Viorel C.

Geam echipat rulota

1 postare în acest subiect de discuţie despre Geam echipat rulota

Geam echipat rulota

Viorel C.
Vand geam echipat pentru rulota sau autorulota, model de geam care detine sistemele  inchidere si brate telescopice reglabile pentru sustinere.
Dimensiunile geamului sunt 85 cm x 48 cm.

Pret 500 lei!
Telefon 0768710487

geam-rulota
spate-geam-rulota

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

• Conţinut similar

• ANDREI DRAGOS
      de ANDREI DRAGOS
      Ma bucur ca am gasit acest forum!
      Sunt Andrei din Iasi si sunt interesat de achizitionarea unei rulote pentru vacante si minivacante. Nu am intrat niciodata intr-o rulota, deci voi avea nevoie de multe sfaturi de la voi. abia astept sa se incalzeasca pe tru a inchiria una pentru cateva zile.
      Suntem 4 in familie (2 flacai de 4 ani acum) si avem o Toyota Hilux (probabil pot trage dupa mine aproape orice rulota in ceea ce priveste MMA).
      Voi cauta pe forum o sectiune unde sa postez ce imi doresc de la o rulota. daca nu gasesc, voi reveni aici.

Va multumesc ca ma primiti alaturi de voi!
      Pe curand!
    • Iri
      de Iri
      Salut colegi!
      Ma puteti ajuta cu un meserias fara ghilimele pentru reparatie rulota burstner club cat mai aproape de Craiova?
      Multumesc!

• NLaurentiu
      de NLaurentiu
      Salutare, dragi colegi!

Am vazut o autorulota... decapotabila! Bine, am vazut-o pe Youtube, aici.
      Este vorba despre autorulota cabrio Skydancer Apéro.

Din articol pare a fi vorba de un start-up, iar modelul expus la CMT Stuttgart 2019,  pare a fi un prototip pe sasiu de Fiat Ducato. Nu am gasit o pagina oficiala,  insa nu am cautat intensiv.

• NLaurentiu
      de NLaurentiu
      Salutare, colegi!

In acest topic, vreau ca fiecare sa spuna ce face cu rulota in perioada iernii, cand este la pastrare.

Ce fac eu:

Tin rulota impachetata cu o prelata speciala: 

Aerisesc la 2-3 saptamani: 

Am pus un dezumidificator clasic, cu 450 g silicat si un rezervor de 500 ml: 

In interiorul rulotei las toate usile si compartimentele deschise. 

De asemenea, in rulota am lasat un ceas electronic cu termometru si higrometru. Acesta imi poate afisa valorile maxime si minime inregistrate. Cand plec de la rulota,  resetez aparatul, pentru a vedea diferentele data viitoare cand vizitez rulota.

In intervalul 30 noiembrie - 27 decembrie 2018, am avut o temperatura minima de -11, 1 grade C, respectiv o maxima de +7, 4 grade C. Pentru acelasi interval de timp, umiditatea minima a fost de 61 %, iar cea maxima de 85 %. Cand am ajuns la rulota erau +4, 1 grade C si 77 % umiditate.
      Minime:  Maxime:  Pe moment: 

Ultima oara, pe 27 decembrie, am gasit rezervorul dezumidificatorului aproape plin. La aerisirea precedenta, rezervorul era gol, de aici si surprinderea mea. De asemenea, valorile inregistrate de higrometru au fost asemanatoare perioadei precedente (18-30 noiembrie: minime de -5, 9*C/60 %, respectiv maxime de +6, 2*C/81 %). De fiecare data cand aerisesc, deschid larg toate geamurile, trapele si usa timp de o ora, o ora jumatate. Inainte de a inchide rulota,  incerc sa petrec cat mai putin timp in ea, pentru a nu lasa umezeala prea multa din aerul expirat. De aici si nedumerirea mea: de ce s-a strans atata apa? Singura diferenta notabila a fost intervalul de timp 12 zile vs. 27 de zile. O alta diferenta a fost cand am golit dezumidificatorul de apa la ultima vizita. Am gasit slicatul imbibat cu apa in partea inferioara, spre deosebire de precedenta vizita, cand era uscat. Silicatul are un timp de activare?
    • Ciprian I.
      de Ciprian I.
      Salutare.
      Am o rugaminte .
      Ma gandesc sa achizitionez o autorulota noua model 2019 pentru inchiriere in Constanta.
      Are cineva experienta cu asa ceva ?
      Se va achizitiona in regim leasing si as dori sa stiu daca imi acopera macar ratele.
      Va veni pregatita cu sistem pentru tv si panouri.
      Pt tv pot gasi antena sh...sau ce sistem se poate folosi ?

Va multumesc pentru ajutor.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.