Vizitator

Paste 2014

23 postări în acest subiect de discuţie despre Paste 2014

Paste 2014

Vizitator

Pentru acest an vrem sa reeditam "succesurile" din anii anteriori , adica sa mergem la un hotel de 4**** la vecinii bulgari .

In anii anteriori am luat bilete prin DEEA TRAVEL si am fost multumiti de serviciile oferite , asa ca nu avem de ce sa-i ocolim in acest an .

Din oferta lor am extras doua optiuni , si anume

  Hotel ATLAS   

si

  Hotel MARINA   

Fiecare dintre ele au (+)uri si (-)suri , si cert este ca pretul este in jur de 80EURO/pers/3zile

Asadar , va rog sa comparati cele doua oferte si sa va exprimati optiunea pentru anul acesta, sa stim care incotro sa o apucam , sa stim cum sa ne organizam.

Eu zic ca in termen de max.10zile sa mergem sa platim macar un avans pentru rezervarea locurilor urmand ca pana pe 15 Martie  sa platim si restul de bani ca sa beneficiem de ambele reduceri de 10% ( in total 20%) .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

In urma analizarii ofertelor cu privire la zilele de Paste din acest an, si in urma discutiilor avute cu cei interesati am ajuns la concluzia ca destinatia va fi aceeasi ca si anul trecut , adica hotel Marina din Sunny Day.

Pentru a rezerva locurile  am propus ca sambata sa mergem sa achitam un avans de cel putin 100RON/pers urmand ca restul banilor sa il dam pana pe 28.02.2014 ca sa beneficiem de reducerea de 10% .

Cei care vor achita dupa 28.02.2014 , vor achita integral pretul de 89EURO/pers.

Cine crede ca a gasit o oferta mai buna in alta parte , sau care crede de cuviinta sa merga pe alta varianta este liber sa o faca. Este liber sa aleaga varianta care i se pare cea mai buna.

Asa cum am spus de fiecare data , prezenta nu este obligatorie. Mergem acolo din placere si nu din obligatie.

Cu acestea fiind zise , sper ca partea de alegere a destinatiei sa fie lamurita.  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

Buna ziua,

Va multumim pentru solicitarea dumneavoastra.

oferta pentru:

Hotel Lotos 4*, Riviera

http://www.deeatravel.ro/PASTE-HOTEL-LOTOS-RIVIERA-BULGARIA

pachet Paste

all inclusive

taxa de statiune inclusa

tarif camera dubla ( 2 adulti + 1 copil pana in 12 ani ) : 184 euro

tarif camera dubla ( 2 adulti + 1 copil peste 12 ani ): 258 euro

Hotel Atlas 4*, Nisipurile de Aur

http://www.deeatravel.ro/PASTE-HOTEL-ATLAS-NISIPURILE-DE-AUR

pachet Paste

all inclusive

taxa de statiune inclusa

reducerea early booking aplicata, cu plata integrala pana la 15.03.2014

tarif camera dubla ( 2 adulti + 1 copil pana in 14 ani ): 160 euro

tarif camera dubla ( 2 adulti + 1 copil peste 14 ani ): 217 euro

Hotel Marina 4*, Sunny Day

http://www.deeatravel.ro/PASTE-HOTEL-MARINA-SUNNY-DAY

pachet Paste

all inclusive

taxa de statiune inclusa

reducerea early booking aplicata, cu plata integrala pana la 28.02.2014

tarif camera dubla cu vedere la parc ( 2 adulti + 1 copil pana in 12 ani ): 160 euro

tarif camera dubla cu vedere la parc ( 2 adulti + 1 copil peste 12 ani ): 224 euro

tarif camera dubla cu vedere la mare ( 2 adulti + 1 copil pana in 12 ani ): 178 euro

tarif camera dubla cu vedere la mare ( 2 adulti + 1 copil peste 12 ani ): 249 euro

tarif apartament ( 2 adulti + 1 copil peste 12 ani ): 282 euro

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Nu stiu ce vrei sa spui cu ofertele astea

LOTOS este cel mai scump

ATLAS si MARINA sunt la acelasi pret

INDIFERENT  de optiunile celorlalti eu o sa merg la MARINA asa cum a spus de prima data

Daca nu ai inteles ceea ce am vorbit pana acum nu este problema mea 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

Ofertele sunt afisate si valabile pentru toata lumea interesata , nu a fost un mesaj personal , astept ca oricine doreste sa participe sa isi manifeste dorinta si sa posteze alegerea facuta urmand ca apoi ca de obicei sa stabilim unde vom merge ., parca asa stabilisem.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

