Emil Vinteler

Mini-vacanta de Rusalii in Cheile Turzii

8 postări în acest subiect de discuţie despre Mini-vacanta de Rusalii in Cheile Turzii

Mini-vacanta de Rusalii in Cheile Turzii

Emil Vinteler

Salut din nou, colegi rulotisti!

Dupa o mica vacanta petrecuta in natura, la fel ca si voi, ne-am intors in cotidianul urban cu regret.

Dar, sa incepem cu primul pas.

Dupa un debut al organizarii cam stangaci - mi-am montat in ultimul moment carligul de remorcare la masina, am ales sa  ramanem mai aproape de casa, in Cheile Turzii. Zis si facut.

Initiat si efectuat cumparaturi dupa lista : carne, branza, bere, suc, bere, apa, bere si la drum. Pe cand masina si-a luat avant, am si ajuns la destinatie, aproape, drum usor.

Rezervatia naturala Cheile Turzii este un prilej permanent de uimire.

Va atasez cateva poze ca sa vedeti  cum arata, nu am destule cuvinte pentru o descriere fidela.

Aici am intalnit alti colegi rulotisti: Costin din Ilfov( care cu ocazia acestei excursii si-a marit familia cu inca un membru cu patru labute-Catelusa Lucky), Liviu din Craiova ( aflat in excursie prin tara) si Ovidiu din Targu Mures ( instalat cu glorie in mijlocul rezervatiei).

Fireste, se impune o completare : colegii erau insotiti de ceilalti membrii ai familiei si consoartele lor, pe care le salut cu respect pe aceasta cale::salutare!: 

 Inca o data am ajuns la concluzia ca rulotistii sunt  rulotisti indiferent de zona de unde provin - oameni faini si prietenosi.

Dar o sa va las sa judecati si voi prin imagini. 

Sa ne vedem cu bine si sanatate in noul sezon de rulotit!

:OK:

:cu-rulota:.

20170601_163532.jpg

20170602_103823.jpg

20170602_115546.jpg

20170602_115654.jpg

20170602_115759.jpg

20170602_115949.jpg

20170602_200855.jpg

20170602_203905.jpg

20170602_203743.jpg

20170602_204612.jpg

20170603_181935.jpg

20170603_182010.jpg

20170603_182712.jpg

20170603_182830.jpg

20170603_182846.jpg

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Ti-ai schimbat masina Emile...ai trecut la 4x4 ?  :)

Felicitari pentru ieseala si multumim de poze! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 3 ore, Daniel P a scris:

Ti-ai schimbat masina Emile...ai trecut la 4x4 ?  :)

Felicitari pentru ieseala si multumim de poze! :noroc:

De fapt, chiar asta am facut, " virusat" de amicul @Levi N, am schimbat credinciosul meu Ford cu o Skoda Octavia 4X4. 

Multumim pentru urari si speram ca acum, cum vremea s-a mai incalzit sa schimbam macazul, sa adunam din nou gasca si sa iesim in zona Bai Sarate, la lacurile bocna de sare din zona. Si asta e departe de noi: 10 minute de mers cu masina:default_big_grin:

O sa initiem o noua distractie : :cu-rulota:+:default_sun33:+:feliare:+ baie in lac ziua si noaptea.

Va invitam pe toti la baie, la munte, in rezervatia naturala,  la salina, la manastiri si tot ce va doriti! :salutari:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

@Emil VintelerDaca va fi in weekend-ul 16-18.06. eu spun prezent.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
acum o oră, Levi N a scris:

@Emil VintelerDaca va fi in weekend-ul 16-18.06. eu spun prezent.

Eu vreau, dar ma omoara nevasta-mea si fie-mea- in 16 iunie implineste 18 ani.:default_big_grin:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel

Felicitari !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Dan

Foarte bine!!!!:clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
în urmă cu 22 ore, Aurel a scris:

Felicitari !

Multumim, Aurel. Multa sanatate si voua!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Saptamana viitoare vreau sa petrecem cele cateva zile libere care coincid cu Ziua copilului si sarbatoarea Rusaliilor la Letca Noua...
      O singura problema ar fi, aceea ca inca nu stiu 100% daca voi fi liber de la serviciu,  mai devreme de miercuri 31.05...
      Stiu ca foarte multi si-au facut deja planuri si pregatiri in legatura cu locul unde sa-si petreaca aceasta minivacanta, dar poate mai sunt colegi nehotarati sau se decid in ultimul timp, iar aceasta varianta ar putea fi pentru ei, una de luat in calcul...asa ca, va asteptam cu placere alaturi de noi  
      Sper sa se alinieze astrele favorabil si miercuri sa primesc o veste buna in legatura cu serviciul, sa ne intalnim si sa petrecem frumos cateva zile la aer curat...
      Numai bine tuturor! 
    • Emil Vinteler
      de Emil Vinteler
      Din nou, bine v-am regasit. Continuare la postarea anterioara, va prezint locatia nr. 2: Cheile Turzii, judetul Cluj.  
      Locatia e situata cam la 20km de Campia Turzii, via A3-drumuri judetene in stare destul de buna. Noi nu am fost acolo cu rulota, dar colegul  @Dan Dan a fost acolo si bravo lui! Daca te incumeti sa  ajungi pe soseaua cu o panta destul de mare, meriti sa ajungi intr-un loc de vis, cu adevarat.
      Se poate campa pe platoul de la poalele muntelui sau se poate intra pe drumul care urmeaza valea paraului, prin  padure. 
      Rezervatia naturala este un loc cum rar vezi, un drum pe valea paraului Hasdate, munte in stanga si dreapta, flora salbatica si traseu amenajat. Nu va pot descrie tot ce puteti vedea, merita sa va convingeti singuri. Ca sa va faceti o idee, atasez cateva poze. 














  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.