• Conţinut similar

    • Ciprian I.
      de Ciprian I.
      Salutare ... anul trecut am facut o tura cu un Camper ... si dupa asteptari mi-a placut maxim ... din pacate cum sunt f scumpe ... nu prea as vrea sa investesc atatia bani.
       
      Sunt adeptul mai mult off camping ...
      Acum cateva nelamuriri ...
       
      La camper puteam descarca apa murdara de o maneta in spate, este la fel si la rulota ?
       
      Rezervorul de toaleta il scoteam si il goleam, in loc amenajat,  la fel si la rulota ?
       
      Rezervorul de apa ... mi-ar trebui un 150l min + murdara ... este pe rulota asa mare ? este spatiu de montaj? unde sunt montate in mod normal?
       
      La autorulota accesul la spatiul de depozitare este facut prin lateral printr-o usa mica sau mare ? la rulota este cel din fata de pe protap nu ? imi trebui pt diverse, gratar scule de pescuit etc...
       
      Alimentarea cu apa tot din ext se face la rulota ?
       
      Vreau sa vad daca ce aveam pe autorulota exista si pe rulota ... daca fac un pas sa il fac cum trebui.
      Cum autorulotele sunt f scumpe ... m-as rezuma macar la o rulota.
      Rulota ar fii cu 2 spatii - pat suprapus intr-o parte, pat matrimonial capatul celalalt ... living la mijloc, toaleta si cabina de dus separata ( ca la autorulota ), frigi mare ... 
      Am gasit 2 modele de genul, Hobby si Adria, si ceva de la Weinsberg ... in configuratia asta , toate pe o axa.
       
      Stiu ca in interior sunt spatii multiple ... dar sunt lucruri care nu as vrea sa le bag in ea ... gen undite ... gratar ...
       
      Multumesc de sfaturi.
       
       
    • Rulota AAA
      de Rulota AAA
      Vand rezervor apa curata 20 l  ,  cu suport de fixare  si roti  ! a fost montat pe rulota mea sub bancheta  ,  pret 120 ron . Telefon 0724335411. Adrian. Pozele nu sunt ale mele , sunt preluate de la un coleg! ( sper sa nu se supere)  voi reveni cu poze! 



    • Vizitator Anonim
      de Vizitator Anonim
      Pentru ca m-am plictisit si nu mai am ce face pe langa rulota, m-am gandit sa-mi pun inca un bidon de apa (sau sa-l mut pe cel existent - un Aquaroll) in spatiul din dulap.
      Ce am nevoie pentru acest proiect?
      1. Furtun ~ 1m (de care, nu ma indrumati catre Exis/Motorhome/etc... caci nu dau comenzi de 20 de lei)
      2. Mufa de legatura (T, Y)?
      3. Supapa de sens? = la ce-mi trebuie asta?
      4. Cablu de legatura pentru pompa
      5. Pompa de apa.
      Ce mai imi trebuie, tinand cont de faptul ca vreau s-o blochez pe cea din afara rulotei, cand doresc - exista vreun dop care se pune acolo?
      Daca fac legatura pe apa rece, se mai duce apa inspre boiler?
      Alte sfaturi ce puteti sa-mi dati?
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.