Este destul de tentanta si oferta de la lotos , nu neaparat prin pret ci prin locatie .Hotelul este intr-un resort exclusivist de care in timpul sezonului nu te apropii.Am intrat putin pe comentarii despre hotel si sunt mai bune decit la celelalte .Pe mine m-ar tenta chiar daca este cu 3 euro mai scump, dar astept sa vad parerea majoritatii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator victor

avand in vedere ca la Marina am fost anul trecut parerea mea este ca ar fi bine sa mai vedem si alte locatii.Chiar daca este ceva mai scump la Lotos ar merita sa mergem mai ales ca am citit de el numai de bine.Am luat in calcul si alte destinatii dar consider ca la cerintelei grupului (parcare pazita, liniste s.a.m.d.) este locatia unde putem sa petrecem un sejur de vis, fapt pentru care propun si un sondaj sa ne facem o idee.Oricum fiecare se poate duce unde vrea dar nu stiu daca asta e interesu'. In concluzie sunt pentru LOTOS

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Nu am facut prea multa scoala , dar la mine 258 - 224 = 34

Ce-i drept este mai ieftin cu 3Euro doar daca imparti la 10 ( adica lucrezi numai cu intregi fara fractii, sau maruntis )

Aia pentru care nu conteaza 150RON , sa faca bine si mi-i trimita mie in cont daca ii deranjeaza in buzunar.

Contul meu este deschis 24/24 , iar codul IBAN il trimt numai la cerere pe mail .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

Intrucat Atlas nu are parcare , iar a doua oara la Marina ar fi plictisitor , am cautat alta optiune si cred ca Lotos este cea mai buna pe moment .

Deci sunt pentru Lotos .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BabaBogdan

dormiti la hotel sau la rulota ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BabaBogdan

si eu care ma gandeam ca ma bag si eu cu  )}[

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

Hotel Lotos.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Buna ziua!

Am citit cele expuse aici si am tras concluzia ca a ramas cum ati stabilit. Pentru ca acest topic sa aiba un inteles poate va indurati si ne spuneti si noua , pana la urma ce ati stabilit? Unde ati fost? Cum a fost? Ne sfatuiti sa mergem si noi?

Multumesc frumos!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Desi este vorba de Pastele din 2014 o sa-ti raspund acum .
La vremea respectiva am ales Hotel Marina din Sunny Day ; n-am ocupat decat vreo 60 de camere :laughing: , majoritatea fiind prieteni , rude , cunostinte . Rulotisti  mai"subtire".
Hotelul este de 4**** si ne-am simtit bine de fiecare data cand am mers acolo .

In 2015 am incercat Grand Hotel Varna , din statiunea Constantin si Elena . Este clasificat ca fiind de  5***** dar eu unul nu pot spune ca este asa de extraordinar precum este prezentat. Daca nu-l incercam , nu stiam ce este cu adevarat acolo . Adica trebuia sa "vada ochiul meu". Am vazut .............si gata .

Pentru anul acesta , dat fiind faptul ca s-a redeschis Marina din Sunny Day , voi merge acolo (din nou!) pentru sarbatoarea Pastelui . 3zile = 80Euro/pers/ all inclusive 
Pana in acest moment am rezervat si am platit avans la 20 de camere. biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Au si camere pentru familie de 4 persoane (2 adulti+2copii).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Este o oferta de luat in seama.

Multumesc pentru raspuns!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

@MIHAI DURA suni la agentie si intrebi 0723.609.323 Andreea 

@TEODOR ofertele s-au pus in vanzare din octombrie 2015 , si cel mai probabil majoritatea locurilor din hoteluri sunt ocupate. Eu am platit avansul din luna noiembrie, de la inceput.

Nu vreau sa fac reclama gratuita bulgarilor , dar la banii care ii dau acolo nu se merita sa mai stau acasa.  Si aplic "tactica"asta de vreo 7-8ani. Cu succes. Maxim. Si atata timp cat mai merge treaba la ei o sa tot bat drumul pana acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Da este super! Mie tot timpul mi-a fost frica de ce vad la tv cu furatul masinilor, in rest cred ca este destul de OK.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

La Marina , in Sunny Day , este ca un fel de resort . Curte mare , poarta pazita 24/24 cu bariera si bodyguarzi. 
Masini ( daca se fura) sunt din alea de peste 20000Euro , ceea ce la mine nu este cazul. Asa ca stau mai mult decat linistit .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.