Grigore Andrei

Sa traiti!!!!!

11 postări în acest subiect de discuţie despre Sa traiti!!!!!

Sa traiti!!!!!

Grigore Andrei

Salut la toata lumea!!!! Ma numesc Andrei si sunt nou in aceasta comunitate si as dori sa ma alatur voua.De curand am achizitionat impreuna cu tatal meu o rulota Knaus Alpine de 650kg.Rulota este ceva mai veche si la care trebuie sa mesterim ceva si o punem la punct.Are cateva probleme la care o sa va intreb pe viitor, dar o problema importanta este cum imi conving prietena sa mergem cu rulota la mare si la munte, pentru ca stiti cum sunt femeile , vor toate conditiile.

Multumesc si  sanatate!!!!!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Levi N

:default_bun_venit: @Grig21, si bun venit in randul posesorilor de rulote Knaus :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Silviu Pascu

:default_bun_venit: @Grig21! Fiecare cu flerul lui:OK:

 Tu crezi ca sotiile noastre au vrut din start concedii cu rulota? Nu! Intr-adevar conditii trebuie sa ai nu numai pt ea ci si pt tine.

Asa ca spor la bricolat! Vei gasi raspuns la toate intrebarile legate de rulote si rulotism in topicurile dedicate. Si pt ce nu gasesti deschizi topicuri noi.

Bafta!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ilie Minea

Bine te-ai alaturat noua.  Incet, incet, cu inbunatatirile pe care consideri ca trebuiesc facute, o sa aveti cat mai multe conditii.

Sfatul meu, pentru inceput, mergi la un camping cu ceva conditii, ca sa complementeze lipsa celor din rulota.

Important  e ca, sa va simtiti super, cand coborati dimineata din rulota in iarba cu roua si aer curat si nu pe betoane ca la pensiuni sau acasa.

Drumetii cat mai multe.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin S

Bine ai venit printre noi ..

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

Bun venit Andrei, daca nu vrea NU insista, sigur gasesti doritoare de vacante!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

@Grig21 :default_bun_venit: si bun venit in mijlocul nostru!! :noroc:
Aici ai sa gasesti oameni/rulotisti-colegi gata oricand sa te ajute!!
Cat priveste prietena ta, usor, cu timpul o sa se convinga singura! Sa stii ca toate au fost
la inceput reticente!!
PS: trece-ti si tu nr.telefon ptr. un contact mai facil.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate @Grig21 :default_bun_venit:. Legat de prietena ta nu cred ca ai cum sa o convingi, ori vrea ori nu ( sau va merge doar pentru ca iti place tie ). La mine a fost simplu, prietena mea a fost cu ideea sa cumparam rulota si mai mult de atat, isi doreste sa locuim permanent in rulota :default_big_grin:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare @Grig21 si bun venit in aceasta comunitate! :noroc:  :default_bun_venit:

Pregateste cu atentie si in cele mai mici detalii prima iesire, fa-o sa se simta bine si cu siguranta isi va dori sa repete aventura! :)

Bafta! :OK: 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

:default_bun_venit:

Bun venit alaturi de noi!

:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Grigore Andrei
în urmă cu 21 ore, Ursu Florin a scris:

Bun venit in comunitate @Grig21 :default_bun_venit:. Legat de prietena ta nu cred ca ai cum sa o convingi, ori vrea ori nu ( sau va merge doar pentru ca iti place tie ). La mine a fost simplu, prietena mea a fost cu ideea sa cumparam rulota si mai mult de atat, isi doreste sa locuim permanent in rulota :default_big_grin:

Asa e frumos, cand vine ea cu ideea. La mine prietena nici nu prea a fost cu cortu .....intai trebuie sa vada despre ce.i vorba.

 

On 23.04.2017 at 18:43, Marius Dan a scris:

Bun venit Andrei, daca nu vrea NU insista, sigur gasesti doritoare de vacante!

Multumesc de primire. Asta ziceam si eu :)))))

 

On 23.04.2017 at 19:17, costica V. a scris:

@Grig21 :default_bun_venit: si bun venit in mijlocul nostru!! :noroc:
Aici ai sa gasesti oameni/rulotisti-colegi gata oricand sa te ajute!!
Cat priveste prietena ta, usor, cu timpul o sa se convinga singura! Sa stii ca toate au fost
la inceput reticente!!
PS: trece-ti si tu nr.telefon ptr. un contact mai facil.

Multumesc de primire. Sunt mai rezervat cand vine vorba sa.mi dau datele pe internet, dar am sa las numarul.

 

în urmă cu 11 ore, Daniel P a scris:

Salutare @Grig21 si bun venit in aceasta comunitate! :noroc:  :default_bun_venit:

Pregateste cu atentie si in cele mai mici detalii prima iesire, fa-o sa se simta bine si cu siguranta isi va dori sa repete aventura! :)

Bafta! :OK: 

Multumesc de primire. Da , asa trebuie sa fac.

 

On 23.04.2017 at 17:01, ilie F1A a scris:

Bine te-ai alaturat noua.  Incet, incet, cu inbunatatirile pe care consideri ca trebuiesc facute, o sa aveti cat mai multe conditii.

Sfatul meu, pentru inceput, mergi la un camping cu ceva conditii, ca sa complementeze lipsa celor din rulota.

Important  e ca, sa va simtiti super, cand coborati dimineata din rulota in iarba cu roua si aer curat si nu pe betoane ca la pensiuni sau acasa.

Drumetii cat mai multe.

Multumesc de primire. In camping am hotarat sa fie prima vacanta.Imi imaginez cam cum ar fi, debea astept sa le simt pe pielea mea.

 

Multumesc la toti pentru primire!!!!

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

    • Mihai M
      de Mihai M
      Buna dimineața tuturor membrilor!
       
      In primul rand mulțumesc. Pentru oportunitatea de a face parte din aceasta comunitate!
       
      De un an cochetez cu ideea unei rulote pentru familie.
      Primul pas am montat deja cârligul
      Am dat și pentru carnet E.
      Vedem ce mai urmează...
       
      Sunt din București, căsătorit, cu doi copii!
       
      O zi frumoasă
      Mihai
    • Cirstian Ionut
      de Cirstian Ionut
      Salutare la toti membrii!
    • AdrianCS
      de AdrianCS
      Salut din Sibiu membrii ai forumului, sunt Adrian, posesor de duba (urmeaza sa incep conversia in varianta offgrid ) și ma bucur sa pot afla din experiența voastră și sa o împărtășesc pe a mea in viitor. Insa pana atunci o sa am mult de munca la converisia mea iar sfaturile voastre "ce sa nu fac gresit" vor fi binevenite. Virusul "campervan" m-a prins odata cu declansarea pandemiei - in urma cu 3 ani si de atunci am petrecut enorm de mult timp pe internet in studierea diferitelor tipuri de conversii. Acum "sa trecem la treaba".
    • Catalin E
      de Catalin E
      De un an sunt posesorul unei rulote Hobby De Luxe din 1992. În anturajul meu sunt primul rulotist, de aceea cred ca am nevoie de acest forum, să pot împărtăși cu oameni cu aceleași preocupări din experențele noastre. Până acum am avut o singură ieșire off camping, urmează să ies cu prima ocazie când vine vara. 
    • Ciprian Dmx
      de Ciprian Dmx
      Salutare posesor de rulota un caravelair odyseea 99.zile frumoase va doresc și cât mai multe iesiri

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.