Paraschiv Adrian

Vandalism

16 postări în acest subiect de discuţie despre Vandalism

Vandalism

Salut ! Acum 3 ore venind spre casa , in apropierea Stadionului National ( fost 23August) am vazut un camper vandalizat ! Am pus acest mesaj poate proprietarul lui o sa-l vada , pana nu mai are ce!!

20170411_142751.jpg

20170411_142745.jpg

20170411_142728.jpg

20170411_142720.jpg

20170411_142714.jpg

2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Oribile creaturi care au putut face astfel de fapte.Ce canal as sapa cu ei.Urat.sunt scarbit de unii , de aceea prefer sa comunic cu oamenii pe acest forum.

1

Link către postare

Cred ca la politie trebuia sunat daca binevoiesc sa vina sa cerceteze ce e cu el.Pacat de utilaj...

0

Link către postare

Cred ca trebuie urgent sunat la 112 sa vine cineva de la POLITIE sa asigure si paza ''obiectivului''/
camperului, pana la venirea/sosirea proprietarului!!!!

0

Link către postare

Nu stiu ce sa zic ...cu politia ! Sunt patit cu ei , cand am "intervenit " ca martor la o spargere ( escaladare) de locuinta , de numai eu , stiu cum din martor ...mai mai .. sa devin acuzat :default_109: Pe  moment asa am reactionat .Am incercat sa anunt pe forum , cat mai repede ... poate reusim ceva ! 

1

Link către postare

Rog un moderator sa mute postarea mea ...unde nu am stiut eu  !:default_109:

0

Link către postare

Uau!

No comment!

Spirit civic la ADI !

0

Link către postare

Am dorit sa comentez de aseara, dar am renuntat. Revin acum cu ideea.

Eu, primul lucru pe care l-am facut, cand m-am gandit (nu hotarat) sa-mi iau rulota, a fost unde o tin cat de cat in siguranta. Sa lasi camperul sau caravanul langa stadion, este un gest de nechibzuinta. Iar daca la o rulota este ceva bataie de cap sa-i montezi o alarma, la un camper este  joaca de copii.

Nu mi-o luati in nume de rau, dar unii sunt si indolenti.

1

Link către postare

In zona sunt parcate, de foarte mult timp,  mai multe campere, cu numere expirate unele, modele mai vechi. Cred ca cineva le-a adus, in timp, pentru vanzare si le-a abandonat acolo.

0

Link către postare

Au, au ce i-au facut animalele! Vad ca au smuls soba de sub dulap pentru fier!

Dar cum pe nimeni nu intereseaza (politia) in afara de noi, cei ce au facut lucrul asta vor mai face stiind ca nimeni nu le va face nimic!

0

Link către postare

Pacat ca printre noi exista si asemenea , , specimene" :default_big_grin:
Cred ca , , sus pusii" tarisoarei noastre ar cam trebui sa mareasca pedepsele
alocate unor asemenea fapte.
Sincer imi pare rau pentru proprietarul acelei autorulote.
Sper sa fie descoperiti acei raufacatori si pedepsiti ca atare.

0

Link către postare
în urmă cu 12 ore, ovidiu cica a scris:

Uau!

No comment!

Spirit civic la ADI !

O fii de bine , sau de rau??

Eu nu inteleg !!

0

Link către postare

Primele 2 scurte propozitii se refera la fapta de vandalism iar ultima face referire la atitudinea ta promta si de apreciat!

Toate bune!

1

Link către postare

Multumesc.

0

Link către postare

In Romania...trebuie sa duci infractorul la Politie, nesifonat sau zgariat...nu ridicati alte pretentii !!

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• SABAU PETRU
      de SABAU PETRU
      Vand autorulota ELNAGH , an fabr 1998, 112000 km , Distributie schimbata in 2017,  6 locuri pe scaune, 6 locuri de dormit , panou solar 120 W , geamuri schimbate in 2016, boiler schimbat in 2015, frigider nou de 90 l cu congelator si selectare electronica a cailor de lucru
      Pret - 11.200 euro 

• Dan Varga
      de Dan Varga
          Nu vreau sa va stresez cu demonii care imi dau tarcoale dar am ajuns la o anumita maturitate cerebrala si intradevar acest gand nu imi da pace.
          Vreau sa tineti cont de experienta voastra de proprietari de rulote, sau autorulote si sa ma ajutati cu argumente pro sau contra.
      Sunt sofer de meserie si puteti sa-mi legati nu una si trei rulote ca le parchez unde trebuie.
      Incerc sa va expun uu pic situatia mea: in timpul liber, impreuna cu fiul meu practicam un off road mai soft, am facut parte si din staf-ul de organizare a mai multor competitii de genul acesta la noi in CENTRU, ( cum imi place sa spun ).Ei, in multele adunari de off, eram cu cortul, care cred ca mi-a ramas mic.

Mi-ar place si rulota dar va trebui sa o adaptez ptr. terenul din zona , sa am unde sa stau si sa stauu si .....deja visez , dar si o autorulota gen VW Syncro , sau mai mare dar 4x4.
      Necazul il am din partea consoartei, ea este adepta hotelului, dar ideea este ca vreau sa o pun in fata faptului implinit , am luat agregatul , bagajele sus si ura , in concediu.
      Dar cred ca in prima faza am sa inchiriez pe rand, una dintre............ optiunile mele, sa vedem ce efect au asupra noastra.
      Oricum incerc sa fiu receptiv la orice sugestie , sfat si sper sa nu treaca mult sa ne gasim intr-un camping la un pahar de vorba.
      Multumesc si cred ca am deschis unde trebuie acest topic!

foto
    • Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand geam rulota sau autorulota, impreuna cu sina care se fixeaza pe caroserie si care se imperecheaza cu sina existenta pe geam.
      Dimensiunile geamului pentru rulota sunt de 95 cm x 62 cm.

Pret 450 lei!
      Telefon 0768710487

• Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand geam echipat pentru rulota sau autorulota, model de geam care detine sistemele  inchidere si brate telescopice reglabile pentru sustinere.
      Dimensiunile geamului sunt 85 cm x 48 cm.

Pret 500 lei!
      Telefon 0768710487

• Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand geam pentru rulota sau autorulota, echipat complet, cu telescop sustinere reglabil, sisteme fixare si inchidere pe caroserie.
      Este un geam cu rama pe maron si cu dimensiunile 32 cm x 68 cm.
      Se prezinta in stare extrem de buna, fara fisuri sau defecte.

Pret 400 lei!
      Telefon 0768710487

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.