Radu Ghita

Letca Noua 4 iunie 2017

4 postări în acest subiect de discuţie despre Letca Noua 4 iunie 2017

Letca Noua 4 iunie 2017

Radu Ghita

Buna seara dragi colegi!

 

Am facut azi o inspectie fulger la Letca Noua. Prezenti la apel @Sorin S, @Nicolae, @Alin Opran, @DORU RADU si bineinteles amfitrionul @Daniel P

La controlul munitiei am descoperit cafea, ness, cappuccino, bere scotiana la doza, tuica made by Laurentiu (tare rau si parfumata) si ceva sortimente de vinuri. Am participat la batalie si am primit statut de cobeligerant. La plecare, am fost coplesit cu daruri si cu 10 doze bere scotiana. Ca sa nu uit prea repede batalia!

 

Am petrecut o zi minunata, alaturi de prieteni dragi!

 

WP_20170604_18_11_47_Pro.jpg.da810f733bf8fcb2025800b7141b8ad6.jpg

 

WP_20170604_18_06_12_Pro.jpg.4acc69bbccc65218a36109e2f4c404c0.jpg

 

 

WP_20170604_18_06_43_Pro.jpg.f702a0ea7c09cca56216d9cee68eb0a1.jpg

  • Upvote 11

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ghita

De asemenea, in timpul intalnirii am participat la un foarte interesant colocviu, pe tema "Albina si rolul sau in stup", sustinut de pasionatul nostru coleg @Nicolae. Asta mi-a intarit convingerea ca, in viitorul apropiat, va  trebui sa ma improprietaresc cu cativa stupi.:nedecis:

Apoi, dupa gustarea de dimineata am mers la hacienda lui  Alin Opran, i-am admirat multimea de automatizari implementate (pana si in solarul cu legume!) si mai ales ultima lui achizitie, Beduinul.

 

Am dat o tura prin imprejurimi, pe la piscina, am baut un pahar  la Cristi, am ascultat istorii legate de casele, casutele si casoaiele din cartier, iar in final am primit informatii despre instalatia fotovoltaica realizata de Daniel.

 

Urmatoarea activitate a fost masa de pranz, respectiv  mici, carnati si  ceafa de porc la gratar , peste si garnitura de orez, cartofi prajiti si salata de legume. Generos, Laurentiu ne-a preafericit cu cate o portie pantagruelica de orez, lucru pentru care-i multumesc. Stie el de ce!

 

Spre seara, in jurul orei 18, am plecat catre casa cu regretul ca timpul s-a scurs asa de repede. Ramaneti cu bine prieteni. Ne vom vedea curand!:58d6c6281fac7_faccinste:

  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

@Radu Ghita același om de"milioane" pe care l-am cunoscut!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Multumim pentru vizita @Radu Ghita  ( sau vecine :laughing:, cum sa-ti spun? ) ! :OK:

Data viitoare, sper sa-ti faci timp, sa vii cu rulota si sa stati mai mult...:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Cine dorește să petrecem împreună sărbătoarea Rusaliilor și anul acesta, este bine-venit alături de noi la Letca Nouă. 
      Avem suficiente condiții pentru buna desfășurare a ostilităților , verdeață, soare, umbră, grătar, trepied pentru ceaun și o vatră pentru a sta la foc noaptea, piscină, duș, vitrină frigorifică, tv, muzică, etc, etc...
      Se anunță și vreme frumoasă, așa că voia bună și distracția vor veni de la sine...
    • Daniel P
      de Daniel P

      La o săptămână după Rusalii am comis-o iar la Letca Nouă. 
      Aceiași atmosferă plăcută, vreme frumoasă, distracție și voie bună...
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Anul acesta m-am hotărât și voi petrece sărbătorile de Paște și 1 Mai tot la Letca Nouă. 
      Față de acum un an,  am mai făcut câteva amenajări și îmbunătățiri în locație,  mai am puțin de lucru, dar până atunci sigur vor fi gata de folosință.
      Așadar cine dorește să fie alături de noi, să pregătim ceva la ceaun sau gratar, să bem un pahar de vin sau altceva , va fi binevenit și bineprimit. 
      Singura rugăminte e să-și anunțe prezența aici, unde voi răspunde și la eventuale intrebări...fără telefoane, mesaje private, sms-uri, etc...
      Cum a fost anul trecut...
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      În urmă cu 10 zile, alături de  @Flavius Ivan și @Liviu Tataru la Letca Nouă...
      Fără alte comentarii, doar foto ...
       
       
       

























  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.