a fost teamă sa mă risc. Sunt prea pățit.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

135€

 

*Îl dau și în pierdere, să nu mai tin banii blocați. Pachetul, încă este sigilat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Merge pe skoda octavia break din 2014?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Cred ca sunt dedicate pentru toyota sienna. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
6 minute în urmă, Marius Negru a scris:

Cred ca sunt dedicate pentru toyota sienna. 

Nu doar pentru Siena, însă nu am habar dacă sunt compatibile și cu Skoda. Siena este doar un exemplu, despre modul în care funcționează.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Geo Ghinea

Buna seara Cosmin !

Te rog pune cateva fotografii ale pieselor, de preferat langa ele sa fie banda marcata a unei rulete pentru a fi vazute  dimensiunile.

Nu te speria ca vei desigila coletul, caci  abia atunci eventualii clienti vor vederea si vor decide cumpararea.

Este posibil sa cumpar chiar eu.

Succes si toate cele bune.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

Bună seara

 

 Îmi pare rău, dar nu desfac pachetul. Există deja online, diverse imagini sau chiar filmate cu acest kit montat, inclusiv modul de instalare, pas cu pas. 

Mulțumesc.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Augustin
La 10/17/2018 la 23:28, Cosmin S a scris:

Bună seara

 

 Îmi pare rău, dar nu desfac pachetul. Există deja online, diverse imagini sau chiar filmate cu acest kit montat, inclusiv modul de instalare, pas cu pas. 

Mulțumesc.

Mai este valabil anuntul?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
în urmă cu 2 ore, Barac Augustin a scris:

Mai este valabil anuntul?

Bună seara.

Da, este valabil.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
în urmă cu 7 ore, Barac Augustin a scris:

 

Țin să menționez că prețul, revine puțin sub cel menționat la începutul postării și anume 

 

150€ in loc de 175€

 

 Toate cele bune !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Misu Jan Manolescu
      de Misu Jan Manolescu
      Mașina pe care o folosesc pentru a tracta rulota mea Hobby 560 WLU are suspensie adptabilă, în sensul că se reglează în funcție de condițiile de drum.
      Plaja pentru garda la sol este destul de mare - 20 cm.
      Știe cineva dacă acesta este un inconvenient în timpul deplasării?
       
    • Ionut C.
      de Ionut C.
      Vand aparat de aer conditionat cu montaj pe plafon, in locul trapei. Model: Electrolux B1901, compresor Carrier, control digital al temperaturii, afisaj LCD. Stare perfecta de functionare. Are capacitate foarte mare, raceste foarte bine, masurat +8 grade Celsius pe vaporizator.
      Prezinta in carcasa exterioara o mica spartura (cineva probabil a apucat de unde nu trebuie la manevrare), insa nu afecteaza in vreun fel functionalitatea. Nu se vede decat de sus, deci nici estetic nu ar fi o problema, daca nu sunteti foarte pretentiosi. Imaginile sunt sugestive, al meu este argintiu, voi reveni cu imagini reale.
      Pret: 3000 LEI, se vinde cu proba. Asigur montaj la cerere.
      telefon: 0722120120 sau 0722577775

    • Cosmin S
      de Cosmin S
      Vând compresor portabil,   la 12v, bi-cilindru, în stare perfectă. 150lt/min
      460 Lei

    • Petre Valeriu
      de Petre Valeriu
      Detin o rulota Elddis Wisp 300/2 si am constatat că la rulajul in teren accidentat produce zgomot metalic care se transmite la autoturism.
      La o verificare atenta a sistemului de rulare am constat că suspensia este bazată pe 3 ”bucse”/cauciuc masiv, fiecare cu un profil aproximativ hexagonal care amortizează prin forfecare.
      Cele 2 bucse din partea superioara sunt deformate de timp si căldura, si permit la balans sa atingă de punte bratul basculant ce fixeaza mecanismul rotii si necesită inlocuire.
      Rog sa ma sprijiniti in a ma directiona/ sfătui unde as putea sa gasesc asemenea bucse si care sunt etapele inlocuirii lor.
      Atasez fotografii explicative din cartea tehnica a rulotei si de la fata locului.
       



  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.