Arabagiu Ionut

Probleme presiune apa Elddis

2 postări în acest subiect de discuţie despre Probleme presiune apa Elddis

Probleme presiune apa Elddis

Arabagiu Ionut

Buna seara !am achiziționat o rulota Eldis Huricane Gtx 1991 si am probat pompa de apa care am pus-o in bidon afara .nu am deloc presiune la apa calda si nici la dus.ma poate ajuta cineva cu câteva informații are un presostat de presiune.are o mufa si langa baie unde pot monta pompa stie cineva pentru ce este acea mufa in interior.?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin S

Salut , fara ceva poze nu cred ca te pot ajuta colegii , dar pana una alta daca ai presostat reglabil mareste putin presiunea pe instalatie .

Verifica daca nu cumva ai boilerul infundat , vreo gaura ceva ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Cristi Florean
      de Cristi Florean
      Rulota 2-3 persoane Avondale sandpiper luna 10 an 1998 foarte spațioasă, cabina de dus separata, aragaz cu 4 ochiuri, gril, cuptor; frigider, încălzire, boiler funcționale pe gaz, 220, 12v. Toate utilitățile funcționale și cu proba la vanzare. Toate geamurile se deschid și au plase respectiv folie intimitate fără probleme de funcționare. Cort exterior 2/3, bidon apa menajera, apa gri, scara, coarba (complecta și perfect functionala din toate punctele de vedere)
      3300 euro negociabil 
      Opțional Mover powrich (plus 400 euro cu montaj inclus)
      Fără probleme de infiltratii (proaspăt revizionata in acest sens). Accept inclusiv proba cu aparat cu jet😁
      Nu reușesc sa pun poze din telefon... Sper sa nu fie o problema link spre facebook
      https://m.facebook.com/groups/606872093164142?view=permalink&id=712125975972086
    • Florin-Ion Todor
      de Florin-Ion Todor
      Stimati colegi,
       
      Va prezint achizitia familiei noastre,  Elddis Avante 482 din 2001, cu urmatoarele caracteristici si dotari:
       
      - 2 locuri (sper sa incapem, noi suntem 2, 1 persoane :D)
      - 1005 / 1200 Kg;
      - baie: chiuveta, cabina dus, Wc rotativ (golire exterioara), dulap/dressing;
      - camera si bucatarie: chiuveta, aragaz+grill+cuptor, frigider (congelator mare), coltar.
      - soba incalzire gaz si incalzire electrica, ventilatie;
      - boiler 10L (gaz & electric)
      - alarma perimetru si alarma de incendiu;
      - cort;
      - mover.
       
      Rulota fost achizitionata din Romania de la parcul din Remetea Mare langa Timisoara si urmeaza inmatricularea.
      Daca doreste cineva sa ma intrebe ceva raspund cu placere, dar sa nu fie prea tehnica intrebarea, deoarece am invatat despre rulote in mare parte,  de pe acest forum.
       
      PS: Dupa cum se poate vedea mai sus mi-am permis sa folosesc ca adresare "Stimati colegi" si il voi folosi de acum incolo fiidca avem rulota, in prima postare,  de prezentare membru, am folosit " Stimati membrii ai forumului" pentru ca atunci nu aveam ;)







    • Cristian Lepus
      de Cristian Lepus
      Din pacate pentru familia noastra, cred ca a sosit momentul sa ne despartim de frumoasa noastra englezoaica ...
      imi este greu, dar pentru ca timpul alocat iesirilor este din ce in ce mai putin, pentru binele rulotei am decis sa facem si acest pas...
      Anul trecut nu am avut decat o singura iesire doua zile, anul acesta deja suntem in 07 iulie si nu se preconizeaza vreuna in urmatoarele 6-7 saptamani.
      Decat asa, sa ne chinuim reciproc, consider ca e mai bine sa se bucure si altcineva de frumusetile patriei intr-o englezoaica eleganta si frumoasa (zic eu).
      Asadar, o mica descriere generala :
       
        Rulota marca AVONDALE CHILTERN, an fabricatie 1998, inmatriculata RO in 2014, cu urmatoarele dotari :
      - Dormitorul (dispus in partea din fata) format din doua canapele care se extind si formeaza un pat mare 2.10x1.90m,
      - Bucataria (dispusa in partea din spate) e compusa din aragaz cu 4 ochiuri, grill si cuptor, ghiuveta cu apa rece si calda, multiple spatii de depozitare.
      - Baia este prevazuta cu toaleta fixa cu golire exterioara, ghiuveta, dus, cadita dus, perdea, dulapior.

      Rulota are sistem de incalzire centrala in tot habitatul cu ventilatie aer cald si rece (Trumavent), frigider functional pe 12V, 220V si gaz, boiler instant de incalzire a apei pe gaz si electric la 220v (Carver), sistem de iluminare pe leduri, foarte multe dulapuri, sifonier, jaluzele de tantari si parasolare la toate ferestrele, masa pliabila, baterie proprie de 12v, pompa de apa 12v, scarita, cort complet atasabil rulotei in stare ff buna cu instalare usoara si rapida, antena TV.

      Dimensiuni : L = 5.40m , l = 2.15m , h = 2.54m , masa proprie 900kg, masa maxima 1060kg.
      Rulota este foarte curata, fara mirosuri, totul functioneaza normal si poate fi vazuta in sect 4 (sos. Oltenitei - Romprim).

      Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, au fost facute in graba si cu telefonul.
      Pentru mai multe detalii, va rog sa ma contactati la 0722.671.430.
      Pretul  : 2950euro negociabil .
      Rog si ofer seriozitate.
       
      Va multumesc !
      Cristian
       
      PS. nu va speriati de data de pe ultimele poze, din nostalgie, am ales primele poze facute la prima iesire cu ea. 












    • Mihai B
      de Mihai B
      Buna dimineata,  
       
      Aceasta este "achizitia" mea care in ultima luna mi-a mancat weekend-urile si salariul:
      O Coachman Mirage 480/4 din 1996 lunga de aproximativ 4.9m (6.3m cu tot cu protap) si lata de 2.2m. Trage cam 910 kg la cantar si are in dotare Frigider Electrolux RM4200S, incalzire/ventilatie Carver Fanmaster cu "arzator" Carver 1800s cu admisie/evacuare prin podea, aragaz cu 4 ochiuri + cuptor, WC Thetford C4 , cabina de dus, boiler apa calda Carver Cascade 2 Plus, mover si o baterie de 100 Ah Deepcycle.
      A venit cu cuple 12n si 12s dar le-am inlocuit cu una pe 13 pini dupa 10 minute de studiat forumul.
      A fost achizitionata din Arad de la un intermediar care a uitat sa mentioneze cateva probleme pe care insa aproape  le-am rezolvat.
       Pe 5 aprilie sper sa treaca cu succes RAR-ul si sa o inmatriculez , prima iesire cu ea fiind programata pe 21-23 aceeasi luna la Rasnov la prima etapa de CNVC 
      Cam atat momentan, cand termin de bricolat si remediat toate problemele revin cu poze mai "frumoase".
       
      O zi buna !

       



  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.