• Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Saptamana viitoare vreau sa petrecem cele cateva zile libere care coincid cu Ziua copilului si sarbatoarea Rusaliilor la Letca Noua...
      O singura problema ar fi, aceea ca inca nu stiu 100% daca voi fi liber de la serviciu,  mai devreme de miercuri 31.05...
      Stiu ca foarte multi si-au facut deja planuri si pregatiri in legatura cu locul unde sa-si petreaca aceasta minivacanta, dar poate mai sunt colegi nehotarati sau se decid in ultimul timp, iar aceasta varianta ar putea fi pentru ei, una de luat in calcul...asa ca, va asteptam cu placere alaturi de noi  
      Sper sa se alinieze astrele favorabil si miercuri sa primesc o veste buna in legatura cu serviciul, sa ne intalnim si sa petrecem frumos cateva zile la aer curat...
      Numai bine tuturor! 
    • Emil Vinteler
      de Emil Vinteler
      Din nou, bine v-am regasit. Continuare la postarea anterioara, va prezint locatia nr. 2: Cheile Turzii, judetul Cluj.  
      Locatia e situata cam la 20km de Campia Turzii, via A3-drumuri judetene in stare destul de buna. Noi nu am fost acolo cu rulota, dar colegul  @Dan Dan a fost acolo si bravo lui! Daca te incumeti sa  ajungi pe soseaua cu o panta destul de mare, meriti sa ajungi intr-un loc de vis, cu adevarat.
      Se poate campa pe platoul de la poalele muntelui sau se poate intra pe drumul care urmeaza valea paraului, prin  padure. 
      Rezervatia naturala este un loc cum rar vezi, un drum pe valea paraului Hasdate, munte in stanga si dreapta, flora salbatica si traseu amenajat. Nu va pot descrie tot ce puteti vedea, merita sa va convingeti singuri. Ca sa va faceti o idee, atasez cateva poze. 














  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.